Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 96>
Korisnik
Poruka
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 21:08
I moj doprinos temi. Prezimio je zimu (u sjeverozapadnoj Hrvatskoj). Raste ko kvasac u zemlji koja mu ne bi trebala odgovarati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 21:47
Agava, Letitia, Sheflera, čudesne su vam čuvarkuće. Ove crvene su zaista posebne, dobit ću je i ja ako bude sreće, zahvaljujući dobrim dušicama s našeg prekrasnog foruma.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 13:24
Evo i mojih čuvarkuća...
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 20:31
Moje biljčice preživjele ovako posađene u stijeni praktično vani, na zimskim uvjetima, dobro se zakorijenile sad još samo trebaju početi rasti.
 
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:58
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Moje biljčice preživjele ovako posađene u stijeni praktično vani, na zimskim uvjetima, dobro se zakorijenile sad još samo trebaju početi rasti.  
FranjicaZG kako da to napravim. Koja zemlja, koliko zemlje?
Moju  čuvarkuću sam sa zemljom iz teglice u kojoj je bila posadila u moju kopanjicu (imam i ja dvije). To je sva moja zasluga- ostalo sama.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:58
Čuvarkuće volim odavna, uvijek me iznenade ali nikada toliko kao kod moje šogorice. Njezine su velike kao glavie zelja, ali one glavice za sarmu, slikala sam manje i izgledaju ovako
Nisam pravovremeno imala pri ruci fotoaparat, no cvijet je visoko 30-35 cm, prije nego što se rascvao na vrhu stabiljke bio je debljine hot doga.
Moram priznati da nikad tako veliki "kupusić" i tako dugačke i debele cvjetove nisam vidjela.smile96smile96smile96
Naša zagrebačka delegacija imala je lude asocijacije na uspješne, zelene ručice naše slavonske snašice.
Donjela sam par kupusića iz Francuske u Zagreb ali nikada mi nisu toliko narasli. Ništa posebno, klasično, domaće "zelje" Očito nemam dobru ruku.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 19:37
Leticia, stijenu sam našla u jednom suhozidu u Istri, čuvarkće  su također iz Istre. Prostor u kamenu u koji sam željela staviti zemlju i posaditi čuarkuće, činio mi se premalen za staviti zemljicu pa sam dodala nekoliko kamena i "zalijepila" sa "mortom" - mješavina vode, pijeska i cementa. U svaku tu "rupu" stane velika žlica zemljice. Vidi se na gornjoj slici kako sam "zidala" od tri kamena prostor za zemlju. Nisam baš previše vjerovala da će to uspjeti ali vidim da su sve biljičice žive, znači da su se privikle na ovu hladnoću a ovih dana će ići na sunce. Ualjevala sam ih kapaljkom (pipetom) svakih tjedan dana po nekoliko kapi odstajale vode. Sad moram smisliti kako da malo nahranim tu zemlju. Ima li netko ideju što da stavim?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 19:54
Imam ja Franjica! NIŠTA.Pa oni rastu i bez zemlje(na krovovima kuća) ne treba im nikakva prihrana.
Što se smrzavanja tiče,oni se ni na -25 neće smrznuti,tako da ih bez problema možeš ostaviti vani.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 19:49
Shasha, moja nova čuvarkuća najsličnija ovoj sa Leticijine slike samo što nema niti jedna zelena, sve su nekako ljubičaste i malene (još zatvorene) veličine glavice šibice i one potpuno otvorene, velike imaju po pet koncentričnih krugova listića, na vrhu listića nešto kao bodljica.
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:35
Pa čuvarkuće nam dođu ko korov...he nit obraćam pažnju na njih a one lepo idu...


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:38
Nisam niti ja obracao pozornost na njih, jer ih imam od malena po crepovima...
 
sve dok nisam vidio kakve sve mogu biti... a od onda...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 09:51
ja sam nedavno dobila jednu malu od mame (dala mi svoju posljednju ) zasadila sam je u jednu malu posudu...sličkam vam je kad uhvatim vremena
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 16:34
WinkSad je meni jasno gdje je svo kamenje iz naše prelijepe <istre?
Čuvaj se Franjica kad ja dođem u ZGB po onaj kamen za moj kamenjar!Wink
 
P.S. Kaktusi su vamThumbs%20Up
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 20:31
Draga moja samo dođi, dobro došla uvijek, možda se nađe uskoro još koji kamen, sad očekujem sa srednjeg Jadrana i iz Ravnih kotara, sva sreća da suhozida ima puno pa se neće primjetiti a meni puno značesmile78
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 17:48
evo slikice moje čuvarkuće
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 18:03
Preslatka je i baš joj pogoduje ova zelena tegla - volim zeleno.smile186
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 18:50
Dajte mi recite kako čuvarkuća opstaje u kontinentalnoj klimi?  Ja bi ga stavila na neki panj vani, to mi prekrasno izgleda, ali bojim se kako će po zimi
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 19:33
ines nemaš problema s čuvarkućom...ona sve trpi :)
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 20:11
Onda svečano objavljujem da sam u potrazi za čuvarkućom... pa... čitate između tedova...kaj ne?!?Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 20:45
Naravno da čitamo, pa ako nema netko bliži, nabavit ćemo ti i poslati iz Rijeke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,282 sekundi.