Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kroton - Codiaeum variegatum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kroton - Codiaeum variegatum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 13:09
evo cvijeta,sve bobice su bile otvorene ali nisam slikala
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Atlantida View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Atlantida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 13:24
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii............... Bas su slatki!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 10:15
Imam pitanjce! Jučer sam si nabavila mali kroton Embarrassed.Čitam o njemu što ste napisali ali ne znam da li da ga sad presadim ili da čekam proljeće i da li će mi uspijevati ako je pred sjevernog prozora(drugog nemam osim kupaone Confused) pa i nije baš sunčana strana a pogotov u ove zimske dane?
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 11:11
Curke pomoć!
Krotonu mi otpadaju vršni listići?Šta da radim?Na svjetlu je(kod prozora) u d.b. ,znači na toplom i zalijevam ga redovito ( Confused ) jer sam pročitala da voli vlagu.Zna li itko gdje griješim???
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 11:14
I sa mojim se to događa..a neznam kako mu pomoći..u ljeti je bio vani i kada sam ga unesla u kuću počelo mu je ispadati lisće i sad ima samo 4 lista..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 15:59
E pa lijepo ga nemoj inositi van, pusti ga na miru u kući i to mu se neće događati. To sam je radila s nekim biljkama, ali više neću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 16:00
i ja mislim da je to sto si ga drzala vani pa unutra on je dosta osjetljiv na promjenu temperature
Per aspera ad astra.



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 18:28
E pa curke moje drage,vidim da ste ovdje odgovorile Stefki koja ga je iznosila van,ali ja to nisam radila pa mi se to događa(post iznad njenog) Confused???Moj je stalno na jednom mjestu,ne mičem ga.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:02
Hmm..jesam ga lijepo zeznula, a negdje sam pročitala da voli kad u ljeti bude vani i da mu onda listovi dobiju boju..očito nije tako.Confused
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 08:35
da ali nevoli ni promjenu temperature tj nagli pad ili porast a nevoli na propuhu isto biti
Per aspera ad astra.



Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 13:02
Ivna, ipak je imao promenu tempertature (nemoguce je u cvecari i kuci pogoditi iste uslove). Svejedno, ostavi ga na svetlom, redovno orosavaj, pazi da ne bude zemlja suva.  Ja sam svoj umalo ubila svojom gluposcu, zaboravila da ga zalijem i on odbacio skoro svo lisce, ali znam da ce krenuti. Ostane mu drvenast deo ali krenu nove grane, ne brini.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 13:08
Ima u ovome logike, mimar! I sama sam listajući što su drugi napisali došla do tog zaključka,ne znam što bi mu drugo bilo.I držim fige da tvoj kretenčić(ja im od milja svima mjenjam imena ili tepam LOL) krene i izraste u veliiikog dečka Thumbs%20Up!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 16:05
Ha, slucajnosti LOL, i ja mu tepam istim imenom (valjda sam mu ga nadenula kad sam cula da je stvarno nedokuciv u prohtevima i da i pored najbolje paznje zna da bude zlocest Wink).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:04
I dalje mi se moj kretenčić Wink čudno ponaša, tj i dalje mu otpadaju vršni listići.Više ne znam što da radim,pa to je sad stvarno puno vremena za prilagodbu otkad sam ga kupila.Ostali listovi uredno stoje ali ovi mali "odbijaju" poslušnost smile43. Toplo mu je,ima svijetla koliko je to moguće(pored prozora je), zalijevam ga otprilike svakih 8 dana, orošavam ga svaki dan, ne znam što bi više htio Confused ?!?
Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 20:57
i meni se to isto događalo sa krotonom.selila ga posvuda po kući,prskala,brisala listove, u kratko baš sam skakala oko njega.međutim ništa nije pomoglo novi listići su i dalje padali ,a oni stariji su polako propadali. meni osobno ta biljka jako osjetljiva sve joj smeta i brzo propada. više ju nikad neću kupiti mada mi je prekrasna.  
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 21:02
Ja sam svoj kroton premjestila na toplo i pored prozora gdje ima puno svjetla, ne zaljevam ga često a bome i ne orošavam listove i počeo je tjerati nove listiće..možda mu ivna fali malo svjetla ili ti je u hladnijem prostoru??Moj dok je bio u hladnijem odbacivao je listove..
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 08:58
Toplije mu u mojoj kući ne može biti,jedino da ga stavim na kamin LOL.Sinoć sam otišla u poljoapoteku gdje daju stručne savjete, ispričala sam joj "svoj slučaj" i gospođa je rekla da probam smanjiti zalijevanje unatoč preporukama da on to voli i da ga probam samo svakodnevno orošavati.E pa probat ću i to a onda ako ni to upali dižem ruke ,neću ga više ni pogledati!!!
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 09:51
koji bi bili idealni uvjeti da potjera cvijet?
moj je u uredu, gura listove.prvo budu zeleni,a onda samo pocrvene, nema lijepih zutih...
ima puno prirodnog svjetla,al ne direktnog. zalijevam ga jednom tjedno...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 21:33
Ivna, kaj se događa s tvojim kretenčićem?
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 22:03
Kreten raste kao lud (puj, puj, puj Wink), ima nova 4 zelena listića, a valjda je konačno princ došao k pameti LampLOL.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.