Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 43>
Korisnik
Poruka
chiarita2 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chiarita2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 08:42
evo da se i ja javim malo- karfiol su mi skoro sav pojele ptičice, a ni salatu nisu štedjele, ostalo je samo par strukova jednog i par drugog. imate li kakav savjet kako ih spriječiti da jedu baš moje povrće?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 21:36
Negdje prije u ovoj temi sam stavila sliku kako zaštititi salatu od ptičica - malim stupićima i sve iznad napesti špagu sve isprepleteno - tako da ne mogu sletjeti do salate Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 21:41
Manči, i kod nas je ove godine klima malo zeznula grah, od previše kiše je previše porastao i sav se polegnuo, a zatim suša...tako da nažalost ove godine urod kod mene nije baš neki, prijašnjih je godina znao i dvaput cvasti...jedino azuki grah je prekrasan i konstantno rodi sve do mrazeva, fenomenalna sorta - ako koga zanima, u povrću u temi grah sam pisala o tom grahu.








Na vrh
chiarita2 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chiarita2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 09:05
SilveK, hvala na savjetu za zaštititu protiv ptica, kada sve uredimo staviti ću i ja slike da vidite što smo napravili. nadam se da ću sljedeće ljetp i jesen i ja s vama razmijenjivati iskustva o tome što mi je uspijelo a što nije u mom bio vrtu!
Na vrh
slonica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slonica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:46
Pozdrav svima,
 
Ni mene nije bilo neko vrijeme jer uživam na godišnjem, malo na moru, a malo u svom vrtu i pripremanju zimnice Smile.
 
Vidim da je neko pitao za sijanje mrkve u kolovozu, ja sam posijala prvu turu sredinom srpnja i ta je lijepo i vrlo brzo niknula (za cca. 10 dana) ali su mi ju na toj gredici napali puževi tako da sam ju ovih dana presađivala na drugu i još dosijala mrkvice na toj novoj gredici. Navodno bi trebalo biti mrkvice u kasnu jesen ili u proljeće ali ju preko zime treba pokriti debljim slojem sjena da se ne smrzne. Javim iskustva...
Sredinom 7 mj. sam posijala i Endiviju i za sada je OK već sam ju i presadila da nije pregusta, i posijala sam matovilac koji je počeo nicati.
 
Ostale biljke su OK i paradajzi su se lijepo oporavili od plamenjače tako da smo čak uspjeli skuhati 6 l paradajza Clap
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:54
slonica Clap
Na vrh
malamaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malamaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 16:13

Ja sam pitala o sijanje mrkve u kolovozu, od čega sam odustala jer mi je niknula ona koju sam posijala u srpnju, ali dugo joj je trabalo da nikne, mislila sam ništa od nje, moram ponovno. Ali pratim što se događa s vašim mrkvama iz kolovozaThumbs%20Up. Uspijela sam skupiti 6 kg paradajza i skuhati ga za zimu, posijala sam novu salatu i matovilac i špinat koji pomalo rastu. Gusjenice su mi napale kupus pa sam ga počela brati, i baš je fini, nema veze s onim  što kupiš na placu. Danas ću posaditi kelj i poriluk. I da, novi hobi mi je lov na krumpirove zlatice koje su se okomile na patliđane. Toliko od mene za danas. Pozdrav.

Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 17:04
Originalno poslano od člana malamaca malamaca napisao:

I da, novi hobi mi je lov na krumpirove zlatice koje su se okomile na patliđane.



LOL
I ja ovako provodim sate na povrtnjaku!
Meni tikvice odumiru :( a od buternuta i dalje nema ploda


Na vrh
chiarita2 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chiarita2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 08:56
bok svima!
evo ja javljam da sam se cijeli vikend borila sa pticama, mislim da sam ih uspjela spriječiti da mi pojedu još preostala 3 struka karfiola i jagode koje sam ovaj vikend posadila. stavila sam hrpu šuškavih vrećica pa ćemo vidjeti što će biti od toga. ali imam jedno pitanje, možda ovo nije mjesto za postavljanje tog pitanje, ako nije oprostite mi, ne snalazim se još najbolje na forumu, puno je toga. pitanje je: kada i kako sijati/saditi gavez, pelin, preslicu da bi mogla imati to bilje za gnojivo???!!! dal se kupi sjeme ili? hvala unaprijed na odgovoru
Na vrh
janiczsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janiczsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:35
Bok chiarita!
Za gavez ti mogu pouzdano reći da podnosi presađivanje i po velikim vrućinama jer sam ga ja presađivala u lipnju kad je stvarno bilo vruće. Ima veliki, debeli korijen tak da se može presaditi bilo kad. Poreži mu lišće i on će potjerati novo.

Na vrh
chiarita2 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chiarita2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:48
Bok chiarita!
Za gavez ti mogu pouzdano reći da podnosi presađivanje i po velikim vrućinama jer sam ga ja presađivala u lipnju kad je stvarno bilo vruće. Ima veliki, debeli korijen tak da se može presaditi bilo kad. Poreži mu lišće i on će potjerati novo.


hvala na brzom odgovoru! mađutim mene zanima gdje da ja nabavim gavez jer ga nemam?
Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 14:03
  Pozdrav forumašicama i forumašima,
ja se evo tek priključujem a moram vam reći da ste me oduševili svojim iskustvima pa sam i ja .iako sada po prvi puta sijem i sadim,odlučila malčirati sve što sam prethodnih dana ubacila u zemlju.Posijala sam salatu,blitvu,peršin,karotu.Posadila sam dvi vrste salate,cikoriju i selen..pa šta Bog da. Nije mi jasno je sam li pogriješila šta sam malčirala i ovo di sam sijala,ne znam kako će izniknuti kroz taj sloj malča.
  Nemojte se smijati,još nisam uspila sve iščitati što ste napisali ..
 Javim sve što uočim da se događa u mom povrtnjaku,pozdravSmileSmileSmile
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:19
Pozdrav i dobro došla:)
Tamo gdje si sijala moraš ostaviti samo tanki sloj malča, prozračan, inače će  niknuto sjeme teško moči rasti, a tek kad biljke porastu stavljaš oko njih deblji sloj malčaWink
Na vrh
janiczsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janiczsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:40
Originalno poslano od člana chiarita2 chiarita2 napisao:

Bok chiarita!
Za gavez ti mogu pouzdano reći da podnosi presađivanje i po velikim vrućinama jer sam ga ja presađivala u lipnju kad je stvarno bilo vruće. Ima veliki, debeli korijen tak da se može presaditi bilo kad. Poreži mu lišće i on će potjerati novo.


hvala na brzom odgovoru! mađutim mene zanima gdje da ja nabavim gavez jer ga nemam?



Gavez obično raste samoniklo pa ga probaj potražiti u prirodi. Na internetu imaš puno slika pa ćeš ga valjda prepoznati...


Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 21:04
  Pozdrav SilveK ,
hvala na dobrodošlici i na odgovoru.Nadam se da sam tako nekako i napravila jer nisam imala baš toliko materijala za malčiranje.nego ova salata koju sam posadila jućer tako se otužno objesila pa još ovi otruli malč..izgleda ajme meni.Šta misliš koliko joj treba da se podigne(ako se podigne).Pozdrav .Confused
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 22:29
Ponekad zna i duže stagnirati, pogotovo ako su vrućine. Samo ju redovito zalijevaj i bude ona došla k sebiSmile

Chiarita, to su sve uglavnom samonikle biljke, ja sam probala presaditi preslicu na gredicu i bez uspjeha, raste gdje joj paše. A pelin mi ima cvjetiće, možda bu sjemenki, bum te se sjetila ako budeWink
Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 23:40
  Hvala SilveK,javim ti za par dana kako stvari stoje sa salaticom.
Zna li neko kako doći do batate i kad i kako se sadi?
 PozdravSleepy
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 15:11
Batat imaju u Ergeli Višnjica, tamo se mogu kupiti sadnice, ali sadi se na proljeće, sad je prekasno. Ili jednostavno, kupiš konzumni batat i posadišWink
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 20:42
Mislim da ga na proljeće ima i kod nas u Parkovima (VŽ). Budem pogledala na proljeće, pa javim :)
Na vrh
chiarita2 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chiarita2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 08:43
pozdrav svima!
našla sam gavez na obližnjem polju, zbilja ima velik korijen ali presadila sam ga i drži se.

silveK, hvala unaprijed ak me se sjetiš za sjemenke pelina!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.