Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 335336337338339 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 18:19

Ma ne mogu vjerovati da će tako mlada (mala) biljka cvjetati!

 Ta zbilja ima preuranjen pubertet!LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 22:39
Eto mene opet Embarrassed

Ima li neki poseban način kako provjeravate da li je supstrat dovoljno suh za zalijevanje?

Moje beboline su u stakleniku pod sijalicom s tim da sijalica čak i ne grije tako previše. Dovoljno da im je toplo, a da ih ne skuri. Nedavno sam ih presadila u jako propustan supstrat.

Zalijem ih ujutro, upalim sijalicu i do navečer je supstrat suh. Raspucao sav... Probam s čačkalicom da vidim da nije samo površinski suh, međutim nije.

S obzirom na to, ja ih uredno zalijevam svaki dan pomalo ( ne natapam ih baš). Međutim, čitala sam jako puno ovdje o gnjiljenju kod previše zalijevanja, pa ne bih htjela pretjerati s vodom. A opet ni premalo vode nije dobro, pogotovo ako su u fazi rasta Confused

Znam da je već puno pisano o zalijevanju, pročitala sam jako puno stranica ove teme, ali opet... Ne znam kako je najpametnije napraviti...

Zalijevati ih svaki dan ako je supstrat suh? Ili možda svaki drugi dan, pa ako im fali malo vode nije neka prevelika greška?

P.S. od njih 13 presađenih, 12 ih se oporavilo. Jedan će krepucnuti izgleda.

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 23:03
nis im ne radim kaj nisam vec pisala tu, dobar tretman i lete :) ima jos jedan u toj hrpi sa pupovima, visi je oko 2 cm od ovoga, al njega nisam slikala jer je vec stara koka :D


zalijevam kad se sjetim, s tim da znam otprilike kako se medij ponasa... meni je problem medij dovoljno natopiti ako mi se ne da vuci kantu i potapati ih. zato mi je fora saditi ih u puno vece posude, kada medij ne zadrzava vodu kapilarno medju cesticama posuda moze bit ogromna,prakticki bez ogranicenja, moze cak i stajat u tanjuricu punom vode i nis se nece dogodit, samo ce duze trebat da se isusi. male posude i medij krupnih cestica i nisu neka sreca, prebrzo se to susi po mom iskustvu,posebno za jako male biljke. 
velika gorica
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 00:43
Ja sam svoje danas posadio napokon! U mješavinu mljevenog glinopora, malo zemlje za cvijeće, sitni pijesak,šljunak za akvarij, borovu koru usitnjenu (ali ne presitnu), glinopor ostavljen u kuglicama i perlit. Samo sam ih položio vodoravno i iznad pošpricao malo.

Posađeni su u dosta veliku vazu, tj. preveliku no sada vidim da nisam falio i logično mi se činilo da ih posadim u veliku baš zbog tog supstrata koji je sav jako propustan, no kad je toga puno nekako mi se čini da se ipak može zaliti kako spada i da za sušenje treba barem 2-3 dana. Svi su skupa, deset komada i prekriveni prozirnom folijom preko.




Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 08:34
super, samo pazi za ovo prskanje, moras ih poprskat toliko da ljuska promijeni boju u tamnije smedju, i onda jako pazit da se ne isusi natrag, tj da ne postane onako svijetla kao na pocetku. jer kad embrio jednom pocne germinirati isusivanje ce ga ubiti jako brzo, zato stavljamo foliju.
nece im nis bit u vecoj posudi bez brige. ova zemlja za cvijece ce se samo staloziti kroz zalijevanje prema dnu (separacija medija zbog razlike u velicini cestica), al nije strasno ako si samo malo stavio, i sada dok su mali.
velika gorica
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 14:34
Hvala na savjetu, onda cu paziti da se ne osuše.

Na dnu vaze je jedno 5 cm samo glinopora, pa ako zemlja krene prema dnu neće se na dnu staložiti toliko jako da voda ne protječe nego ce biti negdje između glinopora.

Evo slika

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/adenium_obesum_sjeme/64662.aspx -

i izbliza
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/adenium_obesum_sjeme/64663.aspx - f
btw, ovo što se čini možda previše mokro to je samo prvih pola cm jer je prskano prije slikanja
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 14:41
Sretno Dini55 s tvojim budućim bebolinama Smile

Danas je u Zg 25 stupnjeva tako da se moji malci sunčaju vani i baš im je lijepo Big smile
Šteta što je od sutra opet kiša najavljena...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 22:16
Hvala cupsica! Kad bi ja trebao vidjeti nekakav napredak? Jer ga zasad nema.
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 22:59
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Hvala cupsica! Kad bi ja trebao vidjeti nekakav napredak? Jer ga zasad nema.


Kroz 3-4 dana Wink
Na vrh
tomyxyz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomyxyz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 11:49
imaju mozda negdje ovdje upute, kako izvrsiti oprasivanje adeniuma?Embarrassed
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 13:37
tomyxyz, pogledaj ovdje (klik)
 
danas je lijep, sunčan danThumbs Up i moj adenium se sunča na balkonu
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:15
Dini55 kako napreduju sijanci? Jel proklijao koji? Smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 10:06

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

da pokažem moje sijance, blizanci su maleni, ali rastu. Sporo, no ipak napreduju.
A ovo obični imaju jako velike listove, takve još nisam imala do sada. Čak su mi nekako okrugli.
Imam jednog koji još nije bacio listove, samo stablo i deblja se.
Ma skroz su zanimljivi za promatranje kad kreneš s njima ovako iz sjemena.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 10:21
Glikica, prekrasni su ti malci Smile

Koliko često ih zalijevaš?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 10:29
Zalijevam ih skoro svaki dan, na suncu su cijelo dopodne i na toplom. Temperatura na verandi se penje i preko 30 celzijusa, tako da im je super ovih dana. Danas ću ih početi hraniti .
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 12:42
U odnosu na onaj tromjesečni što je Wolfsbanica pokazala, ovo je matorac od 7 mjeseci, ali mene veseli:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 13:29
Clap Glikice za pupiće,jako je lijep,koje je boje?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 13:36
Štefice, pitaj me nešto lakše, jer ovo nemam pojma. Prvi puta će cvasti, a naručivala sam svašta i sve pobrkala. Više nemam pojma koji je koji, osim ovih zadnjih sijanaca, oni navodno KENDO crveni.
Obzirom da ovaj sa pupovima ima sasvim drugačiju boju lišća i stabljike ( svijetliji je i zeleniji), i mene zanima kakav će biti. Voljela bih da bude bijeli, meni se jako sviđa. Strpimo se i vidjet ćemo za nekih (možda) mjesec dana. Sve sad ovisi o vremenu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 13:42
Dva od 10 mojih su pustili neke korjenčiće, 3 je napala neka plijesan od toga dva gadno, danas sam ih naprašio cimetom.

Katastrofa je vrijeme, nadam se da ce barem nekoliko njih biti kako spada
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 18:33
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Dva od 10 mojih su pustili neke korjenčiće, 3 je napala neka plijesan od toga dva gadno, danas sam ih naprašio cimetom.

Katastrofa je vrijeme, nadam se da ce barem nekoliko njih biti kako spada
 Meni se desio isti slucaj letos sa drugom turom sejanaca. Bio niko jedan nekih par zahvatila plesan. Tog jednog sam prebacila u novu zemlju i on je preziveo ove ostale je pojela plesan kad stisnes semenku a ono unutra samo kasa. Cry ovo je moja prva tura sejani 16.08.2013. Moja preporuka ti je da te koji su pustili korencice pazljivo cackalicom izvadis iz te posude i prebaci ih u drugu., da se plesan ne bi prosirila a onda im nema spasa. Mozda cimetom i uspes da je suzbijes ali sto je sigurno, sigurno je. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 335336337338339 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,469 sekundi.