Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 14:07
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

čula sam da sadnica bude u mbm, ali iz reznica, znači nemaju onaj kodeks - trbuščić

a sjeme sam ja zimus kupila na "cvjetnom društvu"
Kakva je bila klijavost sjemena?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 15:13
Pa bilo sjeme bilo sadnice,makar bi ja rađe kupila sjeme. Ne znam jeli lakše iz sadnica ako do sada nemam nikakvog iskustva sa ovakvom biljkom ali ako je isto onda bi rađe nabavila sjeme...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 15:16
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

Pa bilo sjeme bilo sadnice,makar bi ja rađe kupila sjeme. Ne znam jeli lakše iz sadnica ako do sada nemam nikakvog iskustva sa ovakvom biljkom ali ako je isto onda bi rađe nabavila sjeme...
Prodam ti ja dio svog sjemenaWink
Javi mi se u pp-u
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 15:33
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Kakva je bila klijavost sjemena?


pa rekla bih zadovoljavajuća, ja sam bila zadovoljna, za prvi put Wink
od 10 sjemenki, ostale mi 3 biljčice
ne sjećam se točno koliko ih je bilo proklijalo, ali nisu svi preživjeli, uglavnom zbog  plijesni,

nadam se da će malci prezimiti


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 15:48
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Kakva je bila klijavost sjemena?


pa rekla bih zadovoljavajuća, ja sam bila zadovoljna, za prvi put Wink
od 10 sjemenki, ostale mi 3 biljčice
ne sjećam se točno koliko ih je bilo proklijalo, ali nisu svi preživjeli, uglavnom zbog  plijesni,

nadam se da će malci prezimiti


Meni je prva tura bila 9/10, druga 7/10 dok je već treća tura bila29/30Embarrassed Svi se dobro drže, bar za sad.
Imam idealno mjesto za njih po zimi, tako da ne bi trebalo biti većih problema i nadam se da će me već na proljeće počastiti pokojim cvjetićem
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 17:14
Baš me radujuThumbs%20Up

 

 

 

Ako ovako nastavim, biti će cijela plantaža

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 17:24
neka bebolina, ako te ta plantaža veseli samo naprijed Hug
predivni su, a tek kad to sve počne cvasti..smile169
ja di god da ih vidim,sigurno nabavljam jer su zbilja predivni...smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 18:10
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

neka bebolina, ako te ta plantaža veseli samo naprijed Hug
predivni su, a tek kad to sve počne cvasti..smile169
ja di god da ih vidim,sigurno nabavljam jer su zbilja predivni...smile79
Neki dan sam ti ovdje natipkala da imam viška sjemena i da bih ti ga prodala, ali nisi se javila i na žalost...nema više...prodanoUnhappy
No, očekujem pošiljku za nekoliko dana, tako da ću ti se javiti u pp-u čim stigne
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 18:25
jao bebolina...skužila sam da sam nekaj propustila.Sad idem čitat unazad i vidim tvoj post....ubi me smile42
ne znam dali sam smile45ili što ali opet smile42
U svakom slučaju hvala što si me se sjetila smile78i još uvijek sam zainteresirana. Baš si me razveselila...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 21:22
Ma sve 5!Smile
Čim dobijem turu sjemena, javim ti se u pp-u, pa dobiješ sjeme i malog sijancaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 21:46
joj bebolina miljun smile79i još miljun smile79
baš si zlatna...javit ćeš mi kolko sam dužna...ili kolko sam kriva smile96
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 22:02
Dogovorit ćemo se, no sikirikiLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 08:54


Prve cvjetove je otvorila početkom kolovoza i trenutno ima otvoreno približno polovicu pupova.   Baš joj odgovara ime pustinjska ruža. U tih mjesec i pol sunce neumorno prži i da vam ne pričam kako mi sada izgleda trava. Ali „ruža“ ... svakim danom je ljepša.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 10:42
Pinus,prekrasna je,prava pustinjska ruža,jel možda bude imaja sjeme?Tongue
Ps. a koja ti je to lijepa biljka ispod nje?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 11:26
@PinusBravo! 
Pustinjska ruža me ostavlja bez daha! Ne brini za travnjak, on će se oporaviti s prvom kišom, bitno da ti je sve ostalo opstalo i da svu tu ljepotu dijeliš s nama ovdje.Dating





Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 11:45
Mali kaktus mislim da sama bez pomoči kista neće proizvesti niti jednu „mahunu“. U ovih mjesec i pol dana od kada cvate nisam vidio niti jednu pčelu ili leptira koji bi se hranio njezinim nektarom.

Pročitao sam da su adeniumi   samoneplodni. U stvari izgubio sam podatak dali se to odnosi samo na hibride ili na sve adeniume. Ali nema veze, neka još malo cvatu prije nego sam krenem u akciju oprašivanja. Tom prilikom je potrebno uzduž prerezati cvjetnu čašu da se dođe do tučka. Na taj način se istovremeno unakazi cvijet i zato još malo odgađam početak oprašivanja.

Za mene su adeniumi nešto potpuno novo. U stvari pozitivno su me iznenadili ljepotom i dužinom trajanja svoga cvijeća.

Ova biljka ispod adeniuma je neki sedum, koji točno ne znam. Isto kao adenium cvijeta od početka kolovoza.


Bebolina pozlatile ti se riječi. U stvar znam i sam da će prve kiše zazeleniti travu, ali trenutno je to katasrofa kako mi izgleda okolica. Ovu godinu kiša baš pošteno kasni .
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 16:24
stvarno moram nabavit tu ljepoticu,predivna je..
pinus meni je travnjak bolna točka,ja svaku večer zaljevam ,na opće zgražanje moje okoline,jer suša je a ja zaljevam travnjak..al nemogu si pomoći,kad se trava osuši nemam volju izać na travnjak
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 18:11
Pinus ovo Ti je smile227 svaka čast predivno izgleda...
habitus očarava smile93
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 18:35
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Bebolina pozlatile ti se riječi. U stvar znam i sam da će prve kiše zazeleniti travu, ali trenutno je to katasrofa kako mi izgleda okolica. Ovu godinu kiša baš pošteno kasni .
Katastrofa je u mom dvorištu, ali doista katastrofa od previše zaljevanjCry
Ne da smo zaljevali, već smo natapali i sad vidim da je vrućina učinila svoje...cvijeće, grmovi...ma sve, pokazuje znakove truleži...zakuhalo je!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 18:58
Ja moram priznat da uz ljiljane koje obožavam i amarilise koje isto jako volim, pustinjska ruža me očarala i zbilja je divna. Nemrem ni opisat kolko sam se zainteresirala za ovu predivnu biljku...ili si Ti,bebolina, imala velikog utjecaja na mene Thumbs%20Up
lako je nekoga očarat nečime što je posebno...šta reć drugosmile64
smile79 za sve koji vole pustinjsku ružu a i za one koji će je tek     zavoljetWink


Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.