Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 94>
Korisnik
Poruka
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 13:00
ja pametnjakovička iznjela ih u plastenik da imaju više svjetla, a njih opalio
 po lišču. nadam se da je ostalo korjenje  dobro, a trebale cvijetati . baš sam tuka to mi je sada jedna škola
još bi cure sijala sam petonije , nikle su nakon jednog  vremena kljonu  u čemu je problem. to mi je u kući.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 17:23
mojima nije ništa u plasteniku što više fino su potjerale,,,, ali su i pod duplim agrilom. agril je 3mširine a u duplo 1.5m i to je na knap prekriveno preko lucnjeva a ispod pelargonije, fuksije, cimbići,i dr.. što je osjetljivo .nije bilo jako ispod nule pa su opstale.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 21:03
Darijaz,verovatno petonije nemaju dovoljno toplote u kuci...a jos je bitno da je ta toplota stalna...uvek ista...i jos nesto,u kakvu si zemlju sejala?
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 21:05
Gordana,a da ukljucis neku manju grejalicu?da ne reskiras....u stvari zavisi na kom mestu zivis....
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 14:35
Olja ja sam iz Slatine a moj je plestenik velik 5.2 m širine a 25m dug.U njemu imam 5 gredica i bar u dvje ima nešto posadjeno zimi.Ai nije mi problem napravit tunel u tunelu, imam plastične lucnjeve za dvje gredice od 25m.Pelargonije sam preselila u pla..1.3. i imam unutra a i vani termometre .
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 14:41
Zanima me je su li pelargonije one koje rastu u vis. trajnice, da li mogu biti zimi vani, naime posadila bih nešto na balkon, ali da to nije sezonsko,..Pomoć iskustva, na balkonu ljeti dosta sunca..
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 17:58
pelargonija zonale tj grmolika pelargonija ili stajaca pelargonija ovisi kako je tko zove, i je i nije trajnica.
 
za našu klimu nije, eventualno na južnom mediteranu , ali nisam siguran.
ali ukoliko se sprema i zaštiti preko zime ona može biti trajnica i vrlo ju je lako sačuvati i za nagodinu.
 
jedino što se preporučuje da se svako dvije do tri godine obnovi sa novim sadnicama, jer "daju svoje" i više nisu tako atraktivne i ne cvjetaju tako jako kao prvih par godina. pogotovo novi hibridi koji su sve više i više unapređivani da daju što bolje rezultate.. ali na žalost na kraće vrijeme  i nakon više godina izgube prvotni sjaj.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 21:32
Moze jedna slikica Gordana,tvog plastenika?

Mozda nije za ovu temu ali samo malo da vidimo tvoju lepotu...inace i ja imam plastenk ali je tacno pola od tvog....toliko sam imala mesta.....moje pelargonije su sad naglo pocele da rastu ,kako nam se vreme prolepsalo...ima vec i po koji cvet...Star
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 22:04
smile43Nisam ih još ni kupila a tvoje već cvatu.  Blago vama koji hi imare kamo skloniti preko zime. Ja nemam pa svako priljeće krečem iznova
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 21:52
Ne sekiraj se dijana,samo ih na vreme posadi,uvek su najlepse prve godine...bar iz mog iskusta!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 09:23
meni su ove zime propale sve puzave , ostao mi par komada ovih zonale

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 14:25
U nedjelju idem konačno u nabavku . ;MM je več pitao imam li zadani buđet ili da ide na bankomatWink. budem uvijek kulturna pa kupim po malo na par puta pa onda ne gunđa
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 15:13
i kod mene je takva taktika.MM ubrza kad prolazi kraj vrtnog centra,ali to mu još nije upalilo
Moje su prezimile,ali prve godine više cvjetaju.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 18:59
Jeste dobre mm na jednu stranu a ja na drugu. Naravno kod cvjeća.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 15:33
moj se čudi-zar nećeš ni pogledati cvijeće,a ja kad odem neznam stati.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 17:29
ovako su prezimile moje pelargonije.
Upravo su izašle na prvo sunčanje
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 17:45
pripazite svi koji ste u kontinentalnom dijelu lijepe naše da ne ostanete bez pelargonija.
 
jer iako je vrijeme lijepo i toplo sada preko  noći je još uvijk hladno a i može još biti hladnoća , pa pripazite da van pelargonije ne smrznu ili ozebu i skamene se
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 19:36
Ajama hoćeš li ih ostaviti tako ili ćeš ih rezati?Neke moje su dosta duge,ali nisu tako guste kao tvoje.Samo sam im otkinula vrh,bilo mi ih žao više skratiti,valjda će biti dobre.
Nisam ih još izvadila van,samo da ih malo pročistim.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 22:12
Prošle godine sam moje stare pelargonije morala zamijeniti novim pa sam u rujnu pikidale pelcere i sama uzgojila dovoljno pelargonija za žardinjere. Lijepo su cvale prošle godine, u jesen sam ih skratila na 4-5 koljenaca i unijela u grijanu ustakljenu lođu. Trenutno ne izgledaju baš lijepo, ali vidim da su sve žive jer po malo listaju i pupaju. Sutra planiram izdići ih na malo višu površinu da dobiju više svjetlosti i zamjeniti gornji sloj zemlje, te započeti a dohranom. Kad vi svoje iznosite vani, nešto sam zaboravila, čini mi se da sam to ranije radila oko 1.4.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 15:12
ja sam ove godine iznjela van,ali pratim prognozu .ako je zima lako ih samo ubacam unutra.u jesen ih prikratim samo toliko da mogu politi one ispod(na terasi ih imam na zidu okačene jedne iznad drugih)kad malo ojačaju onda ih prikratim da budu u ravnini,a vrhove razdjelim prijateljima
bolje je nego kad ih u jesen skroz obrežem
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.