Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 355356357358359 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 13:12
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 13:34

Da je moj odrezao bi mu za sada samo ovu zadnju granu sa slike. 2-3 mm iznad „oka“. Imaš cijelo ljeto vremena za rezati druge grane, ako će biti potrebno. Reži kada zatopli oštrim tankim nožem.
 Jednom rukom primi vrh grane i  a drugom jednim potezom odreži da je rez lijepi čisti. Poslije  isperi sok tekućom vodom da mjesto reza ne pocrni.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 01:54
Jučer sam svoje adiće malo recnula (neke malo više) i pritom ih dobro pregledala. Ustanovila sam da ih je još petorica imalo "oči" (sada su se već posušile). Klik na sličicu za povećanje.
     

 

E, pa nek sad netko kaže da nisu slični ljudima!LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 12:59
Treba mi pomoc oko mojih sejanaca. Naime neki od njih su se prosto smezurali i pored toga sto sam ih zalila ne vidim nikakvo poboljsanje. Ako nastavim da ih zalivam bojim se da ih ne udavim. Ovaj je najmanji i bili su mu svi listovi otpali ali je imao zdravo i cvrsto stablo e sada je poceo da lista ali me muci sad mekano i smezurano stablo. Izvinite na losoj slici 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 20:30
Milice, i ja imam hrpu takvih. Nemoj ga sad previše zalijevati, dovoljno je jednom u dva- tri dana, a onda postupno sve češće, ovisno o količini sunca koju dobiva.
Ako se baš jako bojiš zbog mekanog kaudeksa, izvadi ga pažljivo iz supstrata i pregledaj ima li kakva oštećenja, trulog korijenja ili počinje truliti odozdo.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 21:05
Milice, meni se smežuraju nakon presađivanja jer im je valjda šok. Treba im nešto vremena da dođu sebi, nekad mjesec, nekad dva da su opet lijepo obli.
Par posijanih antonijinih sjemenki nekako stagniraju. Ne znam gdje je problem, nadam se da će biti nešto od njih. 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 21:10
Pinus, imam jedno pitanje, gnojivo koje je napravljeno (15-15-15) na jesen da li je u redu ili da radim novo. Naime, čini mi se malko tamnije nego kad je tek složeno. Da li to ima kakve veze?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 08:55
ma slobodno gnojiš sa tim gnojivom, mislim da se gnojivo nemože pokvariti

Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 13:19
Posadio sam danas 11 sjemenki adeniuma, 5 vaza po dvije po dvije sjemenke i jedna s jednom i sve sam to stavio na akvarij koji grije zbog prigušnice da brže i lakše prokliju.




Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 13:22
Sad gledam Dinijev akvarij, pa si mislim... Posijala sam i ja adeniume, mogu li ih staviti na radijator dok čekam da niknu ili bi im bilo prevruće?  
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 13:29
Dini55 lijepo si složio svoje nove sijance, akvarij izgleda prekrasno, raskošna vegetacija
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:59
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Sad gledam Dinijev akvarij, pa si mislim... Posijala sam i ja adeniume, mogu li ih staviti na radijator dok čekam da niknu ili bi im bilo prevruće?  


Dok klijaju im neče biti prevruče. Ali kad naprave prve lističe, onda ih je potrebno maknuti od tolike vručine dok nekoliko ne porastu. Ja sam uskoro nekoliko poubijala zbog toga.
Eksotika je kul
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 19:43
Dobro je staviti deblji sloj novina ili stiropor na radijator, pa gore posude za klijanje. Ne mogu se sjemenke skuhati, pa koliko god im treba topline.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:06
ja ih stavim klijati u posudicu od kivija,stavim to u stiropor od piletine ,u najlon vrećicu i na radijator.kad prokliju po danu im skidam vrećicu,a kad počnu listovi stavim na dasku iznad radijatora.do sada se pokazalo kao jako dobro.vrućina ih neće ubiti,ali višak vlage sigurno hoće
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:18
Hvala vam, drage moje, onda ću i ja svoje staviti na novine pa na radijator. Hoće li im smetati ako ih ne pokrijem prozirnom folijom? Bili su pod njom, ali nekako se jako orosila. Bojala sam se da ima previše vlage.
Kad sam ih sijala, nisam zalijevala, zemlja je bila mrvicu vlažna. Sad je na površini skroz suha. Molim savjet! Embarrassed
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 21:29
Sjemenke za klijanje trebaju vlagu. Neka im se folija orosila, ionako je povremeno trebaš maknuti da bi vidjela ima li plijesni i da zrak procirkulira. Dobro bi bilo preventivno malo poprskati fungicidom ili posuti cimetom (on ne dopušta razvoj plijesni). Čim niknu, foliju mičeš, ali supstrat i dalje treba povremeno vlažiti odozdo ili prskanjem. Sve dok ljuska ne padne, slobodno ih prskaj.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:27
Ajooooo, koliko ti kivija i piletine trošiš ?  Jesi praktična, svaka čast ! Nasmijala si me, al dobro ti je to.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 06:07
Ja odavno ne grijem u stanu pa razmišljam da ih stavim na termofor, samo temp neće biti ista, morat ću stalno mijenjati vodu. Na netu sam vidjela- veći kom stiropora stavljen na par knjiga sa svake strane, nešto kao stolić, ispod je ležeća lampa. Nemam pojma kako da osiguram donje grijanje. Dok ne dođem na ideju bolje da ne sijem.Wacko
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 08:15
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Sjemenke za klijanje trebaju vlagu. Neka im se folija orosila, ionako je povremeno trebaš maknuti da bi vidjela ima li plijesni i da zrak procirkulira. Dobro bi bilo preventivno malo poprskati fungicidom ili posuti cimetom (on ne dopušta razvoj plijesni). Čim niknu, foliju mičeš, ali supstrat i dalje treba povremeno vlažiti odozdo ili prskanjem. Sve dok ljuska ne padne, slobodno ih prskaj.


Andina, hvala ti, nemam iskustva s njima, prvi put sam sijala. Prskati ću ih svakako, baš prije neki dan sam nabavila novu malu prskalicu. Odmah ću posipati i cimetom, iako nema naznaka plijesni, ne može škoditi.
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 15:32
Hvala moon! :)

Cekam sada da prokliju, dosta je vlažno, dnevno par puta maknem one čaše da dobiju malo svježeg zraka :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 355356357358359 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.