Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 46>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 19:19
da pričekaj da ti se javi netko tko ih ipak bolje poznaje.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 12:45
Venomangel, ona prva ti nije arborensis jer sam i ja takvu imala i mislila da jeste, ali nije. To je aloa ciliaris. Nemoj da te to obeshrabri jer je jako učinkovita. Maži lice s njom i vidjet ćeš kako djeluje.
Na vrh
Venomangel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Venomangel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 18:26
Hvala puno na javljanju ... Nece me obeshrabriti, ne brini ..
Mama je htjela da je baci a meni je jako draga pa nisam dozvolila ,a za lice ce naravno koristiti , uvjek dobro dodje...
Na vrh
Venomangel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Venomangel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 18:31
Ja imam ovakvu mladu a njena majka aloa je izgledala kao tvoja... samo mi nije jasno zasto moj kalem nema pjegice ... jel to uredu kod ove vrste ?
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 08:19
U redu je. Jer aloa barbadensis Muller nakon dvije godine starosti gubi pjegice i tada je ljekovita tj. smijete od nje raditi pripravke!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 21:58
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

proljetos sam dobila tri aloje,sada ih ne uspivam presadit..baš rastu


I ne presađivaj ih.Aloje najbolje rastu u društvu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 22:52
baš ti hvala femina ,mislila sam da bolje rastu kad ih presadim,da matična biljka ima više snage za sebe,al sad ih neću dirat..
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 21:58
Presadi ih u proljeće ako želiš veći broj biljki.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Veki drag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veki drag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 13:57
hy ljudi opet ja Wink
zanima me dali aloja b miler cvate?

Na vrh
lana84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 13:13
ekipa, nova sam na forumu, ali vas pratim već dugo i moram vam reći da ste doista izvrsni!!!
jučer sam dobila 2 aloe, zanima me vaše mišljenje, tj. dali su ljekovite i koja vrsta??? Mislim da je prva A. Barbadensis a druga A. Arboresens.
 
obje su slabašne, jer su se već koristile u liječenje. Ovako izgledaju:
 
1.
 
2.
 
 
 
Na vrh
lana84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 15:05
ajmeee, zar nitko ne zna  koje su moje 2 aloice :(
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 15:15
Originalno poslano od člana lana84 lana84 napisao:

ajmeee, zar nitko ne zna  koje su moje 2 aloice :(


dobro nam došla,
na prvoj slici vjerovatno barbadensis, a na druge dvije arborescens

Na vrh
lana84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 15:35
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana lana84 lana84 napisao:

ajmeee, zar nitko ne zna  koje su moje 2 aloice :(


dobro nam došla,
na prvoj slici vjerovatno barbadensis, a na druge dvije arborescens

 
natalija hvala na dobrodošlici i na odgovoru! baš sam bila nestrpljiva. pretpostavila sam Clap, ali evo dobro dođe ipak mišljenje onih koji se bolje razumiju.  Smile 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 20:18
Natalija ti je dobro identificirala aloje.
Ali su zbilja u lošem stanju.Počni ih spašavati.
stavi ih u zatvoreno gdje temperatura ne pada ispod +5°C.
Zalijevaj ih samo po malo, najviše jednom tjedno i to ako je prostor grijan a ako nije još rijeđe.
Otkini im listove koji su jako loši.Rekuperat će se one ali tek u proljeće kad ih izneseš vani.
Ne prihranjuj ih sada zimi i pazi da u podlošku ne leži voda.
Aloju ubija samo hladnoća i previše vode.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
lana84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 22:33
Fermina-Daza, hvala na savjetima.
Ovako, ja ove aloe planiram da držim u svom dnevnom boravku koji je grijan(20-25 stupnjeva) nadam se da im tu neće biti pretoplo??
bojim se staviti ih negdje drugo da se ne smrznu jer mi je baš stalo da ih oporavim
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 22:53
Toplina im neće naškoditi ali ako je zrak suh, trebat će ih povremeno zaliti.
Oporavit će se, sigurno.
Aloja zna sama sebi pomoći ne samo nama.Wink
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 22:59
Originalno poslano od člana Veki drag Veki drag napisao:

hy ljudi opet ja Wink
zanima me dali aloja b miler cvate?


Da, cvate.uobičajenim cvijetom aloje, znači na visokom štapu, žute ili narančasto- crvene boje.
Ali da bi cvjetala mora biti vani i na toplom jugu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 23:29

nbjelovu pita:

"Fermina, koju joj zemlju dajes?"

Aloje sadim u dobro dreniranu zemlju, 1/3 pjeska,1/3 vrtne zemlje i 1/3 glistinjaka pomiješanog sa vrtnim kompostom.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 06:51
Hvala, pokusat cu onda moje prihraniti. Kod mene su bas nikakve. Je li tocno ono sto je netko napisao da otkidanje listova (pitam za barbadensis) potice stvaranje mladih?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 15:23
hehe ako je to istina kod mene će biti dosta mladih.... jer smo jadnicu skoro svu ošišali (zatrebalo za lijeka)   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.