Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - more - moji radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


more - moji radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 15:28
...potpisujem, jednako lijepa kao i ona prva, a ovaj papir je stvarno zanimljive strukture, ko neka zmijska koža smile141
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 15:53
more svaka cast ovo je zaista originalno..lijepo i uredno,bravooooooooosmile211smile141
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 01:57
Kako sam obećala, napravila sam tutorial (prvi, ha! Big%20smile) kako napravit sat u obliku čajnika od das mase. Moram vas samo upozorit da baš i ne znam lijepo objašnjavat, ali potrudit ću se. Napravila sam kolaže, nadam se da su ok. I ako imate pitanja, nešto vam nije jasno slobodno me pitajte ovdje ili na pp. Pa krenimo:
 
Što vam je potrebno? Das masa (malo pakovanje od 500 g), valjak, aluminijska folija, drveni nož za glinu (ili kako se već zove. ne morate baš to koristit, može neka mala špatulica ili možete naći u kuhinji nešto drugo što će vam pomoći kad bude trebalo "povezat" neki dio ili zagladit), tanjur (ja sam koristila mali plitki tanjur), folija (za grafoskop) i voda Smile.
 
 
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 02:02
Prvo na tanjur stavite aluminijsku foliju tako da poslije možete odvojiti tanjur od das mase. Ja sam stavila 3 sloja alum.folije. Uzmite das mase koliko vam treba (ja sam uzela malo više od pola), valjak u ruke i valjajte Smile Radite na foliji za grafoskop, das masa će biti lijepo glatka. Na papiru nemojte radit, jer se s vremenom zgužva, zalijepi se za das masu i ako ostavite da se suši na papiru sve će se izobličit, neće biti ravno. Kolika debljina treba biti? Oko 3 mm. Tako nešto.
Kad ste izvaljali das masu, lijepo stavite preko tanjura i prstima malo zagladite, tako da das masa prati oblik tanjura (vidite sliku pod rednim brojem 4. u kolažu). Višak skinite pomoću noža. Ako treba rubove zagladite prstima. Prvo prste u vodu i onda lagano zagladite.
Rupica za satni mehanizam... Ako hoćete možete je odmah ovako napraviti dok je das masa mokra. Osobno nisam tako radila. Kad se sve osušilo onda sam pomoći mikromotora probušila rupicu). Ali kao što sam rekla možete odmah dok modelirate napraviti rupicu.
 
 

 
 
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 02:09
Sad idemo na detalje. Ručka. Uzmite malo das mase, rukom valjajte koliko treba. Same procjenite. Napravite oblik ručke, ako je preveliko nožem ili prstima skinite višak dok ne budete zadovoljne. Kako zalijepiti? Pomoću vode i das mase, tako sam ja radila. Malo sam ručku na krajevima "zgnječila", smočila vodom. Dio gdje sam trebala "zalijepiti" ručku također sam smočila vodom (radite sve prstima) i pomoću špatulice sve spojila, zagladila. Nadam se da me pratite.
 
 
 
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 02:20

Grlić čajnika, poklopac i dno napravljeni su na isti način kao i ručka. Možda će vam biti malo teže "zalijepiti" grlić, ali nemojte tako lako odustati. Nekako prstima oblikujte grlić. Ako vam se učini da je spoj nekako tanak, da će puknut slobodno nadodajte još malo das mase i špatulicom (ili što već koristite) zagladite. Ili ako je das masa malo suha ili vam se prsti lijepe za das masu, uvijek imate vodu. Lijepo prste u vodu i nastavite dalje raditi.

 
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 02:35

Stavila sam čajnik ispred pećice da se malo suši. Kada sam vidjela da se gornji dio osušio (ne potpuno), okrenula sam čajnik naopao i sva mjesta gdje su se vidjeli spojevi zagladila sam špatulicom. Samo pazite da vam se nešto ne odvoji. Kad sam to napravila, opet sam okrenula čajnik i ostavila da se dalje suši. Kasnije sam odvojila tanjur od čajnika i ovaj put sam stavila čajnik naopako na foliju da se suši. I nešto sam stavila ispod ručke, grlića i poklopca da se slučajno ne odvoji. Sada mi je žao što i to nisam slikala pa da vidite.

Kad se das masa dobro osuši, ako treba možete slobodno brusnim papirom zagladit površinu (koristila sam grublji i finiji), očistite sve i nakon toga možete započeti sa bojanjem,  ljepljenjem, lakiranjem.
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 02:37
Ideju za čajnik sam dobila iz jedne knjige o hobijima. Tu je čajnik napravljen od tijesta. Skrenirala sam tu stranicu tako da i vi možete vidit.
Nadam se da ste bar nešto uspili razumit kako i što napravit. Kao što sam rekla na početku, ako imate bilo kojih pitanja, slobodno me pitajte.
 
 
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 09:55
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Bravo, bravo, bravo!!!!!!!!!!!! smile126Ja sam totalni smotanac za mase za modeliranje tako da ću se samo diviti! 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 10:02
more, super je tutorijal, ja bi to čak stavila tam di je monna-01 počela tutorijale stavljati, ima posebna tema, samo je odlutala...
izzy, mogla bi ti jednu sticky temu s tutorijalima staviti,
ali da se tam stavljaju samo tutorijali koje su forumaši sami složili...
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 12:57
 Bravo! Bravo! Bravo! ....fantastičan tutorial drago More... i ko veli da ne znaš objašnjavati....halooooo....super si kratko i jasno sve objasnila, pofotkala....fantastičan primjer za okušati se u ozbiljnijem radu s dasom... osobno se uvijek prema njemu ponašam kao prema glini jer joj je najsličniji, jedino kaj se na kraju ne peče... 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 22:21
Bravo! Izvrstan tutorial!
ANĐELKA
Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 00:04
samo da pohvalim odličan tutorijal.jako lijepo objašnjeno,samo malo das mase i...to je to.ClapClap
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 22:55
Ovaj cajnik-sat sam ja dobila od Mora za razmjenu, ali sam brzo ostalabez njega, jer mi ga je unuka oduzela, toliko joj se svidja, rekla je baka daj javi da nam posalje jos jedan, a kad vidim kako se radi, pokusti cu
sama,.
More culi smo se danas, ali ako zelis mislim da u nekim
Un ikatima ima izrada od Das mase nekih stvari, pa cu
to fotokopirati i posalti ti.
Dakle super sat, super izrada.
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 13:23
Drage moje hvala vam. Drago mi je da vam se tutorial sviđa i nadam se da će netko od vas pokušat napravit ovako nešto (ne mora biti čajnik, probajte nešto drugo).
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 00:48
More ovo je prekrasno,ne samo da predivno radiš nego i svoje znanje prenosiš na jednostavan, svima razumljiv način!Uz tebe čovjek dobije volju da pokuša(bar to)nešto napraviti!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 02:06
Ovo je zbilja super. Odmah sam dobila volju da i sama krenem u kemijanje sa nekom masom...

Daj pokaži kako si finiširala "čajnik"!
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 08:18
Cimi ne moze cajnik je kod mene, kao razmjena, ali ga mozes vidjeti na novogodisnjoj razmjeni more i mene.
To bi tebi za tvoje ruke dobro doslo, jer se mora raditi sa prstima. Imas i fimo masu koja je malo cvrsca, ali za tebe mozda jos bolja, jer to u rukama aazatoljavas pa
formiras, pitaj.
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 15:45
@ Slavice hvala Smile smile78
@ Cimicifuga: Kad budem opet radila nešto slično onda ću sve fotografirat. Ovako sam samo fotografirala dok sam modelirala. Inače, nadam se da ćemo i kod tebe vidit nešto izmodelirano Smile
@ Tatjana: Nadam se da je čajnik još "živ" Smile I jesi pokušala napravit nešto sa das masom? Rekla si da ćeš probat.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 17:48
cajnik je otrplovio do unukine sobe.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.