Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 21:33
Hvala na pomoći. Sutra idem u napad. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 20:49
Bilo koji insekticid pomaze, mospilan itd.
Okupati korijenje i zasaditi u novu zemlju, te ponovno poprskati zemlju
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 20:46
Adrijana, dobro si napravila i adam će ti sigurno preživjeti. No, ako ti se opet pojave te bijele napasti, Neopitroid u prahu će ih sigurno uništiti. Provjereno! :) Imaš ga u svakoj poljoprivrednoj trgovini. Ja sam ga posula površinski, a zatim štapićem malo umiješala u supstrat. Zalijevanjem je otišao još dublje i gamad je za dva, tri dana potamanjena. Za biljku je to potpuno bezopasno.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 19:57
Imam problem sa svojim Adamima i Evama. Po zemlji u teglici gmižu brzinski neke bijele životinjice. Ima ih stotine . Sad sam bacila tu zemlju i oprala cijeli korjen biljke.Dali će preživjeti moju proceduru pranja korjena i stavljanja nove zemlje ili dajte mi ako imate bolji savjet. Prvi puta se susrećem sa tim problemom, pa neznam kako postupiti . Dali treba tretirati biljku sa kakvim insekticidom prije sadnje ? Sad su u vodi i čekaju novi supstrat. Pomagajte. 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 11:38
Adam obični bebe.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 11:36
 Alocasia brisbanensis.  Bebice od velikog adama.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:52
smile94Krasna je . Puno uspjeha da je održite na životu i uzgojite koju biljkicu više. 
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:44
Bujna je jednom dok malo stasa i ojaca. I ne smeta joj nase sunce, moze biti na juznoj strani zasadjena bez problema.
Ova je dosla iz Hawaia, bila je sva mala i jadna od transporta.

Ovak bude valjda zgledala sljedece vegetacije ak bu sve po planu.



Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:34
Ma bit će ih još , naravno što više i lijepše . Kad krene nova vegetacija želim puno uspjeha. Posebno me zanimaju tamno lisne bilkice  , jer u svom ovom zelenilu dojdu jako do izražaja. Mistične su biljke . Ali kako one podnose ove naše uvjete , dali su isto bujne kao i ovi moji Adami ili zaostaju ? Pretpostavljam da im treba više pažnje.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:21
Originalno poslano od člana AdrijanaM AdrijanaM napisao:

Ma krasna biljka , sve pohvale . Kad će podmladak ?Clap

Ima jedan malac pored maticne biljke, samo kaj se kraj vegetacije blizi :(
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:10
Ma krasna biljka , sve pohvale . Kad će podmladak ?Clap
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:00
Originalno poslano od člana AdrijanaM AdrijanaM napisao:

Kako napreduje Black Magic ?

Ma Black Magic mi propala jos prosle zime. Nabavio sam u međuvremenu Black Coral, on ima sjajnije lisce od black magic.

Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 21:54
Kako napreduje Black Magic ?
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 21:50
Ma malog li svijeta  Kreose. Vidim da dobro napreduje . Moji su poludjeli .rastu bolje od običnog zelenog Adama. A  Colocasie nikako da krenu. Stalno su na dva lista. Pink china je skoro propao . ali sad vidim tjera listić i nadam se da bude nešto od nje.
Na vrh
hrvojemikanovci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2014
Lokacija: stari mikanovci
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hrvojemikanovci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 09:51
JA IMAM TRI ADAMA KOJI NAPREDUJU I STVARNO SU LIJEPISmile
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:39
Kreos , predivni su Vam i ovi sa tamnim listovima i stabljikama . Alocasia 'Mayan Mask . 
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:38
Adrijana, prekrasni su. To je Alocasia brisbanensis.
Onaj vas kaj smo prosle godine trampali.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:36
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/cvijet_adam/82068.aspx -
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/adami/82070.aspx -
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:26
Evo i mojih.
 http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/cvijet_adam/82068.aspx -
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:22
Prekrasni Adami , svaka čast. Pogotovo ovi egzotični i rijetki .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.