Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 347348349350351 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 16:50
Narode, uspjelo mi je, gledajte smile126



U jednojn mahuni je bilo 26 sjemenki, ali mislim da mi je nekoliko odlepršalo, možda ih još nađem jer u kući su. Ali to je tako lagano, kao maslačak.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 16:52
A tako je maleni.
Eksotika je kul
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 17:45
bravo bit će bebica ako bog da
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 17:51
Majcka, stvarno nije velik, ali eto, vrijedan je.

Ajama, nadam se , slijedi sijanje, pa ćemo vidjeti što će od toga biti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 18:29
Čestitam, Glikice! Clap Mogu zamisliti kakvo je to zadovoljstvo! Držim palčeve da ti što više sjemenkica proklija!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 21:01
Hvala Andina, stvarno me vesele sjemenke. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 19:31
Glikice čestitam na sjemenkama!!! :)

ovo su malci slikani prije 2 tjedna


ovo je jedan od pinciranih, pušta listiće. Pincirala sam i anouka koji pušta grane na sve strane a nema ga se što vidjeti. Napreduju sporije al bar rastu pa sam odlučila većinu pincirati i natjerati na kakav takav rast (samo male-mini adeniume koji su stali) 




Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 19:43
Kad več mislim da znam govoriti neki jezik, uvijek se nađe neko, koji me stavlja na realna tla. Molim lijepo šta znači pincirati???? Čika Google nema pojma a ni ja. Hvala.
Eksotika je kul
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 19:55
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Kad več mislim da znam govoriti neki jezik, uvijek se nađe neko, koji me stavlja na realna tla. Molim lijepo šta znači pincirati???? Čika Google nema pojma a ni ja. Hvala.

Ma ima čika google pojma, evo jedna od njegovih definicija: Piniciranje je prikraćivanje vrhova mladica kako bi se prekinuo njihov bujan rast, te omogućili bolji uvjeti za cvatnju i oplodnju.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:34
Hvala Moon. Ja sam tražila na Google translate. Tamo nije bilo ništa. A direktno u Google nisam tražila.
Eksotika je kul
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 14:56
Ne znam što se dogada s mojim adeniumima, na kraju je ostao samo jedan i još nije bacio ni drugi par listića..
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 18:44

obitelj  Apocynaceae Smile 

Marsha, dobro izgledaju s obzirom da je zima. Approve

Ovi moji sa slike su bacili sve  lišće.  

Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 19:40
Pinus kod tebe je sve ljepše od ljepšeg. Neću pitat ništa u vezi s cvijećem jer sam tu neznalica i početnik, već me nešto drugo zanima, stiropol, da li je tu zbog zaštite poda ili da nogice od cvijeća budu na toplom. Jer primjetila sam ga na svim tvojim slikama.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 20:00
Dini, može biti svašta: malo zalijevanja, previše zalijevanja, hladno, mračno, loš supstrat, loša genetika, krivo vrijeme ....

Pinus Thumbs Up.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 20:49
Originalno poslano od člana Karli Karli napisao:

stiropol, da li je tu zbog zaštite poda ili da nogice od cvijeća budu na toplom. Jer primjetila sam ga na svim tvojim slikama.

@Karli, na ovoj slici stiropor je samo zaštita poda.

 Na prozorskoj dasci je nešto drugo. Sa stiroporom  povećam površinu daske, zaštitim dasku od ogrebotina, približim svijetlu male teglice a i "topliji" je od betona.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 21:29
Pinus, ovaj tvoj kutak je pravi mali raj Thumbs Up
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 08:45
Narode, gledam i citam, svaka vam cast! Glikice, za ono sjeme i ono cudo u januaru imas aplauz  Clap Je li skupa ta Pustinjska ruza? Koja je trenutno cijena u evrima? Mogu misliti...!
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 08:56
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Narode, gledam i citam, svaka vam cast! Glikice, za ono sjeme i ono cudo u januaru imas aplauz  Clap Je li skupa ta Pustinjska ruza? Koja je trenutno cijena u evrima? Mogu misliti...!


Zavisi od veličine i od mjesta kupnje.

Nema potrebe quote-ati poruku kad odgovaraš odmah ispod nje, odnosno kad je tvoj post slijedeći ispod. Molim pridržavati se Pravila foruma
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 17:37
Kaćunak, hvala ti na aplauzu. A na tvoj upit jel skupo, ne mogu odgovoriti. Kad ja zapnem za neku biljku, onda nije skupo.

A evo da vidite moju prinovu:

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 17:51
smile227 smile64
Bravo za ulov smile126
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 347348349350351 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.