Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike gljiva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike gljiva

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 03:18

Našla sam i VILIN KLINČEC...

sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 03:26
Na kraju i GNOJŠTARKA ATRAMENTARIA koju nisam jela.Ona je naime jestiva ali se ne smije iza nje piti alkohol.Meni to naravno nije smetalo ali inače je ne jedem.
sutra je novi dan
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 22:54
.....divno!!!!


....jucer sam nasla u vrtu neko cudo od gljive, mozda vjesticje jaje....bijela polukugla, iz nje izlazi crvena mreza, muhe se kupe na nju.....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 23:13
...malo bacila pogled na gljive na stranicama i moram priznati da mi zazubice rastu :)))))))....bome će sutra biti izvlačenje zalha iz friždera.. već mi one šparoge izlaze na uši....
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 23:48
Manči ono u tvom vrtu moglo bi biti vještičje srce,slikaj da vidim o čemu se radi.Tebi Griva želim dobar tek uz preostale zalihe gljiva,smile50 a ja sutra idem u lov na smrčke,pa ako bude sreće imati ću super ručak....
sutra je novi dan
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:41
...jagoda slikala sam i kad uhvatim vremena stavit ću sliku, ali sam našla u knjizi da je to vrlo sličan oblik vještičjem srcu  -   crvena mreža nije zatvorena nego se raširi kao krakovi hobotnice....velika polipovka, baš raste uz more....još sam "uzbuđena" od tog pronalaska !!!!!smile94 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 02:13
Evo malo slika na ovoj temi,prvo BOROVI VARGANJI...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 02:45
sada gljiva koja se sada pojavljuje,nije otrovna ali nitko ju od nas ne jede,a to je amanita gemata...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 02:51
evo i ljetni varganj...v
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 02:55
ovo nije gljiva nego daždenjak,koji nas uvijek prati u berbi gljiva...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 02:58
na kraju varganji na stolu spremni za mljac,mljac....
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 09:27
Hej Jagoda, super slikice, još ću uz tebe postati gljivarica, a slikica daždevnjaka - ma baš je sladak, već dugo ga u prirodi nisam vidjela.
Ajde dođi u Skradnik, pa ćeš ići u gljive.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 08:44
Ohoooo!!!  tek sam sad vidjela ove divne slike i prilike na njima :)))))))))))))) ovo za mljac, mljac je jako primamljivo..... gdje voli rasti??? kao i obični vrganji? ima li smisla da napravim đir iza  k. pilane? :))
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 20:14
ima li kod tebe još gljiva , ako ima onda budi sigurna da če ovaj moj doči u posjetu 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 01:07
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Ohoooo!!!  tek sam sad vidjela ove divne slike i prilike na njima :)))))))))))))) ovo za mljac, mljac je jako primamljivo..... gdje voli rasti??? kao i obični vrganji? ima li smisla da napravim đir iza  k. pilane? :))
Griva tek sam večeras vidijela da si se javila na ovu temu.Sada je dosta loša situacija nema varganja ali moglo bi biti uskoro....Onda kad sam stavila slike bilo ih je nekoliko dana i to ne na svim mjestima.Tako npr iza pilane nije bilo nego na višim djelovima...Počele su krasnice,lisičice,biserke,spise a našla sam nešto neobično za ovo vrijeme a to je maglen.On je gljiva jeseni,ali eto našla sam tu pravu poslasticu u lipnju što je prava rjetkost.Imam i dokazni materijal-slike, koje ću uskoro staviti...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 03:19
evo maglena ubranog prošli tjedan
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 03:21
evo maglena sa donje strane,kad je ovako bijel znači da je mlad i jako kvalitetan....
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 19:56
hmmmm nažalost nisam baš na "ti" sa ovim ljetnim gljivama.... više znam one jesenske.... ovaj maglen djeluje finoooo :)))))

p.s. ma normalno da ne možeš sve pratiti i vidjeti tko se gdje javlja... a isto preskočim neke djelove foruma po par mj čak pa onda zakaskam izdaleka.... :)))
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 20:40
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

hmmmm nažalost nisam baš na "ti" sa ovim ljetnim gljivama.... više znam one jesenske.... ovaj maglen djeluje finoooo :)))))
 
 
Maglen i je tipična jesenska gljiva, samo se sporadično može javiti i puno ranije - ljeti ili krajem proljeća. No, kako se klima zadnjih godina dosta izmijenila svako malo nas iznenadi neka gljiva koju smo nalazili u jesen da izraste npr. sada na početku ljeta. Pa onda to i nije tako čudno.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 07:43
...ma... nek me sunce odnese... ja ju ne znan... :)))))

pozdrav cordy!smile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.