Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 17>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:36
Tiljo,treba čitati forum,sam ti rekla da tu svašta imaLOL
A siroti naš student,aj ovog zamija ti bum ja zapelcala.(bum mu još jedan dio maznula,valjda se nebude bunio)Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
catkale View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catkale Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 10:54
Drago mi je da ima dosta ljubitelja zamije. Ja sam je primetila u cvećari prvi put pre jedno 2 godine, prodavačica me je ubedila da je kupim. Toliko sam bila oduševljena ovom biljkom da sada već imam zbirku od 6 prelepih komada, sa tim da planiram da ih razmnožavam. Trudiću se da ih uslikam i nekako prikačim ovde da vidite kako su prelepi.
Pozdrav svim ljubiteljima biljaka!smile79
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:12
Nama je drago da si nas pronašla i da cemo se dugo i ugodno druzitismile79... i da voliš biljke i cvijeće isto kao i mi!!!!
 
A slike sa nestrpljenjem ocekujemo!!!
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 17:03
bok . imam jedno pitanje misliš li da postoji mogućnost da nekako zapelcam zamiju preko lista, naime jučer sam donesla par grančica od kolegice kojoj se biljka raspada od vjerojatno previše vode . donesla sam par grančice, koje na dnu imaju zadebljanje  ali su več u fazi početka trulenja . mogu li je kako spasiti , ako odreže m truli dijo i umočim ga u hormon za zakorijevanje. molim savjet . željela bih je spasiti  . listovi su joj lijepi zeleni za sada  molim hitno mi je da se ne osuše .  hvala 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 17:42
Branka probaj, nejkoliko sam biljki uspjela baš tako zakorijeniti, za koje su me uvjeravali kako to nikako nije moguće. Eksperimentiraj i pouči nas.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Hara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 13:02
Ja sam isto tako, odrezala truli dio, i ostatak grane stavila u zemlju, bez hormona za oživljavanje..... nije da baš puno očekujem od toga, ali, vrijedi probati. Uvijek.Thumbs%20Up
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 10:08
malo pitanjce o zamioculcasu!jedna grana s njega mi je nesretnim slučajem završila u čaši vode, i tako već stoji podosta, jer ja čekam da pusti žilice,al od toga nikako ništa. najjače je to što se uopće ne buni, izgleda da mu je super u čaši, jer ni jedan list nije ni požutio ni ništa.

da li da čekam te žilice ili ga komotno mogu staviti u zemljicu???

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 19:12
Slobodno čekaj. Treba joj oko 6 mjeseci da krene, a nakon toga počinje stvarati oko korjenčića gomolj. Tada je posadi u zemlju.
 
Ljudi, moja Zamija danas konačno otvorila cvijet nakon 20 dana čekanja.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 20:52
Kika, mogla bi nas i pocastiti slicicom!Big%20smile
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 21:12
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Kika, mogla bi nas i pocastiti slicicom!Big%20smile
 
Evo, Aglaja, častim vas fotkom cvijeta.
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 23:44
Winkneobican i interesantan cvet ali joj je ipak naj lepsi ukras list
a za cvet smile39
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 09:38
Kika, predivno, čekanje se isplati, znači moram nabaviti .smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 19:58
prekrasno ja još nemam cvijeta mora da si ga posebno pazila kad te je odlučio tako nagraditi
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 20:40
Vrlo neobičan cvijet Tongue
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 22:22
halo halo . i ja sam ga nabavila .  donesla mi susjeda da njezinu biljkicu presadim .  ona kaže uzmi si sve meni netreba . a ja sam uredno presadila i uzela samo jedan gomoljić  sa dvije tri grančice i posadila sebi a njoj vratila ostatak . mislim ono nek žena ima cvijet ali imam i ja  . . ali po običaju opet nema slikice jer ih neznam stavit smile136ja samo tipkam 
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 10:56
A ja nisam ni znala da zamić cvjeta!!!!baš zanimljiv cvijetak!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 06:26
narode, ja jučer obilazila moj zamiloculas i primjetila sam da mi se jedna grana objesila-valjda sam ga prošli tjedan kad sam ga presađivala preplitko posadila. e sad morala sam ga opet malo dublje posadit i onda sam primjetila da mi je zemlja skroz suha, al baš skroz. sad me zanima svako koliko vi zalijevate, otprilike svoj zamić? ja sam ga prije zalijevala jednom tjedno i jedan mi je uginuo i onda sam nabavila novi koji zalijevam svako 15-20 dana. e sad vidim da je to možda malo rijetko, pa me zanimaju vaša iskustva...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 09:01
ja svoga zalijem vrlo malo svako 10ak dana
mislim da bi podnio i 2 tjedna tazmaka između zalijevanja zimi, a ljeti 1x tjedno
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 19:52
ja sam danas svoga presadila
u istu posudu, ali sa malo svježe zemlje
sad sam tek skužila da sam mu možda malo previše nabila zemlju kad sam ga prvi put presađivala
možda se zato nije ni mogao micati, a kamoli rasti
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 16:31
Alkemicar, nije problem u nabijenoj zemlji sto nije rastao vec je takva biljka vise stoji nego sto raste, a kad raste onda vidno RASTE a kad stane onda malooooooo odmara
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.