Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 94>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 21:23
elena84 za pregnojavanje pelargonija vrati se nekoliko stranica, tu ti piše sve o tome kako ja to radim i uvijek je uspješno.Ne moraš baš kupovati prehranu za pelalgonije a za zimovanje ja koristim podrum i ne pokrivam ništa. Zapravo bitno je zaljevnje da se ne smrznu ako si na kontinentu. One u mirovanju ne traže pretjerano zaljevanje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 11:30
hej, vidjela sam, a s čim to prihranjuješ, kad kažeš jedan tjedan za list, drugi za cvijet-da li to misliš na kristalon ili nešto drugo? i ovo sa kokošjim gnojem, dal se može s tim češće zalijevati? čula sam od jedne žene kako ona njih samo s tim zalijeva,i naravno uvijek ima prekrasno cvijeće....ja sam mislila da se šali s tim, al očito je istina :)

ja nažalost nemam podrum jer sam na katu (dvojni objekt), tako da mi ostaje tavan (koji se ne grije uopće) za prezimljavanje, a s obzirom da kod nas znaju biti veliki minusi nekako me strah da se ne smrznu, iako svo cvijeće koje je preko ljeta vani mi prezimljava bez problema na tavanu...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 16:29
Ja kupujem prehranu za sobno bilje i za cvijetajuće.Kako potrošim koju litru kupujem od drugog proizvođača, bilo cvjetal, bilo substral ili od drugih, nikad nisam pazila. Za list znači  prehrana za biljke koje ne cvjetaju . Kokošjim gnojem pregnojavam jednom nisam pokušala više puta ovako mi se čini da je dobro. Čak sam lani skupila ispod lastavičjeg gnjezda i to rastopila pa zalila neke lončanice mogu reći da je odlično samo što toga nema puno nažalost. Možeš pokrit , ali bitno je ne zaljevati da zemlja ne smrzne one podnose minus ali ne dugo.
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 18:31
ok, hvala ti puno...imam takva gnojiva doma, ma da mi je danas sveki donijela i to gnojivo za pelargonije pa ću možda jedan tjedan s tim a drugi s ovim drugim :)
nadam se da ću kroz mjesec dana postavit koju "punašniju" sliku svojih pelargonijica ;)
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 07:07

Moje Zonale pelargonije u zajedništvu sa bacopom.Gnojim ih jednom tjedno rastopljenim NPK gnojivom.I čini se da im odgovara.
Josipovac,Osijek
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 12:01
prekrasne su i odlična je kombinacija! jel to roza bacopa?
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 20:30
Originalno poslano od člana elena84 elena84 napisao:

sad im je mjesec dana kako su na balkonima i stvarno se nadam da će bit sve ljepše i ljepše jer ipak sam ih skupo platila, s obzirom da ih imam oko stotinjak... prvi put ih imam pa se brinem o njima ko da su mala djeca...hvala vam puno! što se prihrane tiče, vidjela sam tekuće gnojivo za pelargonije pa ću možda njega uzeti, koliko sam skužila njima treba gnojivo s puno dušika i željeza... a što mislite o gnojivu od koprive, jel bi to bilo dobro za njih?


Pelargonije nisu zahtjevne po pitanju prihrane i željezo im nije potrebno dodavat posebno (za razliku od surfinija)!  Uzmete plavi krystalon i riješili ste se muka Smile
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 21:30
plavi kristalon? ja sam koristila zeleni i crveni, kao zeleni je za rast a crveni za cvijet...
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 21:49
Plavi ima formulaciju 19-8-20 ako se ne varam i to je pelargoniji sasvim dovoljno jer ima dovoljno dušika a i kalija! Crveni je za cvijet ali nema potrebe forsirat cvijet kada ljetno ih toplo tj. ljetno vrijeme tak i tak tjera u cvatnju! Znači da sumiram, koristite slobodno tu kombinaciju ali sa plavim imate dobar i kvalitetan kompromis!
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 21:51
koliko često se smije s tim prihranjivati? budem probala nabaviti, jer kod nas u poljoapoteci imaju samo taj crveni (odnosno više rozi) i zeleni :(
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 06:34
Ja imam doma na prozorima muškatle (pelargonije) svake godine. Zalijevam ih kad su vrućine svakodnevno, a gnojim razrjeđenim pilećim gnojivom dva do tri puta tjedno. Do sada se to pokazalo odličnim za bujan rast i cvatnju.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 07:14
Originalno poslano od člana elena84 elena84 napisao:

prekrasne su i odlična je kombinacija! jel to roza bacopa?
Hvala elena84.Da to je roza bacopa,sad sam prvi put "naletjela" na nju.A vidjela sam ih i u plavoj boji
Josipovac,Osijek
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 11:19
vidjela sam i ja plave, ali mi nisu tako lijepe ko roze i bijele :)
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 14:50


Ovo su moje, relativno friško posađene i lijepo rastu i granaju se. Jedino što nemaju baš neki oblik, svaka grana na svoju stranu . Trebam li nešto posebno napraviti da počnu onako lijepo visiti i padati prema dolje?
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 14:54
Ne treba ništa, samo kad god možeš otkidaj ocvale cvjetove, a one će rasti i svojom težinom izravnati grane prema dolje. Baš su ti lijepe i zdrave, bit će to za tjedan dva pravi cvijetni vijenac.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 22:42







Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:10
imam veeeliki problem, jučer je bilo nevrijeme kod nas i sve mi je pelargonije tuča potukla, ne znam kako da im pomognem, sve mladi listovi su mi uništeni, izgledaju užasno! :(
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:29
Jooooj, uvijek neki problem, šteta, bile su tako lijepe i mlade. Često mislim kako je jadnim poljoprivrednicima koji od toga žive. Cijela godina muke, pa onda odjednom tuča i nema ničeg.

Draga elena84, ne možeš si puno pomoći, osim eto, ovo je vrijeme njihova najjačeg rasta pa se možeš nadati da ćeš imati prilike uživati u njihovim cvjetovima.

Za sada odstrani sve oštećene cvjetove, listove i grančice. Oni nemaju ni estetsku, ni bilo koju drugu ulogu, a mogu biti izvor zaraze i bolseti. Dakle, poreži što moraš i nastavi njegovati kao i ranije. Vjerujem da će se oporaviti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 18:03
svima je tuča potukla vrtove, cvijeće, ono što su imali na poljima zasijano...ma užas....srce me boljelo dok sad gledala kako mi uništava sve za kaj sam se mučila zadnja 2 mjseca...i nestade sve doslovce u 60 sekundi...

budem ih prikratila i otkinula sve što je uništeno i nadala se boljem vremenu ovih dana...nema mi druge...
hvala ti, zribal! :)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 18:31
Još jedna preporuka ne prehranjivat bar 15 dana. Bar je to moje iskustvo jer one koje sam prehranjivala kad su mi nastradale od juga zakržljale su i teže su se oporavile, a druge su se same izlječile.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.