Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pupavica - Rudbeckia fulgia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pupavica - Rudbeckia fulgia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:20
Evo nekih rudbekija koje je opisala Cimicifuga

Rudbekija "White Swan"

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:22
Rudbekija "Coconut Lime"

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:25
Rudbekija "Double Decker"

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:28
Rudbekija "Double Delight"

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:30
Rudbekija "Magnus"

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:32
Rudbekija "Hot Papaya"

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:37
Za ovu ne znam da li je to selekcionirana vrsta ili mutacija.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 20:31
predivna biljka i čini mi se da dobro podnosi ljetnu vrućinu
muhlenbergia ove tvoje su rajski prizor
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 21:43
natalija
Ovo nisu slike iz mog vrta...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 21:25
Da niste slucajno malo pobrkali rudbeckie i echinacee?!? Nekad su pripadale istom rodu ali sad su odvojene. Rudbeckie su uglavnom zutih tonova a echinacee su crvenih i ljubicastih tonova. Doble decker, White swan, Magnus..to su sve echinacee. :)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 22:28
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Da niste slucajno malo pobrkali rudbeckie i echinacee?!? Nekad su pripadale istom rodu ali sad su odvojene. Rudbeckie su uglavnom zutih tonova a echinacee su crvenih i ljubicastih tonova. Doble decker, White swan, Magnus..to su sve echinacee. :)

U pravu si dado84,sve ove su ehinaceae..Rudbeckie i ehinaceae su podjeljene na dvije skupine..Smile
Slika koju je postavila Anaida je slika rudbeckia,sve ostale slike na ovoj strani pokazuju nam prelijepe cvjetove ehinacea...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 02:36

Koje su ljekovite?

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 06:42
Ljekovita je ehinacea, Miro K. Zaviri u začinsko i ljekovito bilje, možda su naši forumaši nešto o njoj pisali..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 21:18
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

 
 
ja sam porucila bas ovakve zute preko rasadnika, i sad cekam da mi stignu.  Wink
 
imam jedno pitanje za znalce i ljubitelje:
 posto zivim u stanu (imam  veliku terasu, na jugozapadnoj strani), planiram da ih posadim u veliku saksiju.
da li ce mi rasti u saksiji, ili ne? i koliko im je veliki koren kad se razvije?
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 17:12
Pa moja doduše nije u vazi, već direktno u vrtu, ali kako narastu jako visoke treba im zaista velika vaza,
Volim ove prekrasne biljkice, koje imam zahvaljujući kat. rei. - godinama krase moja dvorišta, ovdje i u vikendici
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 00:01
Triša, prekrasna je!!!!!!!!!
 
Kao uostalom i sve kod tebe!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 01:53
Šetajući pronašla sam i ovu temu pa ću pokazati moju rudbekiju ( ne znam joj ime ) koju sam kupila nedavno. Bila mi je prekrasna i nisam mogla odoliti. Imam i druge ali još ne cvjetaju...Jedno pitanje za znalce; jesu li rudbekija i ehinacea ista biljka? Po slici mi izgledaju ista vrsta...
 
sutra je novi dan
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 07:57
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Da niste slucajno malo pobrkali rudbeckie i echinacee?!? Nekad su pripadale istom rodu ali sad su odvojene. Rudbeckie su uglavnom zutih tonova a echinacee su crvenih i ljubicastih tonova. Doble decker, White swan, Magnus..to su sve echinacee. :)

U pravu si dado84,sve ove su ehinaceae..Rudbeckie i ehinaceae su podjeljene na dvije skupine..Smile
Slika koju je postavila Anaida je slika rudbeckia,sve ostale slike na ovoj strani pokazuju nam prelijepe cvjetove ehinacea...
 
Draga Jagoda, evo odgovora na tvoje pitanjce ( s tim da se tu misli na onu moju žutu rudbeckiju koju sam postavila)..
 
A evo i moje ehinacee, hvala ti Kat.Rea na njoj!!
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 00:59
Da li je rudbekija i echinacea jedna te ista biljka?
Ovo je moja "White Swan"
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 01:02
... i "Pink Double Delight"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,395 sekundi.