Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tenerife - otok vječnog proljeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tenerife - otok vječnog proljeća

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 21:01












Toliko iz Siam parka
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 01:38
Lana prekrasno...Vegetacija je da se raspametiš...Sve u svemu putovanje za pamćenje, baš kao stvoreno za nas biljkoljupce...Najbolje da organiziramo tamo jedno veliko okupljanje a ti da nam budeš vodičBig smileBig smile
sutra je novi dan
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 07:54
Eh to bi bilo okupljanje za pamćenje. Zamisli natpis u novinama "CIF-ovci zakupili avion i krenuli na okupljanje na Tenerife".Tongue
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 08:29
Ženski dio ekipe je prije puta dobro proučio što sve želimo vidjeti tako da nam nije puno trebalo oko dogovora kuda slijedeći dan. Nakon doručka krenuli smo u Los Gigantes. Mjesto je od nas udaljeno nekih 20-tak kilometara, a poznato je po stijenama koje se strmoglavo spuštaju u more. Na prospektu smo pročitali da se visina hridi kreće od 500 - 700 m visine. U neposrednu blizinu hridi može se jedino doći čamcima, a podmorje je poznato po crnim koraljima i spužvama. Starosjedioci guanče su mislili da tamo prestaje svijet.

Krećemo prema Los Gigantes. Svuda oko nas su plantaže banana. Inače kamo god krenete po otoku svugdje se vide terasaste ograde s bananama.


Ovaj most preko ceste spaja ovaj neobičan hotel






Zavojita cesta vodi nas do vidikovca odakle se pruža pogled na ove stijene.










Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 08:56












Spustili smo se u marinu da izbliza pogledamo



Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 08:58





Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 09:05




Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 09:36
U podnožju ovih impozantnih vulkanskih stijena nalazi se veliko apartmansko naselje


U Costa Adeje postoje cijeli drvoredi vatrenog drveća, ali im je uglavnom prošla cvatnja. Ovdje sam uspjela pronaći rascvjetano.





Na povratku svratili smo u jedno manje mjesto kojem se ne sjećam imena, ali tamo je jedna od najvećih trgovina biserima s Tenerifa. Mislim da vam je dovoljno vidjeti naša lica. Dok smo mi gledale i bile u nedoumici što odabrati muški dio ekipe je u separeu trgovine pijuckao kavu.





Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 11:34
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Eh to bi bilo okupljanje za pamćenje. Zamisli natpis u novinama "CIF-ovci zakupili avion i krenuli na okupljanje na Tenerife".Tongue
 
Bilo bi to super draga Lana Smile
 
Tebi hvala na predivnim slikama i divnoj reportaži! Uživala sam kao da sam bila tamo!
 
Ova slika je božanstvena, ponavljam je!
 
 
Rijeka

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 22:19
O, kako si uživala i nama priuštila da uživamo s tobom. Prekrasno je to egzotično raslinje u pravoj veličini. Apartmansko naselje sam brzo preskočila jer kvari cjelokupni dojam. Hvala ti na lijepoj reportaži, a možeš staviti još koju sličicu, nemoj misliti da nas daviš. Baš naprotiv.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 09:30


Predvečerje na plaži Las Americas, to je najveća i najpoznatija plaža u Costa Adeje




Ulaz u veliki trgovački centar










Nakon hodanja odmor u hotelskom bazenu




Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 09:38
Okoliš hotela jako je lijepo uređen. Na svakom koraku pa tako i ovdje je neizostavan Isusov trn (eupforbia milii)








Allamande s ogromnim cvjetovima, ponegdje kao penjačice ali uglavnom su u kombinaciji s ostalim cvijećem kao puzavice.













Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 09:57
Uspjela sam pronaći pomalo rascvjetano vatreno drvo, ali je velika većina već imala mahune nakon cvatnje.






Strelicije na svakom koraku, e pa morala sam je uslikati




Za šah nisam nešto zainteresirana, ali morala sam se makar uslikati.


Ova srebrnasto-siva palma jednostavno ne može ostati nezamjećena




Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 10:01
Svaku večer može se pogledati igra svjetla i fontana uz odgovarajuću glazbu.







Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 10:06
Afričko tulipan drvo me naprosto oduševilo. Ogromni narandžasto-crveni cvjetovi skupljeni u rozeti na vrhu krošnje - gledala sam i osjećala se kao dijete u trgovini igračaka. Šteta što mu naša klima ne pogoduje. Čitala sam da već kod -1 stradavaju vrhovi grana.




Mali otoci s cvijećem okruženi su vulkanskim kamenjem

Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 10:14






Navečer je uvijek na stolu bila


Pronaši smo jedan zgodan kafić u koji smo se ponovno vratili jer nam se jako svidio njihov capuccino koji smo ispijali dok su mladi ispisali nekoliko razglednica koje su na naše veliko iznenađenje stigle svega par dana nakon našeg povratka.



Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 10:24


Približio se i dan našeg povratka. U aerodromskoj zgradi je velika maketa otoka














Toliko od mene. Nadam se da nisam bila dosadna ovolikom količinom slika. Bilo je prelijepo.
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 11:34
Lana moja draga, ma kako možeš to reći? Prekrasno, oduševljena sam! Čula sam da je tamo krasno ali eto sada sam se preko tvojih slika i uvjerila. Drago mi je da ste bili i uživali i još ti jednom veliko hvala na prekrasnoj reportaži. smile79
Rijeka

Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:04
Draga Lana, ostavila si me bez teksta sa ovim predivnim slikama, hvala ti što si svoje putovanje podijelila sa nama, doista sam uživala u prekrasnom krajoliko a najviše u predivnom cvijeću koje tamo raste.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 20:53
Preljepa reportaža . Pratiila sam ju s velikim zanimanjem. Hvala ti što si to podjelila s nama.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.