Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvrkov vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvrkov vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 63>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 21:14
po slikama izgleda da je tvoj vrt stvarno veliiik,a čim vidim ovaj staklenik,imam pitanje...jel spremaš u njega biljke preko zime? koliko je toplo ili hladno pošto je od stakla? Smile ne zamjeri na pitanjima,ali zanima me jer planiramo napraviti nešto slično samo me sad zanima izbor materijala od kojeg će biti napravljen i kakvi uvjeti vladaju u njemu,jer bih ga iskoristila i kao mjesto za spremanje biljaka zimi Embarrassed
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:02
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

po slikama izgleda da je tvoj vrt stvarno veliiik,a čim vidim ovaj staklenik,imam pitanje...jel spremaš u njega biljke preko zime? koliko je toplo ili hladno pošto je od stakla? Smile ne zamjeri na pitanjima,ali zanima me jer planiramo napraviti nešto slično samo me sad zanima izbor materijala od kojeg će biti napravljen i kakvi uvjeti vladaju u njemu,jer bih ga iskoristila i kao mjesto za spremanje biljaka zimi Embarrassed
 
Samo pitajBig%20smile
U stakleniku ne drzim nikakve biljke preko zime. Vodim se onom politikom ako ne moze prezivjeti na otvorenom u svako godisnje doba nije mu mjesto u mom vrtu.
Isto tako moras uzeti u obzir da su ovdje zime puno toplije nego u Hrvatskoj. Znaci meni lavanda, ruzmarin, smokva, passiflora prezive preko zime u zemlji na otvorenom.
U stakleniku je hladno kao i vani samo sto je unutra zasticeno od mraza (sto uvijek najvise steti biljkama).
Ja ga intezivno koristim u proljece i ljeto.
Na proljece u njemu rastu male sadnice i tada znam preko noci imati plinski grijac.
Po ljeti mi staklenik sluzi za rasti rajcice, paprike, patlidzane, chilije i krastavce jer temperature na otvorenom nikad ne dosegnu temperature koje vi imate u Hrvatskoj. Vecinom je oko 20-25 C (a za rajcice i chilije se uvijek preprucuje vise).
Ako treba jos sto , samo pitaj Wink.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:08
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

 
I ja volim trajnice (zivot je prekratak  LOLa moj vrt prevelik za saditi novo cvijece svake godine).
Trajnice se nakon nekoliko godina razdvoje i dobiju se extra biljke.
Puno trajnica koje imam se razmnozava samo sa masom sjemenki (digitalis, californian poppy, ).


Imaš s jedne strane pravo, ali s druge, imam masu jednogodišnjeg cvijeća koje se jednostavno samo zasijava, moja je jedina briga rasaditi ga dok nikne pregusto, dakle nemam brigu sijanja...upravo suprotno, imam brigu kam s svim tim sadnicama. Zapravo želim reći da nije niti s jednogodišnjem cvijećem baš neka briga...

Slike mraza i snijega su super...mada je meni drago što kod nas snijega nemaLOL
 
Ja bas nemam srece sa jednogodisnjim biljkama. Ja ih obicno izgubim nakon te godine.
Za sada mi najbolje rastu dugogodisnje biljke i one se fino sire po vrtu.
Ja imam glinu u vrtu pa je preko zime jako mokro. Mozda to ne pogoduje sjemenju jednogodisnjih biljki Confused?
Ima stvarno lijepog jednogodisnjeg cvijeca ali ja cesto ne nadem vremena za sijanje uz sve druge obaveze u vrtu tako da se pouzdam u moje vjerno dugogosnje cvijece i grmlje.
Ovaj snijeg na slici je trajao sat vremena (zato sam ga i slikala jer ga nemamo cesto i dugo LOL).
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:20
Kad vec spominjem smokve Tongue, ova smokva raste uz juzni zid kuce (jako fina i slatka).
Ovo je slikano sredinom 9.mj, znaci sazrijeva kasnije nego smokve u Hrvatskoj iz jednostavnog razloga sto nema toliko sunca.
 
 
 
Grozde, isti slucaj kao i smokva, treba duze vremena da sazrije makar okus nije nikada kao grozde u Hrvatskoj.
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:29
Ovo je bio projekt ove godine, napraviti vrt za mog 7-godisnjaka.
Traktorsku gumu smo napunili zemljom i posadili mix jednogodisnjeg cvijeca (slikano pocetkom 8.mj)
 
 
Ovako rastemo salate, mladi luk, rotkvice i blitvuBig%20smile
U ovako povisenom povrtnjaku se zemlja prije ugrije pa se moze poceti saditi ranije. Isto tako se moze sjesti na rubove i polako ceprkati.
Preko povrtnjaka je stavljena mreza da ne bi nase mace kopale po tome (ili jazavac, lisica kojih zna biti ovdje po noci).
 
 
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:34
zvrkica,hvala na odgovoru Thumbs%20Up 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:36

Ovogodisnji urod bijelog luka se susi u stakleniku prije nego sto ih moj muz isplete u pletenice.

 
Pocetak 8.mj u vrtu
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 21:44
Baš dobro smokve, grožđe, svašta ima kod vas.
A slikice cvijeća su super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 09:17
Pa kako sam ja propustio pogledati ovaj vrt? Embarrassed
 
Pa ovo je divno. Vaš vrt spada u sam vrh moje ljestvice najljepših vrtova na forumu. Trudim se i sam stvoriti takav vrt, ali to ide jako polako, budući da sam ja kupio doslovno golu oranicu.
 
Još jednom - Prekrasno! Oduševili ste me!
Ako možeš piši malo o samom vrtu, kako je nastao, koji su vam planovi....A sigurno imate i neku tajnu na imanju.LOL Nekako pod utjecajem Enid Blyton imam osjećaj da sve engleske farme imaju neki tajni prolaz, skrivene prostorije, tajne vrtove....
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 11:25
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 20:37
krasan vrt ClapClap
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:13
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Baš dobro smokve, grožđe, svašta ima kod vas.
A slikice cvijeća su super.
 
Hvala, cvijece je vecinom visegodisnje cvijece i koje se obicno nade u English cottage gardens.
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:15
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Pa kako sam ja propustio pogledati ovaj vrt? Embarrassed
 
Pa ovo je divno. Vaš vrt spada u sam vrh moje ljestvice najljepših vrtova na forumu. Trudim se i sam stvoriti takav vrt, ali to ide jako polako, budući da sam ja kupio doslovno golu oranicu.
 
Još jednom - Prekrasno! Oduševili ste me!
Ako možeš piši malo o samom vrtu, kako je nastao, koji su vam planovi....A sigurno imate i neku tajnu na imanju.LOL Nekako pod utjecajem Enid Blyton imam osjećaj da sve engleske farme imaju neki tajni prolaz, skrivene prostorije, tajne vrtove....
 
 
HvalaEmbarrassed
 
Polako, nije ni nas vrt imao nista drugo osim trave i grmlja izmedu nas i susjeda.
Ja  radim na ovom vrtu vec 14 godina i jos se ima puno za napraviti (najvise zato sto je veliki pa nemam vremena a i novaca za napraviti promjene jako brzo).
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:49
kako se čini,puno je vrtova i okučnica,nastalo iz totalno zapuštenih i neuređenih zemljišta i sve se čini kako polako napreduju,ali treba puno volje,želje i ljubavi da se urede Smile i tko sretniji od nas kad se vidi rezultat? Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 15:11
Slikano krajem 5.mj. na istocnoj strani kuce, lonicera + wisteria
 
 
Californian poppy (u pozadini achillea http://www.rhs.org.uk/plants/plant_groups/achillea.asp , jos nije procvjetala)
 
 
Ruza penjacica na juznoj strani kuce
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 15:20
Ruza 'New Dawn' + Clematis (raste kroz ruzu) na juznoj strani kuce
 
 
Pergola sa ruzama penjacicama, clematis,passiflora, grozde, hmelj (pravi mix penjacica Wink)-sredina 6.mj
 
 
Detalj sa pergole -ruza 'Salmon'
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 20:11
Ruza penjacica 'New Dawn' + Clematis
 
 
Kamilica (ispod smokve)
 
 
Ruza (grm)
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 20:18
Lavanda - oko 5m , sluzi kao prijelaz sa terase u vrt
 
 
 
Passiflora
 
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 20:37
predivno ClapClap
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 09:11
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

predivno ClapClap
 
Hvala, lijepo je sjetiti se ljetaWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.