Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 58>
Korisnik
Poruka
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 15:56


Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 16:14
prekrasne su
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 18:46
Puffy...prekrasne su
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 22:43

Prekrasne su  smile93 !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 10:36
Hvala vam puno, prijatelji!

Doživio sam, doduše, s jednim primjerkom nešto s ni jednim prije nisam!

Ovu sam omanju ružićastu orhideju (listovi patuljaste veličine, cvjetići također sitni) kupio krajem ljeta 2011. godine. Do početka 2013. nije pokazivala volju za cvatnjom, ali sada je napupala preko 8 malenih pupića.

Kada je otvorila prva 2 pupa - uslijedio je šok. Cvijetovi nisu ni blizu ružičastoj boji, već su zelenkastožuti s crvenim dijelom, kao kistom povučeni.

Zna li netko što bi mogao biti tomu razlog? Je li tada možda bila tretirana nečim? Možda su niže zimske temperature koje su zahvatile moj prozor dale svoj doprinos promjeni boje cvijeta? Niti pupovi sadašnje nisu iste boje kao pupovi tek kupljene orhideje...

Meni je svejedno jako lijepa, ali evo... nisam doživio pa sam još u čuđenju.

Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 11:05
ja sam to vec cula od nekoga.....mislim da je to bilo kod moje mame....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 16:09
Puffy ja tebe znam od nekud ;)
krasni su ti phalovi,svaka čast..pogotovo zeleni..često ga se sjetim
naznam kaj ti se desilo s ovim phalom kaj ti je promijenil boju ali meni je ljepši sad nego prije..poseban je..
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 18:21
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 22:31
Floramye, krasna je!

Hvala svima!
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
ivana-tena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana-tena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 14:35
pozdrav,
imam nekoliko orhideja. od jeseni su pustile nekoliko novih listova i korjena. samo mi je 1 procvjetala. Svaka 2 tjedna im dodam po 2-3 cm kišnice sa gnojivom za orhideje. da li mi netko može reći da li je i kod vas tako i mogu li uskoro pčekivati još cvjetova.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 14:53

Evo i mojih u cvatu  Smile











U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 14:56






















U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 14:57
















U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 14:58




U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 15:03
Originalno poslano od člana ivana-tena ivana-tena napisao:

pozdrav,
imam nekoliko orhideja. od jeseni su pustile nekoliko novih listova i korjena. samo mi je 1 procvjetala. Svaka 2 tjedna im dodam po 2-3 cm kišnice sa gnojivom za orhideje. da li mi netko može reći da li je i kod vas tako i mogu li uskoro pčekivati još cvjetova.



Dobrodošla !
Kaj znači to da im dodaš 2-3 cm kišnice ?
Pročitaj teme o orhidejama, u njima imaš sve o zalijevanju i uzgoju.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 15:16
Anastazija,prekrasne su Clap
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 16:48
Originalno poslano od člana ivana-tena ivana-tena napisao:

pozdrav, imam nekoliko orhideja. od jeseni su pustile nekoliko novih listova i korjena. samo mi je 1 procvjetala. Svaka 2 tjedna im dodam po 2-3 cm kišnice sa gnojivom za orhideje. da li mi netko može reći da li je i kod vas tako i mogu li uskoro pčekivati još cvjetova.




orhideje obično potjeraju stapke na jesen i proljeće pa možeš očekivati cvjetove..samo smanji gnojenje..ja svoje orhideje potapam ili zalijem pod mlazom..nikad ih ne ostavljam sjediti u vodi jer tak truli korijenje..i obavezno kad pognojiš orhideju iduče zalijevanje mora biti s čistom vodom da se isperu soli od gnojiva..
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 16:50
Anastazija prekrasni su vam phalovi..svaka čast!!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 18:44
Anastazija,predivno!! :D

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 09:07
Anastazija... prekrasno! Oduševljen sam! Predivne boje!!!
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.