Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 45>
Korisnik
Poruka
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 22:33
večeras sam provjeravala vlažnost zemlje u svim posudama.mislim da je ok. za ove vrućine. Ja sam u dvije velike posadila bugice i Ksan me pravo uplašila. Jedva sam ih kupila. bila bih jako da im se nešto dogodi. htjela sam ih prebacivati. šta da radim.-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 16:00
Ma ne sekiraj se, ne diraj bugice i samo ih dalje zalijevaj kao i do sada, a ako primjetiš na njima da nešto ne valja, lako ih izvadiš.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 23:11
Glikice, baš želim da ti vjerujem.dopadaju mi se te moje "robusne" posude koje namjerno nisam htjela glačati i brusiti. U jednoj mi je bio kalistemon i baš se lijepo razrastao i eno ga pun pupova. Doduše, zalijevam svako veće ili svako jutro.Ne znam šta bi to bilo u tim saksijama da smeta biljkama. Pa sad eno na tržištu platnene saksije, ne mogu se sjetiti kako se ono zovu. Ako biljkama smeta cement, on je i u saksijama od hiupertufe, novinski papir nema u sebi ništa, sem grafita, što bi moglo smetati biljkama. I taj grafit se ispere većim dijelom prilikom namakanja. Ima li još ko loše iskustvo sa tim posudama.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 00:06
Originalno poslano od člana radoja956 radoja956 napisao:

večeras sam provjeravala vlažnost zemlje u svim posudama.mislim da je ok. za ove vrućine. Ja sam u dvije velike posadila bugice i Ksan me pravo uplašila. Jedva sam ih kupila. bila bih jako da im se nešto dogodi. htjela sam ih prebacivati. šta da radim.-


Nemoj vaditi, nije mi ništa propalo odjednom, adam je bez problema rastao samo su neke biljke preživljavale. Probaj i vidjeti ćeš već u biti što je posuda veća bolje je i cvijeće u njoj.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 11:37
hvala Ksan.moje posude su sve velike. Niti jedna nije manja od desetolitarske, a ima ih i po 3o litara.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 12:32
prekrasne posude ...sve ste prave majstorice...oduševljena sam

glickice ...možeš li napisati recept smjese koju si stavljala na aluminijsku foliju u iskopanij rupi..hvala!
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 14:35
Originalno poslano od člana radoja956 radoja956 napisao:

Glikice, baš želim da ti vjerujem.dopadaju mi se te moje "robusne" posude koje namjerno nisam htjela glačati i brusiti. U jednoj mi je bio kalistemon i baš se lijepo razrastao i eno ga pun pupova. Doduše, zalijevam svako veće ili svako jutro.Ne znam šta bi to bilo u tim saksijama da smeta biljkama. Pa sad eno na tržištu platnene saksije, ne mogu se sjetiti kako se ono zovu. Ako biljkama smeta cement, on je i u saksijama od hiupertufe, novinski papir nema u sebi ništa, sem grafita, što bi moglo smetati biljkama. I taj grafit se ispere većim dijelom prilikom namakanja. Ima li još ko loše iskustvo sa tim posudama.

izvinjavam se, nije kalistemon nego klematis.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 10:44
11111, sorry kasnim sa odgovorom, kao prvo nije alu-folija, nego neki komad obične najlonske folije, a recept je obični beton u koji sam stavila dosta kupovne zemlje za cvijeće.
Kod mene su perlit i slične fore nešto sa druge planete, pa ja to pravim onako odokativno, kmbiniram i mudrujem.
Čim malkice zahladi pravila bih opet neke fore, smislila sam i što, pa ako uspije bit će slike, ako ne uspije, napisat ću što sam radila i gdje sam zeznula. Ali te kreacije uglavnom uspiju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 17:00
11111.....recept za hipertufu imaš na prvim stranicama (cement+pijesak+treset+perlit+voda
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 22:11
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

11111, sorry kasnim sa odgovorom, kao prvo nije alu-folija, nego neki komad obične najlonske folije, a recept je obični beton u koji sam stavila dosta kupovne zemlje za cvijeće.
Kod mene su perlit i slične fore nešto sa druge planete, pa ja to pravim onako odokativno, kmbiniram i mudrujem.
Čim malkice zahladi pravila bih opet neke fore, smislila sam i što, pa ako uspije bit će slike, ako ne uspije, napisat ću što sam radila i gdje sam zeznula. Ali te kreacije uglavnom uspiju.



I gdje su slikice Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 21:02
Bit će Ksan, ovih dana, nešto se radilo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 21:40
Glikice pozdrav za tebe i Ksan. U zadnje vrijeme se slabo šta radi. Ove vručine isrpile energiju, koliko god se čovjek otimao.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 23:48
Ma ja sam nešto radila, al mi je cement izgleda ostario, pa mi se nešto raspada...........jedna kreatura mi je ostala u komadu, vidjet ću za dan-dva što će od toga biti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 19:00
Glikice, mudrolije su uglavnom neobične i u tome im i jeste draž.To je odraz kreativnosti. Ko nema ideja ne može ni mudrovati, a onda ni napraviti nešto što niko nema.Ja sam , uglavnom navikla na smjesu cement-papir, ali sam nešto sitno radila i sa hypertufom. Imam sav materijal, međutim, neke važnije stvari su se ispriječile.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 09:14
evo što sam napravila i raspalo mi se, jednostavno je cement "ostario" i izgubio svoja vezivna svojstva, ma rogove sam dobila, al ponovit ću ja to opet.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 01:28
Glikice, baš je lijepa posuda. Šteta
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 09:57
Baš mi je žao, ali biti će opet. U zimi sam pravila posude i super su ispale, bio je novi cement i hladnije pa su se posude duže sušile. Kasnije sam pravila nekoliko velikih posuda i sve su bile neke mjehurićaste e sad dali je bilo od starog cementa ili što je vani bilo toplije čitaj vruće pa su se naglo sušile ne znam.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 10:12
Originalno poslano od člana radoja956 radoja956 napisao:

Sve čestitke na prekrasnim radovima,bravo!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 10:15
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bravo,vrijednica,prekrasno,Clapda si mi bar bližesmile72
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 08:05
Belina, hvala što si obratila pažnju, a na pohvalama pogotovo.smile57Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.