Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 318319320321322 381>
Korisnik
Poruka
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 11:42
A kako će biti kada jako zahladi i padne snijeg? Hoće li mu to smetati i prekinuti vegetaciju? Ako se to i dogodi, na proljeće će potjerati nove listove kao u "redovnom postupku". Da li sam u pravu? Confused
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 11:53
 Rosi  vjerojatno da će potjerati nove listove , bar koliko se sjećam, ja te moje samorasijane nisam dirala uopće. Isto su tako niknuli i imali već velike listove, naravno pred zimu.....rano u proljeće nisam ništa našla, ali su zato kasnije istjerali i u jesen sam ih povadila, normalno kao i ostali češnjak..


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 16:05
  dooooosadnaaaaa kišaaaaa....
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 16:17
ja sam danas posadila češnjak.70 češnji onog mog debelog.tri reda običnog češnjaka, dva reda crvenog luka za mladi na proljeće i jedan dugački red čoporka.neznam pravi naziv tog luka,ali raste u čoporima pa ga tako zovemo.već sam prije posadila salatu i to je to za sada.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 18:17
Kod mene prava najezda nekih sitnih puževa na hoste. Sve su listove izbušili. To mi je sada prvi puta da napadaju puževi moje hoste.. Imam namjeru sve listove odrezati a oko korjena biljke posipati pužomor. Možda im tako dođem glave prije nego se ukopaju u zemlju. Molim iskusnije za savjet.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 19:59
 Ajči, tvoj luk čoporak, slično ga i kod mojih zovu, čoproš, a inače najpoznatije službeno i književno  ime mu je Kozjak ili Ljutika...Imam ga dvije vrste, crveni i bijeli.....crveni sam nedavno dobila, ali ni taj nije ono što sam očekivala, postoji Kozjak s onim izduženim glavicama, mislila sam da je taj moj dobiveni crveni takav,  no nije,  moji obje vrste imaju glavice ja bi to opisala kao oblik kestena...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 20:02
  Milice !  smile209  Ja ne bi koristila pužomor oko Hosti, već  okolo njih stavi taloga od crne kave....talog je živi otrov za bilo koju vrstu puževa...bar sam tako pročitala negdje na net-u....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 21:10
Monstera, hvala na savjetu. Zašto ne pužomor?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 10:43
 
 Kako sam čula i čitala, Pužomor je preopasan otrov i iako je namjenjen samo puževima, nažalost zbog njega često mogu stradati i korisne životinjice u vrtu.....OuchThumbs Down  


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 13:10
Monstera, hvala......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 16:45

   smile78
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 19:47
Nedavno smo raspravljale kako je pepeo koristan, između ostaloga i protiv puževa... treba prvo probati sve prirodne "otrove", nešto mora pomoći!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 21:22
Vidjela sam da mali puževi ( u kućicama) čuče na listovima  a   listovi hoste izbušeni, da li pepeo posipati po listovima? Ako sipam oko biljke , ništa koristi jer su se već popeli i žderu......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 21:42
E to milice točno ne znam, ali znati će monstera ili dadinica, one su što se toga tiće puno stručnije od mene...  mons je jednom spomenula da nema problema sa puževima od kada sipa pepeo po povrtnjaku!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 10:52
 Curke moje, vidim da ste me spominjale ! smile78smile84 Inače bolesna sam ko pas, pa stoga nemam volje nigdje biti...smile210Nešto me gadno čopilo, gripa ili viroza, koji vrag ne znam ni ja sama...samo znam da je ovo mučenje i da mi je već dosta toga.......OuchOuch No dobro, neću sad o tome raspredati, nego vidim da se mučite s puževima....Da Rosi, točno je da sam imala pravu invaziju puževa, mogla bi reći da sam ih u vrtu imala na kile.....Otkako sam počela sipati pepeo, brojčano su se smanjili, ne propolovili, nego mogu reći istrijebili..Nađe se još tu i tamo poneki, ali ne više tako kako je bilo prije....Sad da li je zbog pepela ili zato što u posljednje vrijeme vladaju suše, tko bi ga znao?  Možda će vam pomoći saznanje da puževi vole jako kisela tla, a tamo gdje se ta kiselost smanji, ni njima više ne odgovara tu biti....No ipak, oprez i s pepelom!  Pepeo je sam po sebi lužina, treba paziti i voditi računa o tome da si ne stvorite lužnato tlo u vrtu...Mogu reći, nemam pepela  nikad baš u tolikoj količini da mi prekrije cijeli vrt, no ipak valjda nešto vrijedi jer puževa nema puno..Biljke se nikako ne bi smjele sipati pepelom jer će ih nagristi, počet će žutjeti i na kraju možda propasti, jedina opcija je ako su se već popeli na biljke, pregledati biljke, pokupiti ih i ubaciti u neku posudu sa soli ili pepelom , usput možete pratiti kako će puževi reagirati na pepeo, čisto da se uvjerite....Ja to s pepelom u posudi nisam radila, jer tada nisam imala baš puno vremena ni izbora razmišljati o tome uz toliku invaziju puževa. Svaki dan sam se borila s njima na sve moguće načine, dok nisam počela i sama koristiti pepeo....




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 11:07
Mons! Evo ti odmah jednu smile221 da čim prije ozdraviš! smile96
Ma šalim se, ne bih ja tebe bockala, ali šaljem ti smile95, to bi trebalo barem malo pomoći!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 12:33
monstera, želim ti da brzo ozdraviš.....smile75
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 14:33
   Hvala vam curke moje ! smile79smile86 Evo samo da kažem da i unatoč tome što me se glupa bolest ovezala, ja ne mirujem.  Danas je lijep dan pa ga moram iskoristiti, posadila sam sadnice zelenog Euonymusa van i vjerojatno ću ako još stignem očistiti dio vrta gdje ću posaditi češnjak....




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 15:20
Ja sam jutros krenula u čišćenje, samo sam uspjela povaditi štapove od paradajza i onda me potjerala kiša. A danas imam slobodan dan i baš sam se mislila posvetiti povrtnjaku... Cry Kao i ti mons, planirala sam očistiti za češnjak i njegove "kuglice",Big smile možda pokušam i sreću sa lukom... matovilac isto planiram posijati... joj, samo da je više vremena i manje kiše...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 15:23
Monstera, želim ti brzo ozdravljenje, ali moraš mirovati dok grip ili prehlada ne prođu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 318319320321322 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.