Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 51>
Korisnik
Poruka
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 22:10
Franjice, uživam čitajući te. smile55
 
Kamenjar je fantastičan.  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 12:51
Ne vidim slikice!!smile43Ali obzirom na opisni tekst ni ne treba Wink ! Sve mogu zamisliti!

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 18:57
Vidim ih! smile55
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:04
Opet zalutala u Konzum, ludilo od kaktusića, ma moram napraviti jedan poklon pa sam "išla po zadatku!. pa nisam valjda ja kriva što su se ubola 8 umjesto 3. Baš su čudna vrsta ti bodljivakavci, ovaj doma od 2 metra vei da još malo pa za njega ne bu mjesta u kući (mislim si ja - pa ženi se sine i idi ; a onda odmah pomislim kad bi lažna želja boljela kako bi sad plakala). Jasno došla kasno doma, zaboravila na sve jer mi je bivši šogor poslao raka, u Filip Jakovu ga zovu grmalj a Donata će nam prevesti,  bivša svekrva mi poslala žutenice (ma to vam je društvo moje radič vulgaris), jasno maslinova ulja i sad si pripremam orgije.
Ups, ponovno sam fulala mjesto pisanja no nakon pogleda na škampe i njuškanja po slici stvarno sam bila nagrađena poklonom.
Ajde da ne grintate, nakon što sam se malkice okrijepila smile50odvaljala sam svoj trbuh natrag na dvorište i orosila vodicom tratinčice, posadila klinčeke obične (znate one roze kaj miriše najljepše na svijetu, njih nisam kupila, ČR, dobila od jedne izuzetno drage, nepoznate mi gospođe koja je uređivala svoj cvjetnjak ispred kuće u naselju u kojem radim. Opet mi je smiješno, radim u Vrapču, pa tko kuži, kuži!
Pregledala prkos HURA - cijela je tegla puna malih lasi, taj osjećaj poznam,  već sam sijala prkos no bosiljak i vlasa ni crc ni mrc. Malo sam i njih orosila i sad sam došla vas malo "zaprašivati"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 21:14
Franjica,ja došla da vidim šta ćeš nam zanimljivog reći a tebe nema 2 danasmile43i šta da ja sad čitam
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 22:40
Oprosti ali tako sam mrtva da nemam snage ni za što. Jedino malo škicam po vašim jer mi treba nekoiko idejica. Dolazi vikend (pa već za dva dana) a djeca su mi obećala radne akcije. Imamo čak dva dreta obrezati. Svi četero smo stručni pa bolje da ne slikamo.
Prije nekoliko godina smo sin i ja gledali susjeda kako obrezuje krušku (onu što obilazi susjede). Lijepo uzeli škare i pilu i krenuli. Preslikali "frizuru" do najmanjeg detalja. Oboje smo bili jako zadovoljni kako smo to dobro napravili. Sutradan je susjed svoju krušku odrezao do panja, prethodni dan je obrezivao velike grane da je lakše sruši. smile85
Nećete vjerovati ali i te je godine naša sirotica kruška skitnica rodila. U subotu će doći i kćerin dečko (ima luuuude škare za voćke, znate one dugačke) samo ne znam koiko ima znanja ali naša kruškica zna da je volimo pa će preživjeti.
Bacam još jedan pogled na prkos i bokićsmile49
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 23:01
smile79Franjica ti si smile84 sad si me sa ovim "kopiranjem" susjedovog orezivanja do suza nasmijalasmile156smile156
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 11:29
Susjed vam je genijalac, samo vi i dalje gledajte kako on obrezuje voćke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:48
Kaj da gledam kad ih je srušil, nakon toga je i drugi susjed srušil jedinu šlivu u svojem dvorištu. Neki nisu bili pažljivi na mojim "predavanjima" pa izgleda misle da nama u dvorište stane više od jednog patuljastog drvca, pardon vočkice. Ludo sam dobre volje, došla doma u sumrak pa onda naslijepo malo narosila tratinčice (samo da znate kak su velike, no moram doći doma po danu da ih vidim - smile96. U kopanjicama opipavala narcise i moram priznati da nisam osjetila niti jedan pupoljak, e pa ako neće procvjetati niti ove godine idu van, idu van, idu van smile106 i gotovo. Baš me ljute. U maminom su vrtu predivno cvijetale, nije ih niti zalijevala niti dohranjivala samo bismo nas 4 sestre kad bi došle k mami dobrano ih obrstile. Jasno da smo u vrijeme cvjetanja bile često dragoj majčici u posjeti smile184Obožavala sam one zadnje kad bi već i jorgovan procvjetao (dupli, tamnoljubičasti) koji bi to buket bio!!!!!!!. A ove milostivice sad štrajkaju, došle su iz "vilenkvarta" u sirotinjsku Dubravu pa se delaju važne. Samo nek ne procvjetau, završile buju na Jakuševcu!!!
Božur prekrasan, debeli izdanci a na sve strane niču i cvjetaju lanjski šafrani. Hortenzija mi se nekako čudno, sramežljivo drži, moram je dobro pregledati u subotu, bila bi jako tužna da nije preživjela zimu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:00
Franjica,što se narcisa tiče,ni meni godinama nisu cvali.Zakaj!? Zato kaj sam rezala listove prije nego su se posušili.Ostavi lišće,da se lukovica nahrani,i cvast će ti dogodine sigurno.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:29
Big%20smile Franjice i mene si nasmijla onim obrezivanjem kruške. I kod mene je nekako slično, nisam baš stručnjak za voće pa onda uvijek žicam savjete. TAKO MI JE PRIJE PAR GODINA PRIJATELJ POKAZAO DA JE NAJBOLJE OBREZIVATI KRUŠKE KAD SU PUPOVI VEĆ DEBELI I ONDA SE VIDI RAZLIKA OD CVJETNIH I LISNIH.  Ispričavam se za velika slova, ostala mi tipka. I tako smo nas dvoje srezali tu krušku na pank frizuru. Moj svekar koji je kao stručnjak za sve (jer on je čovjek odrastao na selu pa se to podrazumjeva, a ja sam bila sirota bez  i jedne bijede njive i nemam pojma o ničemu ) padne u tri kome kad to vidi. On inače sve obrezuje tako da posječe sve grane sa strane i ostavi samo onako da sve idu u vis. Rekao mi je da ću morati kupiti svake subote kilu krušaka na placu ako tu ne naraste više od tri ploda. Wink Baš sam ga zeznula. Uglavno moja kruškica lijepo rodi nit je špricam niti se posebno trudim oko nje . Ono plodova što bude crvljivo ionako bi opalo zbog proređivanja.E da i on od sada ne orezje ništa osim loze. Jedino kad idemo na more ja prije toga posječem grane od malina koje su te godine rodile da ne bi on došao u  napast malo mi " pomoći" pa isječi i ono što ne treba.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:38
moj tata osakatio mamino cvijeće kad je obrezivo svoju lozu, majka poludila, gotovo joj uništio hortenzie al on tvrdi da je to dobro podšišano...ma moš mislit...onda sam mu dala knjigu gdje se opisuje podrezivanje dotičnih, a on reče da ako je suđeno da cvijetaju da i hoće. mama ludi zbog njegovih pokusa
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 12:48
Eh ti muški, bolje bi im bilo da lijepo gledaju i rade samo velike fizičke poslove, ali tu su i ja stalno vičem da pusti moje cvijeće i povrće i bavi se svojim voćkama  i košnjom, ali on uvijek nešto ima za dodati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 13:05

Narcisama već dvije godine ne diram lišće (pročitala u Večernjakovom vrtu da tu griješim) no one i dalje ne cvijetaju. Radi se o onim bijelim narcisama sa 5 latica i žutom sredinom. Jedna cvjetna glavica na stapki. Svuda oko mene (parovi se ljube-sorry, izletio stih sam) procvjetala narcise po tuđim cijevima a moje neće pa neće!

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 15:33
Vrijeme šućmurasto, kao da će svaki tren početi kiša, ludi vjetar, s placa se zamnom došetale DVIJE VREČICE LUKOVICA VISIBABA. Teta tvrdila da su iz njezinog vrta. Lijepo sam ih popikala uz narcise koje ne žele cvijetati pa sad imam lišće narcisa sa cvijetom visibaba. Bit će odlično ako se pola pirmi, imat ću druge godine visibabice. Jedna teglica crvenih čuvarkuća također nam se priključila pa je jedan dio dobio mjesto uz žednjak u maloj kopanjici. Već sve vidim kamenje uz, pa onda nek iznad toga iris divlja. A kad smo već kod irisa, dogovorila sam se s tetom koja ima irisiće one miće da mi slijedeće subote donese lukovice. Danas samo došao doma jedan buketić.
Tražila sma iberis jer sam odredila da ću betonsku ogradicu mojih kopanjica prekriti iberisom ali danas na cijelom Kvatriću - ništa.
Da mi ruže ne bi bile ljubomorne, lijepo sam ih okopala i nadarila narezanim korama od banana. Dosta vas je pisalo da to zaista funkcionira pa sam poslušala.

Nedavno sam na forumu postavila pitanje zna li itko išta o priči da KLIVIA štiti  od zračenja. Očito sam neke dobro nasmijala no i samu sebe sam razveselila. Dobila sam informaciju da je to 100 % sigurno i bla, bla, bla - uglavnom sve se svodi na to da mi je to najoriginalnije upucavanje u životu. Treba se veseliti sitnicama a pogotovo ako su originalne. Uz tipkanje (sad kad ne pušim ovo mi služi kao prilika za odmor) kuham ručkove kako bi si kćer ponijela svom domeku. Danas će doći s dečkom i onda će naši muški frizirati kruškicu i magnoliju. Bit će smijeha. Još da stignem obrezati živicu - pa nitko sretniji od mene.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:15
Dobro si si to isplanirala i svašta stigla za danas iako je vrijeme baš i kod mene šugavo.
Ali mini irisi će biti super, a visibabe kraj narcisa, zgoda kombinacija, čak i kad narcisi procvjetaju.
Kore od banane i ja skupljam, rezrežem i zakopavam u zemlju.
O zaštiti od zračenja neću reći ništa, jer nemam pojma, bapske priče me nerviraju, a neki naučni članak o tome nisam pročitala.
Dok ja tu brbljam ti si već obrezala i živicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:26
Ništa više napravila nisam, dok su se djeca sakupila, ručali i taman bili dobre volje krenuti obrezivati, prolio se pljusak. Lijepo smo se družili oko stola, gledali kišu  kombinirali izradu poklona od kaktusa u različitim posudama.
Muški su žurno i srčano sredili aranžman različitih dužina
- teško im je palo, morali su odrediti koji primjerak ide na skijanje a koji je zaslužio kćerin dečko. Umorni nisu mogli više ništa raditi a i već je mrak.
Drago mi je da sam se ipak prije podne rastegla i napravila ono što sam si ja isplanirala napraviti. Drugi tjedan ćemo dalje raditi a sad smile138
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:26
Vrijedna i vesela ko i uvjeksmile79
Možeš li ti meni uslikati tog crvenog čuvarkuću,da vidim jel to taj koji bi ja.Tako znam di ga ima za kupiti
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:29
To je neka teta prodavla na klupi, onako svoje, čim uspijem nagovoriti nekog da mi posudi fotoaparat slikam. Ima ih puuuno pa nema problema da dobiješ ako ne prije, onda 14.03., idem u Vinicu pa ću ti ga negdje "spustiti" da ga pobereš- Dogovor?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:38
Budemo se još dogovorili.Samo ti njega uslikaj da vidim kakav je.E da ima tema o čuvarkućama(mislim da je pod kaktusima) pa ako je tamo negdje na slici onda ga ne moraš ni slikati.Samo mi reci na kojoj.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.