Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - palcica - kolači, torte
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


palcica - kolači, torte

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 29>
Korisnik
Poruka
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 12:48
Proljeće držim fige za mađaricu, samo kore nipošto nemoj umijesit sa margarinom, najbolje sa mašću ili maslom.

Cvijetićljubac .. ma kakva dijeta... :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 06:44
Mislim da još imam domaće svinjske masti. Hvala ti na savjetu. Smile
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 08:52
Tek sada sam otkirila ovu temu.Prekrasna hrana, a još ljepše fotografije, koje kad vodim odmah mi cure sline. smile141Vidjela sam na jednoj stranici da si radila ukrase od čokolade. Radila sam ih i ja za jedan rođendan i ispali su mi odlično. Bilo je na početku svega i svašta , a  evo kako je izgledao krajnji rezultat






Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 17:14
Matilda dekoracija je odlična, savršena.

ja sam danas počastila svoje sa monte tortom

evo link pa moje slike


http://www.coolinarika.com/recept/torta-monte/







Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:20

Danas sam radila tvoju višnjastu baklavu i odlična je  Smile.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 07:23
Ajme, ovo izgleda prefino. Svakako moram probati. Možeš mi samo reći koji promjer kalupa si koristila?
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 13:55
Anastazija hvala na isprobavanju, drago mi je da si zadovoljna <3

Matilda ja sam napraila tortu u promjeru 28cm.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 21:40
Draga samo da prijavim da sam i ja napravila mađaricu!!!Tongue Dokaz prilažem ovih dana. SmileThumbs%20Up
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 22:00



A - u!
Baška Voda
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 13:49
Proljeće ja čekam tvoju mađaricu

Cikas, hvala ti
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 08:42
Palcice šta mi to radiš? I ova torta izgleda suuper i morat ću je probati napraviti. Čini mi se da nijee teška a izgleda suuuuper i mogu samo misliti kako je ukusna. Smile


A što se tiče mađarice, radila sam je sa svinjskom masti i mogu ti reći da je to recept po kojem ću od sada raditi mađaricu. Svi koji su je probali su rekli da je suuuper.A što se tiče kora mislila sam da nema šanse da ja razvuče 6 kora, pa sam krenula sa tim da ću napraviti 4, ali kako se dobro razvlačilo tijesto odlučila sam napraviti sa 5 kora, ali na kraju si mislim - ma napravit ću je jednostavno sa 6 i tako je i bilo.Smile   Samo da znaš da sam je slikala a sliku ću staviti danas ili sutra, kao dokaz. SmileSmile
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:46
Veseli maffini

http://www.coolinarika.com/recept/veseli-maffini/

ja sam napravila male preinake. U tijesto sam dodala malo kakaa i još nadodala malo cimeta, volim cimeeeeet ;)





Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:56
 
Nije lijepa kao tvoja, ali ja sam za prvi puta suuuper zadovoljna. Smile
Hvala na receptu. Smile
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 21:51
Proljeće, super ti je...ja vjerujem da su se tukli za zadnji komad
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 10:50
Joooj da si ih vidjela...čak je i moj sin koji ne jede ništa osim običnog biskvita pojeo jedan komad, što je veeeliki napredak. Samo ću drugi puta povećati količine da je napravim u onoj veeelikoj tepsiji.
 
A bila bi ljepše izrezana da sam čekala do ujutro, da se ona lijepo slegne i prožme, ali ja nisam imala vremena čekati, pa sam je izrezala nakon 3 sata. Ipak mislim da je trebala duže stajati, onda bi bila i prelijepa i u presjeku. Smile
 
Hvala ti i za ovaj recept, od sada samo njega koristim! Thumbs%20Up
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:08
Proljeće i mi imamo isti problem, nikako dočekat da se kolač ohladi . Drago mi je da si zadovoljna i sretan ti rođendan još jednom i na mojoj temi ... haha...imamo se s čim častit....e sad ćeš vidit šta sam sve napravila za tvoj rođedan
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:11
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:15
KINDER PINGUE
BISKVIT
6 kom jaja
6 juš žl šećera + vanilin šeć
6 juš žL brašna
6 juš žl vode
2 juš žl kakaa
pzp
malo mlijeka za natopit biskvit

KREMA
4 kom sirnog namaza (cca 280g)
3 juš žl šećera
400 ml vrhnja za šlag
1 kom bijela želatina

ČOK. GLAZURA 1.
200 g čok za kuhanje
100 g maslaca
3 juš žl vode

ČOK. GLAZURA 2.
150 g čok za kuhanje
50 g masla
3 juš žl vode

BISKVIT
Žumanjke tuci sa šećerom i van šećerom, dodaj polako ostale sastojke pa na kraju umiješaj tučeni bjelanjak i peci u dubokom plehu (moj 35x25cm) 20-tak min na 170°.

KREMA
Sirni namaz izmješaj sa šećerom.
Želatinu pripremi po uputama.
Napravi šlag.

Želatinu dodaj u sirni namaz i zatim sve skupa sa šlagom izmješaj.
Slaganje kolača:

Gotovi biskvit prereži na pola. Polovicu vrati u pleh i malo namoči mlijekom - premaži polovicom kreme i na to izlij pripremljenu 1. čokoladnu glazuru. Stavi kolač na 10-tak min u zamrzivač pa preko glazure premaži drugu polovicu kreme. Prekrij biskvitom također ga malo pomoči mlijekom i na vrh prelij 2. čokoladnom glazurom.
Ohladi i posluži.






Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:49
Palčice pratim ovu tvoju temu,a evo da se sad i javim.Djeca me gnjave da napravim KINDER PINGUE već neko vrijeme,ali ja sam naišla na puno različitih recepata i nisam se mogla odlučiti kojega bi probala.Sve što ti napraviš izgleda super,tako da sam se oduševila kad sam ugledala recept.Definitivno ga pravim.
Tema ti je odlična ,samo što ja uvijek ogladnim kad vidim ove slikice
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 09:22
Palcice hvala ti i ovdje na čestitkama. Smile
Ja sam u subotu ujutro lutala tvojim stranicama u potrazi za nekim jednostavnim, ukusnim i lijepim kolačom. Šteta što ovaj recept nisi stavila ranije...Smile  Mislim da ću ga svakako isprobati. Već odavno sam skužila da su mi tvoji recepti zakon. 
 
Samo me malo brine ona želatina...moram to vidjeti kako se radi...
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.