Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 339340341342343 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 22:36
Ja svoje tjeram na spavanje, a oni neće pa neće!Angry Velike sam odnijela kod kćerke na stubište jer tamo ima više svjetla nego kod mene i nisam ih zalila tri tjedna. Ovih dana temperatura na stubištu je bila desetak stupnjeva iznad nule. Samo im je kaudeks malo omekšao, ali listići se i dalje zelene. Jučer sam ih ipak unijela u stan i zalila. Malecki su u školi na toplom i dobro se drže, ali ne rastu.

Moram priznati da sam i ja posijala nekoliko sjemenkica prije mjesec dana, mada sam rekla da neću više sijati pred zimu.  Nisam mogla odoliti!Embarrassed Bebači već puštaju drugi par listića. Sad sam u potrazi za odgovarajućim žaruljama.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 07:56
moja dva su u dnevnoj sobi na prozorskoj polici i povremeno gube listićeWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 08:27
Kod mene se dogodila opća katastrofa Cry
Ljuta sam i tužna i odustajem do proljeća od adeniuma Dead
U proljeće ću ponovno sijati, sad nek, da prostite idu vrit...

Nije me bilo doma, otišla sam na put. Zamolila sam brata da dođe kod mene svaki dan (usput mu je) i zalije ih malo.  Došao je jednom i zalio. Sijalica se, naravno, palila svaki dan i radila 16h, a od vode ništa. Svi sijanci su propali, osim onog kupovnog. On se još drži na životu, vjerojatno zato što je stariji. Moje beboline koje sam sijala su skurene skroz. Usukale su se, smežurale, čak su se i presavile na pola... Lišće im je bilo skroz skureno. Sve sam ih morala baciti.

Hvala Bogu, pa mi bonsaiji zahtjevaju zalijevanje jednom tjedno, pa bar njih nije uništio Angry

Sve u svemu, ostala sam na jednom adeniumu. Onom kojem sam odrezala vrh. Baš je lijepo pustio tri malecke grančice s lišćem. Sad je ostala jedna i nadam se da će on preživjeti.

Staklenik sam rastavila i pospremila u podrum. Ne isplati mi se držati ga upaljenog za jedan adenium.
Ovaj preživjeli adenium je sad na stalku s bonsaijima, ima dovoljno svjetla, dovoljno mu je toplo i nek se strpi do proljeća, pa nek onda raste Ermm

smile42


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 08:35
Cupsica, baš mi je žao!Unhappy A toliko si im se veselila!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 11:26
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Cupsica, baš mi je žao!Unhappy A toliko si im se veselila!


I meni je žao Cry

U proljeće ću sijati ponovno, pa ću i ja imati opet adeniumčiće
Za sada ostaje ovaj jedan... Ah, bolje i jedan nego niti jedan Wink
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 11:27
Znači to je sve normalno Wink
Glikica ja ti gurnem prste u zemlju i pogledam da li je zemlja suha pa tek onda zalijem.
Nešto mi je posađeno u plastici nešto u terakoti, u plastici je duže mokro.
Andina, kužim te za sijanje Smile ostalo mi još 6 sjemenki, prsti me svrbe Tongue veliki miruju pa je lijepo male pratiti, preduga je zima....
Cupsica, žao mi je za malce, možda nisi trebala ostavit lampu uključenu, izdržali bi bez vode.
Probaj sad posijati koju sjemenkicu i bez umjetne rasvjete, gledajući postove s početka teme sijalo se u svako godišnje doba i eksperimentiralo.




Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 11:32
Retriver Sara, jesmo vidjeli tvoje ljubimce? 
Pinus, kako se ti snalaziš sa svojim velikim primjercima što se tiče smještaja unutra?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 15:08
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pinus, kako se ti snalaziš sa svojim velikim primjercima što se tiče smještaja unutra? 
"Veliki" adeniumi prezimljuju u dnevnoj sobi blizu prozora. Znam da će se malo izdužiti. Izdužili su se i prošle godina jer sunca ipak nemaju dovoljno. Ne puno ali malo jesu. No ništa strašno. Na proljeće ću obrezati te izdužene grane. Big smileLamp

 

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:32
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Cupsica, žao mi je za malce, možda nisi trebala ostavit lampu uključenu, izdržali bi bez vode.
Probaj sad posijati koju sjemenkicu i bez umjetne rasvjete, gledajući postove s početka teme sijalo se u svako godišnje doba i eksperimentiralo.



Smile

Ma lampa ima tajmer, pa se sama pali i gasi, a računala sam da je netko dovoljno normalan da napravi ono što je rekao napraviti - doći zaliti. Ali dobro...

Eksperimentirala sam ja i s ovom rundom, pa sam shvatila da bez umjetne rasvjete nemaju uvjete u mom stanu.

Iako i mene prstići svrbe pričekat ću proljeće i onda propisno sve... Klijanje na suncu, rast na suncu, a kad odem na godišnji zamolit ću pametniju osobu da dođe zalijevati Big smile

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 18:27
Cupsica, da te utješim: ja sam sijala i sijala i sijala i........Uspjela ! 
Ove jeseni su mi već 3 poveća komada riknula, bez veze, onako iz čista mira ! Valjda im nije bilo suđeno. Imam ih još dosta. Najbolji su mi sijanci, i to bez žarulja i bilo kojih fora !

Marsha, znam i za onu foru sa guranjem drvenog štapića u zemlju da se vidi jel mokro ili nije, ali ja to ne kužim, valjda nemam osjet LOL.
Ma sve u svemu, dobro je.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 23:39
ovaj možda i procvate:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 10:04
Glikica, krasan je :-)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 11:27
Hvala Marsha. Na proljeće ću ga na kratko orezati i malo podići, kod zadnjeg presađivanja sam vidjela da će biti solidan caudex. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 19:08

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 19:24
Novi sijanci:


Uploaded with ImageShack.us

i mahune:


Uploaded with ImageShack.us

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 20:28
Glikica, vidiš kako je brzo procvjetao Thumbs Up
Krasni sijanci!!!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 21:08
Cvijet je duplo manji nego je bio ljetos.
A sijanci su super, samo "blizanci" štekaju. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 21:25
Glikice, svaki od njih ti je prekrasan Smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 13:33
Danas:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 17:42
adenium arabicum, pachypodium saundersi, adenium obesum , adenium crispum   moji sijanci, različiti datumi.

Temperature su za prosinac super. U hladu i do 12 C. Na suncu  dosta više.  Sijance sunčam i po par sati dnevno kada se da.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 339340341342343 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,766 sekundi.