Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Skradnik_vrt u vikendici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Skradnik_vrt u vikendici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 22:44
Ja ih ostavim čim duže na vrtu, berem ih kad je stvarno kraj sezone - neke mi još danas traju od prošlog ljeta.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 07:00
Pa da baš sam si mislila, ali znam da sam i one velike bundeve lani brala tek u 9.mj. i još neke imam, inače mi svi poznati poberu za "noć vještica", djeca za u školu, tete za u vrtić - svi znaju da kod mene toga ima. Obično nosim u Rijeku pun bunker tikvi - "mm poludi od sreće"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 08:42
Suncokret u suncokretu! Ti si meni mrak!
Tikvice su fenomenalne! Baš si razmišljam za iduću godinu posijati ukrasne tak da za jesen imam za aranžmane! Ove godine bum na placu nabavila par tikvica, a možda se nađe koja dobra duša sa foruma da udjeli koju unikatnu!?Big%20smile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 08:56
imas bas svega,da nisi radila ne bi...suncokreti ce biti ekstra kad procvetaju.Ovi moji su preko dva metra,pa ih moram vezati da se ne polome.Ukrasni tikvica nemam ali za sledecu godinu cu nabaviti seme.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 09:01
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Suncokret u suncokretu! Ti si meni mrak!
Tikvice su fenomenalne! Baš si razmišljam za iduću godinu posijati ukrasne tak da za jesen imam za aranžmane! Ove godine bum na placu nabavila par tikvica, a možda se nađe koja dobra duša sa foruma da udjeli koju unikatnu!?Big%20smile
Pa ako i ne budu unikate, valjda ću ti poslati neku, ako se vidimo u 9.mj. negdje na Bundeku, donijeti - još bolje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 21:27
Predugo razdoblje bez kiše ostavilo je nepovoljne tragove i u mom vrtu, koji prerijetko posjećujem da bih istinski uživala u njemu. No svi znaju da ne možeš živjeti u Rijeci, a imati vrt u Skradniku udaljenom cca 100 km.
No da sve i nije tako strašno dokazuje vrlo uspješna berba kapule, krumpira, peršina, celera, mahuna, krastavaca, mrkvice.
Tako smo i ovaj put jeli svoje paradajze- nekako su čudni, još nisu ni sazreli, a neki su već istrunuli. Mrkve ima u izobilju, a i mahuna smo pobrali za nekoliko ručkova.
Ovaj put su mi najveće zadovoljstvo priredili suncokreti i ukrasne tikvice.
Oko dvijestotinjak suncukreta ponosno drži visoko svoje prekrasne žute glave.
Ovo je samo dio, ne stanu svi u objektiv.
Neki su svjetlije boje
Neki su kao skoro narančasti
Najljepše izgledaju u sumrak
A kad se skoro spusti noć prkose mjesecu
 
Predivno iznenađenje priredile su mi ukrasne tikvice, kojih ima svih boja i veličina, većinom zahvaljujući dobrim dušama s ovog foruma.
 
 
 
 
Cvijeće je lijepo, cvatu kosmosi - ogromni su i predivnih boja, lijepe kate roza i bijele, kalifornijski mak, kadifice, dalije i žute margerite, ima i noćnih frajli i dragoljuba, ali su sitniji.
 
 
 
Lijepo se drže i čuvarkuće, one bar ne pate što nema vlage
 
 
Jabuke smo brali i ima ih dosta, ali nešto smo ostavili za drugi put.
Grožđe je počelo dobivati boju i već ga jedu ptice, pa smo preko njega bacili ribarsku mrežu (ne možemo bez mirisa ribe i mora niti na kontinentu)
Mreža koja nam za ovo koristi 7-8 godina i toliko nije vidjela mora, ali kad kod je raširimo miris algi podsjeti nas na to odakle smo potekli - iz mora naravno.
 
 
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 21:35
Kako ti je tamo lijepo. A i nije ovako vruće. Pravi raj za uživanje.Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 21:38
Triša, tikvice su prekrasne, a i cvijeće super izgleda. Rajčica ti najvjerojatnije ima plamenjaču, zato trule plodovi.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 13:38
Triša, ti si stvarno neumorna! Koliko imaš energije i životne radosti...baš mi je žao što nismo bliže jer si totalna pozitiva! A tek plodovi tvog rada u vrtu...svaka čast!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 14:59
triša . čista 5 za tebe i tvoj vrt. 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 20:40
ojoj jako mi se sviđa i ukrasne tikvice ću si posaditi drugu godinu Smile
može pitanje? (znam da sam već dosadna sa konstantnim pitanjima,ali otpite me dok malo ne naulim Wink) glede folije na vrtu. Naime,ove godine mi je vrt otišao u propast zbog uvjeta i trava ga je ugušila Confused da li je bolja ta crna folija  ili ona prozirna,perforirana? i da li je bolje travu,tj sijeno staviti ispod nje ili na nju? ja neznalica Embarrassed
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 20:49
Ja sam stavila crnu foliju i super sam zadovoljna. Nešto sam trave bacila po njoj, ali je zagnjilila, pa je to smrdilo. Tamo gdje sam stavila prozirnu, trava je ipak rasla, jer se je zaljevalo. U svakom slučaju i druge godine ću stavljati crnu foliju, jer tamo trave nije bilo uopće, samo neposredno kraj kulture.
Mene nema stalno u vrtu i kad dođem ubijem se od čupanja korova, pa sam se tako snašla  i super je.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 12:26
Dakle Triša stvarno si prava radišnica.Vrtovi su ti krasni.Stvar sa folijom i kod mene je upalila.Lijepo sam stavila foliju na pumidore i nema problema sa korovom niti prevelikim zalijevanjem jer nema tolikog isušivanja.I ja ću nastaviti na isti način drugu godinu pa čak ću stavitti više folije,onako kao i ti,kada izraste poplijeviti i folija.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 13:05

.................ajme ljepote i sarenilo boja.....suncoakreti su zakon, a ukrasne tikvice moram obavezno staviti na popis sadnje drugo leto

 
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 11:39
Posebno su me oduševile tikvice! Prelijepe su !Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 12:25

Nakon tri tjedna opet smo u vikendici. U vrtu nije ostalo puno toga. Pobrali jo nešto pomidora, ukrasnih tikvica, peršina, a  ostavljene dinje i lubenice zagrijavalo je skradničko sunce bez kapi kiše, pa je tlo ipak urodilo plodom.

Skeptično sam ubrala malu lubenicu veličine grejpa, misleći naravno da je to nemoguće, uostalom to su mi rekli i mještani.

No da vidite čuda moja mala lubenica je u potpunosti sazrela, a bila je slatka, slatka, kao niti jedna koju smo ovo ljeto pojeli i to ne samo zato što je to moja, već stvarno. Crvena, sa crnim košticama puna sladora.

 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 12:42
Ja očekivala ovakvo izvješće sa lubenicom iz Skradnika!!!! smile126
Iskustvo mog oca iz blizine ovog podneblja je bilo sitnije veličine lubenice, vjerojatno ih je možda kasnije sadio ili je zemlja bila lošija (ilovača), ali iako malene, ne baš dozrele bile su finije od kupovnih! Wink Posebno nama djeci!LOL
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 12:43
pa meni su baš štos takve male....šteta samo što ih nije više Smile
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 17:28
vrt je SUPER...baš je lijepo nešto sviga posaditi,gledati kako raste i na kraju popapati.Tikvice sun za  5 smile188
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 14:26

Još smo u vikendici u Skradniku, a kiša nije prestala od jučer. Vani je zima, unutra gori vatrica i vrlo je ugodno, ali nekako mi se čini da je zima prerano počela.

Evo još malo naših plodova. Iako se prvi čas činilo da ima samo par lubeničica, boljim pregledom, ustanovila sam da ih je preko petnaestak, pristojne veličine recimo rukometne lopte, a ostale manje nisam niti dirala, iako ne znam koliko ima smisla ostaviti ih u vrtu po ovoj hladnoći.
Ako znate da sam posijala sjemenke iz jedne jedine kupljene vrećice, a tamo ih sigurno nije bilo baš previše izgleda da su sve nikle i dale plod.
 
 
Grožđe je rodilo obilato i jako je slatko, ima ga dosta - djeliti ćemo i raditi sok.
 
 
Dvije ljeskice su nakon nekoliko godina dale obilati plod - sigurno oko 3 kg lješnjaka
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.