Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 251252253254255 272>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 21:05
Evo proljeće:
 u ovoj !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 21:27
Pa hoya ti si išla ponovno slikati teglu?

Ma svaka ti čast, a tegle se sada sjećam. Smile
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 21:56
Drago mi je da si opet sa nama,ruselija je predivna a i podmladak,a o adenijumima da ne pričam,zaista prelijepi primjercismile78
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 06:48
Ruselija je prekrasna, a i mladić će biti u proljeće..
 
Adeniumi također, a burito ljepotanek samo takav..
 
Divno je što ti anturium opet cvate, pa orhideje... Cvijeće uzvraća ljubav.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 14:11
sarajka, anaida smile78 veeeliki  za vas
Pred malo sam vam pisala da su biljke zbrinute. Za sada sam više nego zadovoljna. Same tradescantije, dihondra, bugenvilija i poneka aloja. Pogazila sam datu riječ i vratila se natrag u veliki podrum. MM za sada ne prigovara pa šutim i ja ...
 
 
Lani sam sukulente spremila u dnevni i nisam bila zadovoljna. Ovdje imaju samo nakratko sunca. Podrum je ukopan i samo kroz uska vrata dopire do njih svjetlo. Ali - izgleda da im godi. Još uvijek rastu, nisu ni boju promjenili!
 
U vazama je gužva, ono što nisam stigla ovoga ljeta presaditi selit ćemo na proljeće. nadam se da će preživjeti. Samo moram paziti na zaljevanje. Stalno si to moram ponavljati. 
 
 
A ovi junaci su ostali vani. Za sada su još na otvorenom, kad dođe vrijeme za zaštitu limuna i oni će biti u zaklonu. Njima će ta zaštita biti zakolon od kiša.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 14:24
Hoya,vidi se da uživaš u cvijeću,prenjela si to i na meneWinkOrhideje su ti ljepe i zdravesmile169Biljkice su ti predivne i ja uživam u njima zajedno s tobom smile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 16:26
hoya draga evo me i k tebi nakod stanke u obilaženju, znaš kako je s bebama, čitam da si nedavno bila blizu jedne Wink

kod tebe je uvijek lijepo i ugodno, svašta za viditi i uvijek neki savjet za naučiti

voljela bih da sam karakter ko ti pa da mogu povući crtu između želim i mogu - što se cvijeća tiče, ali doći će valjda i do toga

zimovalište raskošno izgleda, držim fige da sve biljke sretne i zdrave dočekaju tople dane

burito mi je izmamio uzdah, meni nekako slabo ide s njim, ne znam zašto, manje više sve mesnatice tretiram isto, a njemu to očito ne paše

kako ti tradescantie prezime u hladnom s malo svjetla?
tek ljetos sam kupila zebrinu i unijela je, na svjetlom je, negrijanom...
mislila sam da ne može bez sunca i svjetla
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 16:40
Tea, najprije sam išla vidjeti tvoje godine i oduševila si me. Volim biti uz mlade osobe, osobito kad imaju slične hobije kao i ja. Hvala na pohvalama! smile78
Natalija, buritu možda nešto ne paše. Probaj, ako mu koja bobica padne zabosti je uz neku drugu biljku. Meni su mnoge bobice pistile korjenčić baš na takav način.
Tradescanitija je u podrumu koji ipak ima cijelo popodne sunce. U hladnom je i isto sam kao i sa koraljima pazila da ne dožive temperaturni šok. Na vrijeme sam ih spremila i evo ih - rastu kao i vani.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 21:56
Dobro si ti to sve smjestila u podrum.
Ne mogu se načuditi koliki je buritto Clap
život je more
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 00:18
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Evo proljeće:
 u ovoj !


Ovo mi je najsladje !  Ovakvu malu grancicu sam ja dobila od Natalije ! Blagoslovljena je , sad se vec i razmnozila i cijela tegla prica o Natalijinoj dobroti !
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 11:18
Zimovalište je bujno i rascvjetano!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 14:24
Lantana, buritu sam već skraćivala grane jer su plazile po podu. Vidi se na prethodnoj stranici.
 
Gute, možda ti se sada neda to raditi, ali probaj par bobica samo nasloniti na zemlju. Do ljeta ćeš imati gustiš u vazi.
 
Anaida, gužva je, ali sam ja nešto zamislila, pa su ovo mali eksperimenti.
 
Evo vam mali dio mojih maćuhica. Jedva sam i ovo slikala jer me zeza fotić.
Nikad ljepše nisam imala. Ove narančaste:
 
Rastu u mom humusu, malo sam ih u dva navrata dohranila i sada imaju dvostruko veće cvijetove nego kad sam ih kupila. Čak su prevelike latice pa se brzo objese:
 
 
Nema više bujnog raslinja po dvorištu, ali će me zato ova vaza cijelu zimu uveseljavati:
 
I na kraju pacifička. Nikad ljepšu nisam vidjela. Ovo je samo mali dio jer sam ogromni buket odnjela tati.
 
Bilo je to sjeme kojim nas je darivala Lantana (djelile smo u onom kafiću sa narodnjacima). U paketiću sjemenki za koje sam zamislila da su "dukati". Posijala sam i niknula mi je samo ova biljka. Vidjela sam da se malo previše diže u visine. Kad se rascvala, kad je to bio rozo-žuti grm oduševila je i mene i svakoga tko je vidio. Meni nešto posebno.
 
 
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 14:35
Hoya, prekrasna ti je ova pacifika a biljke su spremne, to je dobro, neka nas ništa ne iznenadi.
 
Burito ti je jedno čudo!
 
smile78
Rijeka

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 19:55
vauuuuuuuu,kako je predivna pac.hrizantema
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 21:05
Myro, gio hvala vam  smile78
Još mjesec dana i moji adeniumi imat će dvije godine. U novim vazama vidi se njihova puna veličina:
 
 
 
 
A skoro sam vam zaboravila pokazati kako mi je velika graptoveria:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 21:12
Prekrasni su  smile93zdravi i jedri!smile141
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 21:27

Bebolina, ovdje se vide neki propusti, ali o tome ću napisati na temi o njima.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:24
Hoya konačno sam došla u posjetu tvome carstvu. Dugo nisam bila u nijednom vrtu jer sam aktivna na nekim drugim temama...Kod tebe uvijek volim doći jer se uvijek ima što vidijeti, a osim toga imam puno tvojih biljaka u mome vrtu.....WinkWink
Adeniumi su ti prave odrasle biljke, predivni su. Svaka ti čast da si ih uspjela održati u životu i to već 2 godine. Ja sam upropastila 2 odrasla i sve bebe koje sam imala tako da sam skoro odustala od njih....Kupila sam ljetos biljku na popustu i za sada se dobro drži, nadam se da će preživjeti zimu. Osim toga dobila sam na poklon sjemenke koje sam posijala i čekam da li će niknuti...Sviđa mi se ta biljka i teško mi je dići ruke od nje zato sam pokušala još...Tako je slično bilo i sa orhidejama, koje mi sada lijepo cvjetaju i uživam u njihovim lijepim i dugotrajnim cvijetovima....

Ajme koja pacifika takva se još nije vidijelaClapClap Doći ću da tebe po reznicu....Vidim da si spremila hrpu biljaka u podrum na mirovanje. Tako i treba, neće te iznenaditi hladnoća koja će neočekivano i doći...ClapClap

sutra je novi dan
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:39
Lijepo si spremila biljke na zimovanje,a maćuhice su ti posebno lijepe.Tongue
Ovakvu pacifiku još nisam vidjela,a divim se i tvojim adeniumima,vidi se na tvojim biljkama da ih njeguješ s ljubavlju.Clap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 00:08
Nabrzinu sam utrčala u tvoj vrtsmilie_sp_297.gif, da vidim stanje na terenu Smile

Ona crvena lozica na hrastu mi svaki dan privuče pogled.

Tvoji adenijumi su pravi komadi, moj moram sakriti kad dođeš da se ne onesvjestiš

Biljke ti se super drže i užitak kao u sred sezoneClap


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 251252253254255 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.