Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 26>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 18:25
evo i mi smo poceli sa secom, ode jedan ali vredan (6 x15), al osta jos 6-7 (kakva rima Wink)!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 19:12
kod mene adam raste ko korov
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 20:52
Antune blago tebi jasam ih u zadnjih 10 godina troje sahranila to je jedino sobno bilje koje kod mene nikako ne uspijeva.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:45
pa ja ih po ljetu držim vani
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 13:00
I ja ih isto držim vani.Samo me muči kad puše jaki vjetar pa mi ih prevrne.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 13:53
ja ih držim pod nadstrešnicom
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 21:52
moji adami u svom društvu



Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 22:35
Adami su prekrasni, a vreteno preljepo
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 19:05

wow Štefice adami su ti prekrasni,a i yucca isto.Znam da nije tema ali moram pitat držiš li yuccu po ljeti vani ili je u kući.

čovjek uči dok je živ
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 19:33
Slavonko,yuccu prek ljeta držim vani,zato je tolika.
Što se tiće adama baš sam danas primjetila da mi ovaj veliki adam pušta treči list. Ti su mu svi listovi potjerali u sobi od kada sam ga unjela u kuču.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 21:16
vecer.. vec sam se prije oglasila nesto u vezi adama, ali nisam podijelila s vama neke stvari.. dakle, imam glavnog adama vec nekih 8 godina, stalno daje nove, ne stignem ih rasadjivati kolko novih nice, doslovno. s time da mi je balkon na istocnoj strani, ima jutarnjeg sunca pa mu to ne odgovara, a sad zimi nemam uvjete pa ga drzim u radnoj sobi koju max provjetravam i smanjujem grijanje. zanima me dal njima pase veca ili manja tegla, koja zemlja treba jer mi ima max 4 lista, i to samo novi adami, ovaj od 8 godina sad trenutacno ima 1 list i to neki krzljavi. hvala svima unaprijed na odgovorima!
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 21:17
vecer.. vec sam se prije oglasila nesto u vezi adama, ali nisam podijelila s vama neke stvari.. dakle, imam glavnog adama vec nekih 8 godina, stalno daje nove, ne stignem ih rasadjivati kolko novih nice, doslovno. s time da mi je balkon na istocnoj strani, ima jutarnjeg sunca pa mu to ne odgovara, a sad zimi nemam uvjete pa ga drzim u radnoj sobi koju max provjetravam i smanjujem grijanje. zanima me dal njima pase veca ili manja tegla, koja zemlja treba jer mi ima max 4 lista, i to samo novi adami, ovaj od 8 godina sad trenutacno ima 1 list i to neki krzljavi. hvala svima unaprijed na odgovorima! i da, ovi listovi  koji pocnu zutiti i susiti se, dal da ih ostavim da skroz odumru, ili da ih odmah odrezem kako ne bi ostaloj biljci oduzimao hranu (ako ta teorija uopce ima smisla)
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 22:00
Bok vida7hr...
Pokušat ću sa mojim skromnim iskustvom jer adama imam tek nekoliko mjeseci ali izgleda da mi ide jako dobro sa njim prema komentarima ostalih forumaša....
Evo kako postupam sa njim:
Dobio sam ga u rujnu prošle godine od kikine i imao je 3 lista...
dugo se tako držao jer je bio tek odvojen od matične biljke no držao sam ga na zatvorenoj terasi na južnoj strani skoro 2 mjeseca i počeo je tada bacati novi listić...
tada se popeo na 4 lista
u 11-om mjesecu sam se preselio u drugi stan i adam više nije mogao na terasi jer tu nemam više zatvorenu terasu iako sam oped orijentiran na jugWink...
i tu su mi počeli problemiči sa adamom... bio mi je u tegli čini mi se od 12 cm u promjeru i zbog dužine i težine listova počeo mi se prevrtati tako da sam ga, čini mi se u siječnju, presadio u "vazu" (kutiju od sladoleda) od oka reko bih za 1-2 broja veći od prijašnje vaze...
Vazica je bila prepuna korijena i bilo je vrijeme da ga stavim u malo veću vazicu...
Adama držim cijelo vrijeme uz prozor tako da ima uvijek sunca/svijetla i držim mu stalno vlažnu zemlju i to podosta vlažnu... Prihrana jedanput na mjesec i sada adamčić se drži na 6 listova i nešto kao pokušava već sa 7 listova...
No što mogu reć po mom skromnom iskustvu...
adama ne presađivati često...
svake godine po jedan red veličine i više nego dosta, nastojat da mu je zemlja uvijek vlažna i da ima dostatnu količinu svijetla/sunca...
a da zaboravio sam spomenuti nevoli velike promjene temperature i ne podnosi ako mu je radiator blizu... počnu mu se sušit listovi kao da su spaljeni...
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 11:55
Bok društvo evo moj Adam je zakazao. Prije je imao po 5 listova i dugo, dugo 2. Evo sad ide treći. Čitam na forumu da cvate moj je star preko 5 godina i ne cvate. trebam vaš savjet, da li da mu izbacim staru zemlju van ili da ga s nečime prihranim. Na koji način vi režete listove? Ja sam ga dobila s drvenastim dijelom visokim otprilike pola metra a nebi htjela da mi je visok nego da samo lista. 
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 12:09
hvala brbe, po svemu sto si mi napisao pogrijesila sam da ga premalo zaljevam. imala sam prije jednu drugu alocasiu i slabo sam je zalijevala, a listovi su samo bujali. pa sam nekak mislila da treba isto. nego, ja nemam problema s  nicanjem novih listova, nego s odumiranjem starih. stalno mi izbacuje nove malde. i ako mi jos samo mozes odgovoriti na pitanje rezanja grana? i sto se tice presadjivanja, evo sad ih imam 5 u istoj tegli kolko ih je novih izniklo u manje od 6 mj pa me zanima dal njima pase guzva ili vo,i svako svoju teglicu? tnx!
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 19:30
Tinka na žalost za cvijetanje adama još nemam iskustva pa ti nemogu pomoć oko toga... nekima cvijeta a nekima jednostavno ne... još nije se točno dokučilo u čem je kvaka...ConfusedUnhappy
Adam ehhh on je napravljen da ide u visinu a sada o količini svijetla i vode ovisi kolika će mu biti perijanica... puno forumaša čak stavlja adame po ljeti u vrt... jednostavno treba eksperimentirati...
a prihranjivati svakako bi bilo poželjno... jedanput na mjesec sa tekućim gnjojivom bit će mu sasvim ok...

Vida7hr
Ehhh hmmm ovaj savjet će biti možda malo kompliciran za sprovest....
trebalo bi pogledati u vazi koliko u biti tvoj adam ima mjesta "za ples"...
kolko sam skužio voli bacati mladice ali kad baci mladice dosta "iscrpljuju" matičnu biljku pa tako glavni veliki adam više ne raste kao prije već rastu mali grmići oko njegaLOL
ako ti stvarno baca tako puno mladica možeš probati presaditi adam ovaj put u manju vazu, a mladice svaku zasebnu i ponuditi u našim oglasimaEmbarrassedWink
Alocasia i Alocasia odora (adam) jesu si porodica ali prohtijevi im nisu nimalo slični osim dugotrajnog izlaganja suncu - tu pate i jedan i drugi....
A rezanje grana od adama? nisam skužio... misliš na suhi list ili na što?
ako je list koji se suši odrežem ga uz stabiljku sa škarama i pustim tako.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 21:47
joj hvala ti puno... sad na proljece budem napravila inventuru. nego, da pitam odmah, kad se cvijece presadjuje? u proljece i jesen, ili nije bitno?
a sad da odgovorim, ima dosta mjesta jer sam ga proslo proljece presadjivala i skratila mu korjen (valjda se to smije) i ne vjerujem da se toliko vec raskorijenio. ali ima smisla da mu ovi mladi uzimaju snagu. sto se tice mladica, ako bude kome trebalo, ja stvarno ne znam kud bi s njima pa ako netko zeli... zivim u zagrebu. i da, mislila sam na list koji je u stadiju susenja. :))))))))
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 22:08
a moja oba su počela trunuti,odmah ispod zemlje stabljika je trunula,sve sam srezala i posadila ih nazad,hoće li pustit korijenje neznam.U potrazi sam za drugim.Tako mi ih je žao.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 03:34
Teshko..biljka bez korena u samo u zemllji..teshko..
bolje bi bilo da si sachuvala koren ( osatvila ga vani sat -dva)isprskala ga nekim fungicidom...jer tako ima velike shanse ..ovako ---
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 08:52
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.