Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - izrada nakita
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


izrada nakita

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 11:02
Originalno poslano od člana Primavera Primavera napisao:

Mene, kao i obično, najviše oduševljavaju radovi u polimernoj glini, pa je tako i ovog puta... Obje narukvice su vrlo štosne, naročito smedje-bakrena smile141, ali, ako se nećeš ljutiti dala bih ti (ili tvojoj kćerki, jer ne znam koja ih je radila) jedan mali savjet: svaku perlicu ili bilo što drugo što radiš od fima ili neke druge polimerne gline, nakon pečenja i nakon što se dobro ohladi, jako je korisno pobrusiti finim vodenim brusnim  papirom (vodeni je zato jer se njime može brusiti pod vodom).
 
Preporučam ti nekoliko debljina: 280 - 500 grita (mjerna jedinica koja piše na svakom arku) za prvo, grubo brušenje, te 600 i 1000 za fino. U jednu veću zdjelu ili lavor staviš hladne vode, par kapi sredstva za pranje sudja, otkineš komadić brusnog papira i namočiš ga u tu vodu i kreneš brusiti, naravno ne previše da ne izvitoperiš željeni oblik. Za što bolji izgled pobrusiš još malo i s ovim jako finim od 600 ili 1000 grita, ispereš perlice ili predmet pod tekućom vodom i dobro obrišeš. Nakon toga možeš ih ispolirati običnim komadom starog jeansa do takvog sjaja da uopće ne treba lakirati.
 
Nadam se da će ti ovaj savjet pomoći da ovako zanimljive radove poput ovih narukvica učiniš još interesantnijima i da te ovaj moj savjet neće zasmetati...a možda će još nekome pomoći, konačno, možemo reći da smo počeli s uvodom u radionice smile79
 
Nije me zasmetao tvoj savjet, čak dapače naučio me nečem novom što dosada nisam znala, ali za takvo nešto treba mi malo više studioznosti. Ovo je za mene viša matematika. Morat ću malo poraditi na tome.
ANĐELKA
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 12:08
Hm, pitam se i nije mi jasno kako sam uspjela propustiti ovu divnu "dvogeneracijsku" galeriju! smile42Imate prekrasnih radova, posebno su mi krasne dvije ogrlice u smeđim tonovima, među zadnjima! Bravo! smile55
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 12:23
Draga Anđelka, ma to ti je ko i s kolačima, svaki puta dodaš neku sitnicu i kolač sve bolji i bolji... Nije uopće teško, jedino kaj zahtijeva dosta vremena i strpljenja.
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 11:20
Evo još nešto iz arhive
Picture%20017
 
Picture%20015
 
Pe%20007
ANĐELKA
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2009 u 17:32
odlično! sve pohvale mami i kćeri!smile141
Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslina55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 11:01
Hugvas dvije ste duo fantasticus,kako ti zavidim na kćeri,imam male šanse tek sa ev.unukom nešto zajednički raditi,prekrasni su vam radovi...
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2009 u 14:58
Jedne naušnice koje je radila moja kćer
 
Pire%20008
ANĐELKA
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2009 u 16:59
Mmmmm...zanimljive boje u vječno privlačnim visilicama... bravo smile95
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 11:55
Hvala Primavera!
ANĐELKA
Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslina55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 17:07
Paše uz prethodne dvije ogrlice,krasne boje!
Na vrh
lluvia View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lluvia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 16:02
jako lijepo, jako elegantno, jako mljac...
posebno mi se svidja bakreno smedja narukvica... prekrasno
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 22:39
Meni se svidjela ona neobična narukvica u dvije boje .......ajme kao neki koralji
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 03:07
Tek sada sam naletjela na ovu tvoju temu. Imaš jako lijepih komada nakita - za svaki ukus, za svaku priliku, uz svaku boju odjeće...
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 21:33
fantazija od radova....svaka cast...smile94
Na vrh
bartolino View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bartolino Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 23:19
zlatno smeđa narukvica mi je favorit!!!!!
http://picasaweb.google.com/tfstfs
http://www.facebook.com/?ref=home#/profile.php?ref=name&id=100000681663131
Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 19:41
divan nakit,samo zašto se spava?još malo slikicasmile94
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 10:34
Originalno poslano od člana prila prila napisao:

divan nakit,samo zašto se spava?još malo slikicasmile94
 
Draga Prila, ovo je bila jedna faza u kojoj sam samo radila nakit (zajedno sa mojom kćeri), sad nas je to malo pustilo. Kćer radi, pa ne stigne raditi ništa od nakita, a ja sam nekako više vjerna decoupageu. Ali nadam se da će biti uskoro nešto. Nekako nakit volim raditi više kad je ljeto. Zimi sam u kući pa mi je decoupage zgodniji za raditi. Nakit mogu i ljeti po vrućini negdje vani u sjeni!
ANĐELKA
Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 13:00
Anđelka krasan nakit smile141
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 13:49
evo i mene u tvojoj galeriji  moram priznat da nisam znala da se bavis i nakitom koji je jako lijep kako tvoj tako i kcerin  ,a posebice mi se sviđa ona narukvica sa delfinima.Nadam se da ces ubrzo staviti jos radova TongueWink
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 18:06
hvala vam curke, drago mi je da vam se sviđaju radovi, ali sad sam ga malo "zapustila". Doći će vrijeme i bit će još novih radova, nadam se! Sad kad prođe ova gužva oko završnog računa na poslu, prvo se moram uhvatiti u koštac s jednom ogromnom starinskom škrinjom. Za to se sad psihički spremam, a onda će doći na red i nakit!
ANĐELKA
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.