Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 13:54
Ovi što su nikli, dobri su, sigurno će ih biti još......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 14:59
Da, samo se nadam da ću ih uspijet odgojit do kraja. Ostalih 10 komada kaj su nikli nisu stali u kadar. Ovo su dva reprezentativca Thumbs%20Up

kakvo je kod Tebe stanje?jel Te slušaju Wink ?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 17:31
Još nisu izvirili. Svaki dan gledam ali nema ih.......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 17:47
Probaj ih češće zaljevati. Ja sam ih zaljevala svaki dan po malo kroz ruku da se sjeme ne iskopa i tek sam zadnjih nekoliko dana prije neg su nikli stavila gore prozirnu foliju radi vlage. Ja sam ih stvarno dosta zaljevala.

Kolko Ti je uopće prošlo od otvaranja čahure do sijanja sjemena?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 21:04
To sada ne znam koliko je prošlo vremena.Držim ih stalno vlažne da mi ne bi istrunuli. Bolje polako nego da propadnu.smile106
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 21:06
Da,i ja sam se toga bojala al izgleda da se isplatilo. Makar nisam ja njih ni jako zalila. Svako jutro pomalo iz ruke..
U svakom slučaju,samo da su na vlažnom smile186
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 17:37
Amarilis mi je u tegli i nisam sgurna kad je nabolje vrijeme da ga izvadim i stavim na sušenje za mirovanje.Dali je ok na početku 8.mjeseca ili treba kasnije?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 20:23
Ja ništa ne vadim iz tegle. Sve manje zalijevam. Kad je zima, odnesem u podrum i samo ponekad malo zalijem. U proljeće kad počnu tjerati listovi, onda malo više zalijevam i maknem dio zemlje i dodam novu ili po potrebi stavim u novu zemlju.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 21:16
Kaj nije sigurnije da ga izvadim i kad se posuši ga stavim u frižider?Znam da može ostati u tegli ali nekak mi se čini da je manja vjerojatnost da će cvjetati pogotovo ako ga se,kao što Ti kažeš milice, ponekad zalije?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 21:41
Ja sam napisala kako ja radim a da li je to ispravno, zaista ne znam ali tako mi je do sada bilo dobro. Možda negdje piše kako treba pravilno postupiti ????
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 22:57
Ma ne,krivo mi se shvatila.Nisam rekla da nije dobro kako Ti radiš,napisao je Voki na prijašnjim postovima da se može i tako samo da postoji mogućnost da ne procvjeta...sigurno dobro radiš jer kako i sama kažeš da Ti je do sada bilo dobro...smile186
ja bi ga rađe vadila i smjestila u frižider jer nemam podrum ni nikakvo mjesto gdje je hladnije jer mi se po zimi većinom sve prostorije griju
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 23:48
Tea, nisam ja ništa tebe krivo shvatila, niti da ti meni ukazuješ na grešku.Ja ne znam da li radim dobro ali  do sada se pokazalo kao dobro.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 10:26
Ako se pokazalo kao dobro,i ako Ti normalno cvjetaju onda je sigurno da radiš dobro  Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 10:41
2201tea, malo je prerano da već sada staviš lukovice na mirovanje.
Kad počne jesen sve manje zalijevaj ili jednostavno zaboravi na njega, pa kad ti se listovi posuše stavi na tamno i hladno mjesto- ja ih isto pustim u teglama jer ih imam dosta tako da mi uvijek neki procvate.
 
Kad ih staviš u frižider požuruješ stanje mirovanja ( mislim da nakon 4-6 tjedana u frižideru možeš već posaditi ).... znači da bi ih već prije početka proljeća morala ponovo posaditi i staviti na hladno i svjetlo mjesto, a kad vidiš da su krenuli s rastom počneš ih pomalo zalijevati i staviš ih na toplije i svjetlije.....
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 11:26
Problem je u tome što nemam u stanu ni jedno mjesto gdje je hladnije a da mi ga neko ne makne.Čak i da ga stavim u hodnik ispred stana mislim da nije dovoljno hladno jer mi je temperatura u hodniku oko 15, čak do 20 stupnjeva.A to za frižider sam pročitala na prijašnjim postovima pa mi se učinilo kao idealno rješenje.Nisam ga mislila sad odmah stavit na mirovanje neg sam planirala u 8.mjesecu ga izvadit iz tegle i pustit da se osuši i onda u 9. ili 10.mjesecu ga stavit u frižider.
Bi tako funkcioniralo?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 12:10
Pusti ga još sada- lukovica sad kroz listove prima hranu za sljedeću sezonu.
 
Stanje mirovanja si prilagodiš prema tome kada hoćeš da ti ponovno procvjeta.
 
Na jesen ga postepeno sve manje zalijevaš te konačno nakon nekog vremena obustaviš zalijevanje i pustiš da ti se osuši ( možeš ga i izvaditi i osušiti ). 
 
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 13:28
ok sunceeee hvala Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 01:57
Moji Amarilisi su u zemlji, ne vadim ih i svake godine su lijepši i grmolikikiji.Zavlijevm uporedu s ostalim cvijćem, pa uspiju požutiti tek pred kraj jeeni.Kad su svali bili su ovskv





Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 10:44
Lora prekrasni su Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 17:54
milice kako mališani? kako napreduju?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.