Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalmacija, zemlja s tisuću otoka i škoja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalmacija, zemlja s tisuću otoka i škoja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 08:22
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Bravo za fotoreportažu!
Moram priznati da sam uvijek stavljala Dubrovnik ispred Splita. I to zato jer sam u Dubrovniku boravila a kroz Split samo prošla, prašnim cestama sa strane (prije dvadeset i više godina).
Ti si mi ga predstavila u prekrasnom svjetlu. Sad mi je jasno zašto su Splićani ( i okolicaWink) zaljubljeni u svoj grad.Thumbs%20Up
 
Žao mi je što ga nisi upoznala bako! Ali i oni koji su ga vidjeli, a da nisu prošli kroz njegove kale, čuli pjesmu brojnih splitskih klapa u suton i osjetili miris murtile s balatura nisu osjetili ono najbolje iz Splita - njegovu dušu!
Napisala sam već da je Split više tranzitni nego turistički grad, nažalost, jer ovaj grad se ne gleda nego osjeća!!LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 08:28
Originalno poslano od člana Inox Inox napisao:

Misty sve pohvale za temu koju sam, evo, tek večeras otkrio. Ma veselim se ko malo dijete, ne samo zbog interesantnog reportersko-novinarskog pristupa, niti zbog odličnih fotki, nego zato što sam konačno otkrio Splićanku koja se, ne samo pozitivno, nego sa oduševljenjem, izrazila o novoj splitskoj rivi. Po meni je vrhunski zadovoljila sve najviše arhitektonske kriterije. Popločenje, tende, rasvjeta, klupe, zadržane stare palme te zelene površine ispod njih, tvore modernu prostornu cjelinu kojom i dalje dominira mediteranski, ili bi se Splićanima više sviđalo, dalmatinski ugođaj. U svakom pogledu ostvarenje i prostor sa kojim bi se trebali ponositi. Posebno mi se sviđa dizajn tendi i njihovih kosaća koji bez dileme podsjećaju na brodske jarbole. Stupovi-nosači platnenog svoda ispred aerodromske zgrade,  koji predstavljaju stilizirana stabla sa granama, vrhunska su i nadahnuta arhitektonska rješenja.
Mislim da si upotpunio sve što sam o tome napisala! Vjerujem da će i većina splićana uskoro otkriti posebnost ovog čudesnog spoja antike i modernog.
Nedavno sam pročitala da je u Americi upravo projekt splitske rive izabran među 10 najboljih arhitektonskih rješenja na svijetu! Iako moderan, nije ničim "odskočio" od zidina stare palače, naprotiv, naglasio ju je!
Time is something you can never get back..
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 23:34
Predivno smile94!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 08:59

Kad jednom stignete u Split teško ga je napustiti, ali predlažem da se ukrcamo u jedrilicu i pogledamo malo i ostale dragulje koji ga okružuju. Odavno je već potpuno spojen sa Solinom, malim ali prelijepim mjestom kojeg svakako trebate vidjeti!

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:11
S malo vještine mogli bismo uploviti u Solin, rijekom Jadro iz koje splićani i danas dobivaju pitku vodu i to preko impozantnog vodovoda izgrađenog još u Dioklecijanovo doba.
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:16
I ovdje je staro i novo spojeno u oku ugodnu cjelinu, a i puno je još razloga zašto je Solin postao omiljeno izletište splićana. Pogledajmo neke od tih razloga.
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:16
Super, drage su mi te poznate sličice, jer sam često u Splitu, Solinu, ustvari dođem u Mravince.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:21

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:23
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:26
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:30
Ispod ove crkve Gospe od otoka je njegovani travnjak koji se proteže sve do rijeke, a nakon papinog posjeta dobio je ime Papina livada.
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:32
Pročelja starih zgrada redovito se obnavljaju
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:34
a ponegdje se i novo gradi u starom stilu!
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:39
Rijeka Jadro ima i maleno jezerce, a u ovim paviljonima uz i na jezercu trenutno spavaju labudovi i patke.
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:41
s malo sreće moguće je sresti i pauna
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 09:59
Ali ono najvrijednije u Solinu svakako je antički grad Salona, metropola nekadašnje rimske provincije Dalmacije. Najzačajnije razdoblje u postojanju ovog grada je vladavina cara Dioklecijana koji je u neposrednoj blizini Salone izgradio veličanstvenu palaču u koju se povukao nakon abdikacije 01. svibnja 305 god. od kada se zapravo računa postojanje Splita. U njegovo vrijeme grade se obnavljaju mnoge monumentalne građevine, hramovi, terme, amfiteatar.. Salona (s okolicom) tada broji 60.000 stanovnika!
Ljetnikovac don Frane Bulića danas je muzej, ali i stan čuvara ovih vrijednih starina.
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 10:03
Dobro se sjećam svog prvog posjeta tom ljetnikovcu i njegovom veličanstvenom perivoju! Poželjela sam biti čuvar tu, a tko ne bi?
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 10:09
Ne bi mi nimalo smetao pogled kroz prozor na veličanstveno groblje Manastirine,
 
 
 
na kojem se nalazi i grob zaštitnika Splita sv. Duje!
 
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 10:12
Spustimo se ovim stepenicama u staru Salonu.
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 10:21
Bacimo pogled na arenu u kojoj su odvijale borbe ljudi protiv zvijeri.
 
 
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.