Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 249250251252253 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 23:26
kazem ti, ovo je za trljati tajlandanima na nos:-D nadam se da ce normalne biljke izrasti. kakav je hormon korišten? ja cu isto probati iz znatizelje da vidim sto ce biti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 08:53
Hvala svima!
 Koristila sam hormon za poludrvenaste reznice jer sam samo njega imala doma.
Primijetila sam da su se tri listića savila, a ostali stoje čvrsto i uspravno. Glavne žile im se debljaju. Jednog savijenog sam izvukla i on nema korijen, ali je i dalje zelen. Vratila sam ga natrag, možda se ipak primi.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 12:27
Andina,uopće ne sumnjam u tvoj uspijehThumbs%20UpJoš jednom,svaka čast na ideji.Baš kao što je bebolina napisala,ima ti i zašto biti ego do nebaWinkThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:58
Andina svaka cast! Za ovo jos nisam cula, sve se bojim da cu se zaraziti i adeniumima....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:08
lela.h  smile103   nemoj se bojati,to je slatka zarazaWink   
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:14
Tea, nemam neki imunitet, sve sto se zeleni i raste, a jos i kada cvijeta....    
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:02
Hehehe,mislim da nam je to ovdje svima zajedničkoLOLThumbs%20UpProtiv ovakve zaraze nema ljeka,prema tome zarazi se i uživaj zajedno sa namaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:51
Evo rezultata današnje inventure: Još četiri listića su pustila korijen, a još tri kreću. Većina ima zadebljanje na dnu listića pa se nadam da će i oni pustiti korijen.









Da rezimiramo: Prošlo je dvadeset dana otkako sam ih piknula u zemlju. Od 43 listića 6 ih je pustilo pristojan korijen. Jednomu sam ga djelomično potrgala pa je taj sad u razredu jer tamo ima više svjetla. Ostalih pet i ova tri koji će se sigurno zakorijeniti presadila sam u klasičan supstrat za kaktuse, na dno (zbog drenaže) i na vrh (zbog ljepšeg izgleda Wink) stavila sam zeolit. Vidjet ćemo kako će se to pokazati.


Ujutro sele na prozor, a ja se iskreno nadam da će ih sutra napokon malo ogrijati sunce.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:58
Super si ovo izvelaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:59
Andina wooow!Pratim dalje temu! Ja sam pokusala sa sijanjem, onako usput, ali sam i odustala... Budem li dalje listala opet cu se baciti u potragu za njima!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 21:39
Andina smile141
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 00:52
Ja sam večeras,tj maloprije sijala.....u nekoliko lončića sam odmah oko 1 cm ispod sjemenke podmjestila plastičnu pločicu zato da korjen ne ide duboko, nego da se odmah širi u stranu.
E sad smile224
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 09:58
Wee Andina odlicno zgledaju!

velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 11:54
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ja sam večeras,tj maloprije sijala.....u nekoliko lončića sam odmah oko 1 cm ispod sjemenke podmjestila plastičnu pločicu zato da korjen ne ide duboko, nego da se odmah širi u stranu.
E sad smile224
Mislim da od toga neće biti ništa, adenium razvija samo jedan osnovni korijenčić, tek kad malo porastu reže im se osnovni korijen i ostavlja na plastičnu podlogu da bi se razvili bočni korijenčići.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 13:51
Andina, možda nisi na vrh trebala zeolit staviti da se mlade biljke mogu lakše probiti kroz supstrat, makar iskreno osobno neznam koliko je taj zeolit težak.

Bebolina, mislio sam izvesti "extreme makeover" na ovom prošlogodišnjem sijancu koji sam ti spominjao - pošto sam s njim eksperimentirao sa supstratom, nakon što je malo u kući narasao proljeće i ljeto proveo je vani ali u pjeskovitom supstratu s puno kvarcnog pijeska, dosta perlita i manje neke kupovne zemlje. Iz takvog supstrata narasao je izduljen (nije etioliran) i korijen mu nije širok i zadebljen, više kao mrkva izgleda. Jučer sam promijenio supstat (kokos i perlit 50:50), ali sad se mi dali ideju s rezanjem glavnog korijena - da li mi se sad isplati to raditi s obzirom na doba godine i da li mogu istovremeno porezati dio glavno korijena i tu dugu granu? Ili bi to bio preveliki šok za biljku?

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 19:45
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Andina, možda nisi na vrh trebala zeolit staviti da se mlade biljke mogu lakše probiti kroz supstrat, makar iskreno osobno neznam koliko je taj zeolit težak.

Bebolina, mislio sam izvesti "extreme makeover" na ovom prošlogodišnjem sijancu koji sam ti spominjao - pošto sam s njim eksperimentirao sa supstratom, nakon što je malo u kući narasao proljeće i ljeto proveo je vani ali u pjeskovitom supstratu s puno kvarcnog pijeska, dosta perlita i manje neke kupovne zemlje. Iz takvog supstrata narasao je izduljen (nije etioliran) i korijen mu nije širok i zadebljen, više kao mrkva izgleda. Jučer sam promijenio supstat (kokos i perlit 50:50), ali sad se mi dali ideju s rezanjem glavnog korijena - da li mi se sad isplati to raditi s obzirom na doba godine i da li mogu istovremeno porezati dio glavno korijena i tu dugu granu? Ili bi to bio preveliki šok za biljku?

Ja sam tako jednog lani sredilaThumbs%20Up ni trepnuo nije
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 21:04
Odlično, samo ja sam ga mislio dosta drastičnije odrezati, ne tolko korijen koliko stabljiku, ali pretpostavljam da će i to izdržati.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 21:17
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Odlično, samo ja sam ga mislio dosta drastičnije odrezati, ne tolko korijen koliko stabljiku, ali pretpostavljam da će i to izdržati.
Stabljiku reži koliko god hoćeš, super to podnosi. Što je više skratiš više novih izboja dobiješ. Neke koje sam drastično skratila da bi ih kalemila, a kalem se nije ulovio, razbacali su se ispod reza kao da se ništa nije dogodilo
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 21:31
Odlično. Rez na korjenu ne moram čekati da se posuši, mogu ga s cimetom posipati i onda na komad plastike? i med na rez stabljike?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 22:11
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Odlično. Rez na korjenu ne moram čekati da se posuši, mogu ga s cimetom posipati i onda na komad plastike? i med na rez stabljike?
To bi bila prava proceduraClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 249250251252253 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.