Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 294295296297298 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 17:14
Napredni klinci! Clap Paše im ova toplina.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 08:54
Da, ima puno sunca i topline, samo što je zadnjih dana previše kiše, pa sam ih počela sklanjati pod krov, bojim se trulenja od previše vode iako je supstrat skroz propustan.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 11:01

Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Možda jednom i od ovih mojih bude nešto tako lijepo, stvarno su klinci, a već se lijepo granaju: 
Biti će sigurno!  Nema niti jedan razlog da ne bi bilo tako.  Ali samo ako ćeš do tada  sve raditi kako treba! koliko su stari tvoji sijanci ?

 

Na slici je pincirani sijanac iz svibnja 2012. Ovo mu je drugi ciklus kako cvate. Pincirati ili ne pincirati  adeniume  je  stvar  ukusa ali mislim da treba zaboraviti  na obilnu cvatnju kod adeniuma sa samo jednom granom  (stablom). 

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 11:13
Andina, kolko kuzim imas tri razlicito "teska" supstrata, predlazem da tretman ne bude potpuno isti, jer ce se razlicito susiti s obzirom na vrijeme. predlazem testiranje drvenim stapicem, vec sam pisala o tome. sad po ljetu lako, ali kasnije po hladnijem vremenu to postaje malo kompliciranije za pogoditi (kod ovih tezih posebno). 

G, super izgledaju, posebno ovaj predzadnji, taj je bas meni po ukusu :D i ovaj zadnji ce bit cim se raskustra malo :)

meni procvjetao neki dan onaj koji je dugo drzao pup zatvoren. poslikat cu ga kad stignem foticem, mobitel prebije crvenu boju

a evo malo usput i cupavih, slatki su do bola

obesum koji zivi u dubokoj zardinjeri, ali suprotno pricama da ce korijen otici u dubinu i bit tanak zbog toga on ovako:

arabicum sa jako kratkim internodama, i niskim sirokim caudexom
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 12:34
ovi moji su zimski sijanci, veljača, ožujak, ne znam više, nisam ih označila, mislila sam da ću zapamtiti (moš mislit)
Inače, ima ih svakakvih, debelih, visokih.....uglavnom svi su mi ok, za sada dobro napreduju.
Onaj sa zadnje slike je mislim iz 10-tog mj prošle godine.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 14:12
ipak će biti cvijeća



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 09:01

Ako  nekoga  zanimaju adenium  hibridi  neka pogleda novi  katalog renomiranog uzgajivača adeniuma  sa Tajvana (Taiwan) Mr. Ko – Rinoa.  Poštarina u zavisnosti od broja naručenih adeniuma  je navedena na kraju kataloga.

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 09:12
mr ko i rinoa su dve razlicite osobe
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 09:27
Točno, čitam da je jedno vrijeme je radio na Tajvanu i da je bar  1/3 hibrida iz kataloga njegovih. Čitam da je trenutno negdje u Kini i da otvara novi vrtni centar za uzgoj adeniuma.

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 09:34
to sam ja pisala prosle godine,od tad je rinoa otvorila svoj rasadnik a chi-lung svoj prebacio u kinu i otvorio opet. 
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 09:48
David Clulow često u svojim člancima piše o Mr. Ko i njegovim hibridima. Povremeno posjetim Adenium yahoo groups, odnedavno sam član te grupe.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 21:33
lijepo cvatu
no Anouk je ipak bez konkurencije 
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 10:16
zalijevam jucer biljcice i primjetim da je jedna cudna po caudexu. pogledam a ono

pipnem, nije mekano, caudex normalan na dodir,lisce normalno, proceprkam te pukotine, nutra nema nis, nit buba nit gljvica. odlucim da ga ipak izvadim van, korijen normalan. ugl raspuknuo se ko sam od sebe :D 
vratila sam ga nazad i ostavila tak, vec je jedan anouk napravio slicno, samo si je raspuknuo korijen i nastavio dalje ko da se nis nije dogodilo

bucko mali slatki debeli

ovaj pupa na svim granama,ali i tamo gdje nema grana :D
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 15:23
W, jel onaj puko što mu je tijesna koža ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 15:36
Evo i kod mene ide cvijet iz stabla:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 23:14
W., tvoji doslovno pucaju od debljine. :) A bucko ne samo da je debeli, nego i sjaji od zdravlja!
Čestitam vam objema na cvjetovima. Bit će zanimljivo promatrati ih kad se otvore na ovako neobičnim mjestima.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2013 u 10:30
G, Andina, stvarno ne znam zasto je puknuo tako. sigurna sam da se dogodilo relativno brzo, ali zasto i kako, nemam pojma. sumnjam da mu je tijesna koza bila, iako tri pukotine jako slicnog izgleda... ko zna. prvi put ovo vidim, posebno je cudno jer biljka ne trune. a pukotine su takvog oblika da mi ne izgleda kao napad nekih buba, bar ne nesto sto sam prije susrela. neznam, okolo njega svi su drugi normalni, bas cudno. al eto,mozda se nekom drugom dogodi pa ce imati jos jedan primjer.

G, od glave do pete cvjetici Star
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2013 u 21:50
Danas sam primjetila da baca neke pupove na onim granama što sam ih odrezala kad su počele trunuti. I na stablu na par mjesta nešto novo tjera. A cvjetni pupovi rastu naočigled. Ma "strašna" biljka.
Čak i na klincima se iz dana u dan vidi koliko napreduju.

Dakle, prošla je godina dana od kad sam se s njima počela gnjaviti ( ko me tjerao?) i sad tek mogu reći da sam uspjela. Ja hepi do neba !

ps: bit će tu još svašta, znam, ali početni uspjeh sam postigla.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2013 u 21:52
Pinus, da te pitam: jednom si pokazao sliku adeniuma kojemu si povio grane prema dolje, kako se taj dalje razvijao i ponašao ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2013 u 08:37

Prije dvije godine  sam  bijelom  a. obesumu  sa slike  rastezanjem raširio krošnju.  Nije ispalo nešto naročito. Na kraju nisam bio zadovoljan sa njegovim izgledom. Prošle god. sam mu  drastično porezao grane. A kako danas izgleda procijenite sami, nije baš nešto.  Možda će biti ljepši kada ovih dana malo intenzivnije  procvate.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 294295296297298 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.