Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 43>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 21:39
Jadranka kad posve cjela stabljika požuti možeš vaditi ćešnjak.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 20:33
neznam kad vi vadite ali ja u utorak vadim crveni luk i češnjak,luk je polegao polovica, a u utorak je dan korjena po M.S.K. (mjesećev sjetveni kalendar) kad se vadi u dane korjena duže se očuva (ne tjera) još da je mjesec u opadanju bilo bi bolje .(dan presadnje)
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 09:58
Ja luk vadim kad skroz požuti list. I meni je polegao, ali je još jako zelen.
ponovno sam sijala mahune (sad su na 3 lista), jer su mi stradale od ušiju.Pa da imam nešto za spremiti za zimu... Nevjerojatno je koliko ih imam ove godine. I na mrkvi su mi :/
Lubenice su se oporavile, ali neće biti ploda. Mislim da je malo kasno sad da bi dozrelile? Još ne cvatu...
Tikvice su mi isto dosta slabe. olje izgledaju one u krumpiru narasle "na divlje", nego one koje sam sadila...
hokaido mi još ne cvate...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 00:07
Gordana,ako Ti je luk suh možeš ga vaditi ,dakle stabljika mora biti posve suha,vrjeme mora biti suho kad se vadi,a ja ga još i pri vrhu di je spojen sa stabljikom malo raščupam da se lakše posuši pa i skinem jedan sloj oko onog kružiča kod spoja glavice i stabljike i nikada mi ne trune...ako je zelen i tek je polegao on nije zreo i nemoj ga vaditi...luk kad polegne tek počne fazu zrenja ...kad bi gatada povadila istrunuo bi jer nije završio fazu zrenja.smile122
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 22:59
Moj krumpir malčiran i posađen u sjenu.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 23:01
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 11:33
Silvestra za krumpir!! Jako je lijepi i zdravo izgleda :) A najbolje od svega je da netrebaš motiku da ga iskopaš. Ja baš sad idem izvadit malo za ručak i za razliku od prošle godine, veselim se, jer se neću vratiti okupana zonojem :)
Ja bi svoj trebala ponovno malčirati. Jel ti to crveni li bijeli? Meni je bijeli sav polegao, crveni je ok. Bijeli mi i inače e uspjeva....

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 23:57
Marin&Lele ima jednog i drugog krumpira,sad cvjeta išla sam malo virnuti i još nema gomolja,valjda će kad odcvjeta početi rasti,a pogledajte kakvu sam papriku jučer kupila u Konzumu...crkla sam od smjeha.smile177
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2011 u 08:30
Počet će rasti i prije. Moj je baš završio sa cvatnjom sav i već neko vrijeme ga jedemo. Jesi ga ti kasnije sadila?

A paprika je stvarno

Jeste sijale mrkvu za zimu? Još nisam i sve si mislim dal je kasno??
Sad ću koji dan crnu rotkvu. Mogu još nešto??

Borimo se i s voluharicama. Neki dan mi je odsjekla čitavu hokaido tikvu u korijenu, a imala je plodove veličine dlana
Uši su još aktualne, ali čini mi se da bubamare ipak dobro odrađuju posao. A ima ih stvrno puno
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2011 u 13:11
Mrkvu za zimu nisam sijala,a što se tiće crne rotkve nju neću sijati prije 15,08.jer brzo izraste i popuca i počne gnjiliti ,a ovako kad je sijem kasnije uđe u zimu,bez bruge podnosi manje minus temperature i imam je do proljeća.smile78
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2011 u 13:23
paprikaWacko
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 13:19
silvestra ja svoje povrće sadim ,okopavam i vadim (ono koje se vadi ) uvjek po M.S.K. i naprotiv saćuva se dok ga ne potrošim. i sad imam prošlo godišnjeg češnjaka koji valja.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 00:23
http://www.povrce.com/?A=HOB&HOB=stribar&P=gen&TXT=kalendar_sijanja

gledam srpanj za mahune...niske? mogu se sijati iz sjemena? mislim, ja svoje berem (niske žute)...
ako dA SAVRŠENO

isto tako, koji grah može ići sad?

Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2011 u 15:17
Osbourne, gledam taj kalendar i nije mi jasno - cvjetača, brokula da se siju u srpnju?? U svibnju, pa za zimnicu ok, ali u srpnju??

Mahune sam ja sijala prošli mjesec, neznam točno kad, ali sad su veličine pedlja....mislim da ih možeš još sijati ..
A grašak? - rujan i listopad?
Grah uvijek posijem sav u svibnju, tak da neznam
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 10:56
Mahune se najzad siju u sedmom mjesecu,grašak ne voli sunce,dakle samo se sije u proljeće i to ćim ranije ,naj idealnije nakon 15 3,ali ne kasnije od 1.4,barem kod mene je tako jer je inače prinos prepolovljen,ne kažem da ga neće biti nego je manji,zeljaste biljke ako hoćete za zimnicu naravno još se mogu uz veliku njegu posaditi u 7.mjesecu.U jesen se grašak sije za proljeće ali ne bi preporučila jer će isklijati ili smrznuti ,pa se radije kako kažu naši stari manite ćorava posla.Usput jučer sam privirila u moj krumpir i lijepi su veliki gomoljčiči.smile164
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 16:34
grašak traži dug dan, tako mi je susjeda agronom objašnjavala i zato se ne mogu 2 generacije godišnje uzgajati:(.

plamenjača u vrtu mom, tako mi je žao tiukvica, po 6, 7 kila sam dveno brao. baš se muče:((((((((
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 13:22
Meni je suša od vrta napravila saharu,nikad mi vrt nije gore izgledao.smile108
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2011 u 22:42
da uzasno je, ja zalijevam kolko mogu.... primijetio sam bundeve u travi se super drže...iduće godine razmišljam uopće ne plijeviti, samo oko biljke porezati korov dok je biljka mlada....kasnije nek uživa.....?
na jesen baciti gnoj po površini i zaboraviti priču:)
vjerujem da će se i bolesti manje širiti...praktički saditi na livadi:)

probat cu na jednom dijelu

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 09:50
Osbourne,negdje sam Ti napisala da krastavce ,tikvice i buče ostaviš neopljevljene i pogotovo u ovoj suši to im je blagodat,probaj jednom i nikad ih više nećeš pljeviti.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 23:47
da iduće godine definitivno....jer ovo je užas...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.