Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 34>
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 13:48
Baš su ti lijepe. I to im je prednost što su male - duže ćeš uživati gledajući ih kako rastu. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
born2bewild View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje born2bewild Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 21:21
smile162 Sjane i čiste... ajoj kad se samo sjetim svojih prepunih prašine.smile60
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 22:37
Andina - toplo se nadam da ću guštat u njima, da mi neće zadavat glavobolju.
born2bewild - ovo su nove, ako Bog da da požive bit će prašine!
Baška Voda
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 21:27
Ciukas ljepe i mlade dracenice nebrini narast će iako doduše sporo rastu kao i moje.
Born2bewild ništa se nebrini i moje dracene su željne tuširanja.
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 14:39
ciukas perlijepe su ti dracene,mojoj su od jednom poceli listovi da opadaju pa sam je svu otkinula nadam se da ce se oporavitsmile43
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 00:06

Evo i moje biljcice....jako je zahvalna i zato je volim.
sutnja je zlato....
Na vrh
mareinjenodrvce View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mareinjenodrvce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 07:59
Pozdrav :)
Ovo je moja biljčica

Uploaded with ImageShack.us. E sad, stvarno je želim održati na životu, u skladu s njenim imenom, ali ne kužim par stvai. Treba li ona ostati u ovoj smeđoj posudici u kojoj sam je dobila ili je trebam prebaciti u bijelu? Imam je nekih 2 mjeseca i rastu novi listići, ali nije osim toga ništa narasla, je li to normalno? Na višoj stabljici raste 3 grmića, mogu li jedan odrezati i posaditi u novu posudu sa običnom zemljom? Je li ok otkidati joj suhe špiceve na vrhovima lišća? Smislit ću ja još pitanja, zasad dovoljno :D

(AJME KOLIKA SLIKA)
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 23:17
Mareinjenodrvce kako vidim biljka ti je super moje mišljenje je da je možeš presaditi u veču posudu,ali ne puno veču negdje dva broja veču.Slobodno možeš i osječi suhe vrhove s tim da ne zarežeš zdrav dio lista jer će se dalje sušiti i možeš jednu granu otkinutu i posaditi posebno ali je ja ipak nebi dirao jer je ovako ljepša.Ako već želiš preporuka je da je prvo držiš u vodi da pusti korjenčiće i na kraju nesekiraj se jer dracene ili dvo života inače sporo rastu.Nadam se da sam ti malo pomogao.
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:31
URL=http://www.cvijet.info/slik[e_cvijeca/sobno_cvijece/dracena/41418.aspx][/URL]
ovo je nova
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 22:20
Pozdrav svima!
Ja sam nova tu na forumu a i novi ljubitelj cvijeća.
Imam par pitanja za vas. Pred par dana presadila sam svo svoje cvijeće ( čak 5 vaza Big%20smile ). Bio je sajam cvijeća pa sam si između ostalog kupila i dracenu. Bila je baš lijepa a od kad sam je presadila i malo špricala, imam osjećaj da se još više raširila i baš mi super izgleda. No, ova stara koju imam cca 2 god mi se nekako pokunjila... Čini mi se da joj niš ne paše, ni to što je presađena, ni špricanje ni niš... dobila je i neke svjetle flekice po sebi. S obzirom da sam pročitala da bi to moglo biti od sunca a stoje mi na prozoru, pobrinut ću se za to. Inače, prozor je na zapadu i sunca ima svega sat, sat i pol radi zida preko puta. Makla sam joj te oštećene listove i nadam se boljem... ugl, stavit ću slike pa vas jaaaako molim smile58 da prokomentirate moje ljubimice. Nadam se da se s ovom starom ne dešava ništa jako loše.
Između ostalog vidjet ćete i moju jadnu nolinu. Oko nje se vode trenutno akcije spašavanja. Pitala sam o njoj na pripadajućoj temi ali nije bilo puno odg Confused.

Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 22:34
evo, ova svjetlija je nova a tamnija starosjedioc.



a ovako to izgleda preko dana...






Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 20:23
Mateus po slikam se nevidi da je dracenama loše,a za flekice je najvjerojatnije sunce uzrok bilo bi dobro kad bi nam pokazala ta oštečenja.U svakom slučaju ako se malo pokunjila pogledaj da nije počela truniti jer je to često kod dracena.Toliko od mene nadam se da sam ti malo pomogao,a napiši još neki podatak za lakše riješavanje ovog problema.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 23:59
Pozdrav, Mateus, i dobro nam došla!
Ove dvije dracene nisu iste - vidi se po rubovima listova, pa je moguće i da se malo različito "ponašaju".
Moj ti je savjet da ih makneš s prozora i podigneš roletu do kraja. Stavi ih negdje gdje će imati dosta svjetla, a neće biti na udaru sunca i propuha. One vole svjetlo, ali ne i direktno sunce, naročito poslijepodnevno.
Ne znam u kakvu si ih zemlju presadila, no iz iskustva znam da mojoj nije odgovarala ona crna zemlja za cvijeće koju prodaju po dućanima, puno se bolje ponaša u rahlijem, tresetnom supstratu. Valjda treba više zraka oko korijena.
Ova starija dracena ti lijepo izgleda. Ako je malo i objesila listove, možda je to zato što je preživjela šok kod presađivanja, s obzirom da si to učinila u vrijeme vegetacije. Nju je najbolje presađivati negdje u veljači, dok još "spava". Ako si joj prilikom presađivanja potrgala nešto korijenja, to joj je dodatni šok. To sam i ja napravila i tako je gotovo uništila. Tek sad, nakon tri mjeseca se počela oporavljati.
Daj joj malo Drina, to će joj pomoći da prebrodi "krizu".
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 14:27
Hvala na savjetima.
Adina, a malo sam joj počupala korjenje jer koliko sam se god trudila biti obzirna i nježna, nisam ju mogla lako izvuć jer je korjenje vidilo iz rupica u staroj tegli. A kupila sam joj tu zemlju iz dućana. Strah me ju opet presađivat pa ako izdrži, druge god ću joj stavit ovu suhu zemlju. Inače, mjesto na kojem jesu je najsvjetilije s obzirom da sam u prizemlju. ma pokušat ćemo napravit police pa da budu u blizini prozora. valjda će im to pasat.
damirce12, evo tu je slika sa flekicama. ne vide se dobro jer je slikano mobitelom. neke su prozirne a neke svjetlo smeđe...




Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 18:25
Mateus po svemu sudeči bit će da je riječ o opeklinama od sunca jer vidim da ih i držiš na prozoru,a i flekice su tome dokaz.
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 13:31
očito sam pobrisala slike smile42 ali i ja mislim da je to od sunca. sredila sam i to i sad se nadam boljem. a i čini mi se da mi se nekako oporavila ova starija... budem pitala ako ne bude sve kako treba.
hvala na savjetima smile75
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 21:13
evo, samo da se pohvalim da su mi obje dracene super. ova starija se oporavila, lišće se diglo, flekica više nema i nekako mi sretnije izgleda. potrudila sam se oko zaljevanja i trudim ih se prskati.
kupila sam tekuće gnojivo ali nisam 100% posto sigurna kako i koliko često bi im ga trebala davati.
inače, ostavila sam ih na istom mjestu samo sam malo spustila rolete tako da im ta 2 sata sunca za sada ne škode Big%20smile
evo, ovo je današnja slikica


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 22:36
Drago mi je da napreduju i da više nema flekica, mada ja ovak po slikama i ne vidim da su bile loše. Glavno je da si ti zadovoljna! Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 17:20
Mateus karakteristično je da su listovi kod ovih dracena takvih ljeva da joj listovi stoje uspravno,a kod desne da su malo opušteniji.U svakom slučaju ljepo izgledaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 17:06
Evo da ozivimo temu, moje tri nove dracene, bile u susjednom uredu i nitko se nije brinuo o njima a ja ih odrezala stavila u vodu i evo ih sada. Mislim da im je tijesno u jednoj tegli i na proljeće će imati svaka svoj stančić.
Ups malo prašine ne škodi 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.