Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lopoc - Nymphaea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lopoc - Nymphaea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 08:58
uzmeš teglu malo širu i u nju natiskaš zemlje naravno sa lopočem,i onda to gurneš u jezero.polagano
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 08:10
Kako je moje jezer pri kraju, voljela bih znati kako da posadim lopoč, koji sam dobila od bromelije. Dali to ide u zemlju, na koji način da zemlja ne zamuti vodu, ništa mi nije jasno, jer mi u jezercu nemamo zemlje, sve je kamen na najlonu. Ajde pojasnite vi koji ga imate smile143
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 23:50
Administrator ,jeli uspjelo rasađivanje lopoča?
Znaš li postupak?Ja svoj imam već cca.4-5 godina ,željela bi ga rasaditi...
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 10:25

Pred par godina ,probali smo posaditi lopoč iz sjemena...ali nije ništa izraslo Confused.

U posudu za vodeno bilje stavljali smo sloj zemlje ,pjeska i sjeme i ostavili u fontani. Ne znam jeli to i ispravan postupak ,meni nije uspjelo...Prodavači nam u Pevcu također nisu znali reći kako se to sadi...
Nakon toga kupili smo izrasli lopoč...
Čak sam probala zasaditi i lopoč iz rijeke ,ali opet nije upalilo! Embarrassed
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 10:14
U kakvu je zemlju najboloje posaditi sjemenke lopoča i koji je postupak?
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 21:12
Može li uzgoj lopoča iz sjemena biti uspješan?Confused
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
leonii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 09:10
Originalno poslano od člana monna-1 monna-1 napisao:

Leonii, ima li koja fotkica lopoča, da vidimo?Smile
 
budem vam sutra stavila slikicu Wink
U životu se sve događa s razlogom.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 08:52
Leonii, ima li koja fotkica lopoča, da vidimo?Smile
Na vrh
leonii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 08:19

pozdrav svima, ja imam u svome jezeru kod kuće predivan rozi lopoč, kupila sam ga u pevecu u proljeće, košta je nekih 30 kn, od 5 mjeseca stalno cvijeta, predivan je

U životu se sve događa s razlogom.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 15:44
Vrlo teško! Lopoči imaju specifične zahtjeve.....
1.Trebaju hranjivo tlo za rast rizoma

2.Trebaju dosta prostora

3.Pojedine sorte zahtjevaju određenu dubinu za pravilan rast i razvoj.Minimalna je dubina 5o cm od površine za najmanju sortu pa do 2-3 metra za jako velike....

4.Potreba za količinom svijetla je vrlo velika ,Tako da trebaš za uzgoj u sobi dobro izbalansirati rasvijetu sa specijalnim lampama....

5.Uglavnom trebaju period mirovanja da bi bili zdravi i cvali ,osim ako nisu tropski lopoči aoni zahtjevaju još više navedenog pod 4....

Sve u svemu dosta komplicirano čak i jako iskusnim akvaristima koji uglavnom uzgajaju vrstu Nuphar -afrički lokvanj i teško im procvate

Lakše ih je uzgajati na balkonu u dubokim kadicama i tretirati ih kao gomoljaste trajnice ......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 13:47
Da li netko ima iskustva sa sadnjom lopoča u mali akvarij?
Imam jedan veći okrugli akvarij pa bih voljela posadit lopoč i držat ga u kući. Da li je to uopće moguće?
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 22:12
pa normalno da se vadi , to ti je samo za održavanje vlažnosti , da se ne osuši ,
triš ja imam bijeli -rozni i crveni , -evo obećajem da sljedeći put kad se vidimo sigurno te čeka jedan komad , ti samo javi kad spremiš jezerce ili kaj već misliš
uostalom i teak je svoj primjerak dobila , njoj je stigao čak sa mađarske strane(mislilm rijeke )drave
Na vrh
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 12:42
Zanima me kako se "sadi"(u mom slučaju je fontana)Taj koji se kupi u Pevcu je u plastičnoj posudi natrpanoj s kamenčićima(ili substrat,ne znam)
Dali se lopoč vadi iz toga ili se sve skupa stavlja u fontanu,jezerce....?
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 18:21
kupio u pevecu lopoč kom.2.cijena 33 KN.ima još par komada u dvije boje
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 21:59
Zna se naci dosta jeftino u pevecu i baumaxu! Ti kada nadeš samo javi pa da navrnemo na shoping
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 21:49
evo da se javim - ja sam prošle godine kupila dva lopoča kod nas u sisku . kada je bio sajam  cvijeća u 5  mj. tada je bilo na pevecovom štandu po 20 kn. u pakovanju , tj u prozirnim posudama  ako bude ove godine ja ću to vidjeti pa vam javim isti dan  , tj javit ću administratoru  aon neka proslijedi dalje  , ili po dogovoru-mogi ja kupiti pa poslije nekako proslijedit kuda treba  ili da vi svi dođete i sami kupite ko šta voli . to bi bilo najbolje. 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:53
Moram probati, nisam to jos nikada radio. lani sam ga je dobio isto tako mladog i razmnozitog. Moram viditi dali se moze i ove godine razdvojiti. ako da, dobijes ga.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:44
Ti si srce, ukoliko uspiješ, pa još dolaziš u Rijeku, bilo bi to sjajno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:41
Ove godine cu probati svog razmnoziti ako se bude dao! Pa ukoliko budes u prolazu slobodno ga dobijes!!! a mislim da cu i ja ove godine kroz rijeku prolaziti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:55
Flora kaže  da je bilo u Viškovu. Nije problem, otići ću, ali Shasha, ako su po 200 kn, mislim, koliko god obožavam cvijeća - znaš što sve mogu kupit za 200 kn.
No sačekajmo još malo pa ćemo vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.