Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 11:36
Mali Gogo tvoje sam postove čitala raznježeno i sa smješkomSmile
O maloj smreki, koju si krasno okitio... ali sa sjetnim dodatkom,ona će tu biti i kad....Cry
Vjenčići za prozore su prepredivni!ClapClapClap
A mogu zamisliti kako su nećaci skakali od veselja.
Lasta gricka... naš je Spoti toliko razmažen da mu taj dental... moram polomiti u tri komada!Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 12:32

Zima je pa u vrtu i nema baš puno posla. Osim čišćenja snijega vrtlarstvo mi se svelo na gledanje emisija o vrtlarstvu, čitanje knjiga, planiranje novih projekata za iduću godinu....

No ipak nisam zaboravio da na granama mog dragog drveća i ostalog bilja drhture deseci malih, gladnih ptičica. Snijeg je zatrpao ono malo hrane što im priroda nudi, a kokošinjaca, u kojima su se prije hranili tokom zime, je sve manje. Stoga je red da im zahvalim za cjelogodišnju pomoć oko suzbijanja kukaca i veseli crvrkut, kojim su me ljetos uljuljkavali u popodnevni drijemež.
 
Prije sam sjemenke htio objesiti u vrećice napravljene od onih vreća za krumpire, no imao sam loših iskustava s tim. Manje su se ptice često znale zaplesti u tu mrežu.
E zato sam ove godine odlučio odvojit jedno popodne za njih i napraviti im male, trajne kranilice.
 
Napravio sam ih od zelene plastične žice.
 
 
I to tako da sam žicu smotao oko osvježivača prostora, i stegao je žicom....
 
 
Nakon toga sam jedan kraj žičanog valjka 4-5 sekundi grijao na plamenu plinskog šporeta i savijanjem omekšale plastike oblikovao dno.
 
 
 
Napravio sam 12 hranilica.
 
 
Pomiješao sam suncokret za papige, pšenicu, zob i ječam. To sam nasuo u hranilice.
 
 
 
I naravno, na koncu ih objesio na drveće.
 
 
 
Koliko god ovaj snijeg bio nezgodan i stvarao nam probleme u prijevozu ipak salaš i ravnica imaju neku posebnu čar kad su pokriveni snijegom.
 
Što bi reko Bogdan: "Na snaši se bili šlajer vije, ko kad zimi snig salaš pokrije!". LOL
 
Evo par fotki bijeloga salaša.
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 12:43
Čuj ti maleni moj nadam se da nisi tu dozu oko koje je bila žica primicao plamenu i to 12 puta??? Znaš što obično piše na takvim dozama?
 
Ideja je fenomenalna.....iskreno samo sam čekala s čim češ nas ove godine iznenaditi......prošle godine plastenik (misliš da sam si ga napravila, nisam).....Bravo još jednom a ptičice će ti biti zahvalne sigurno.
 
Salaš prekrasno romantičan, ali ja bih se više držala onog tvog kamina Wink
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 14:38

ma to ja nabrzaka i s visine. Boca se uopće ne zagrije. Pazio sam ja na to da ne odletim među te moje ptičice u nebesa Tongue.

Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 14:57
Lijep ti je salaš pod snijegom,a ptičice su ti sigurno zahvalne,na proljeće će ti opet lijepo pjevati.Tongue
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 16:37
Ptičice će sigurno biti site,a tvoj salaš pod snježnim prekrivačem izgleda lipo,bjelina sniga i drveće,meni je to čarobnosmile71
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 18:32
e vidi se dobra duša on nahranio ptičice svaka čast gogosmile79
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 12:11
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

ma to ja nabrzaka i s visine. Boca se uopće ne zagrije. Pazio sam ja na to da ne odletim među te moje ptičice u nebesa Tongue.

 
 
i bolje ti je da bilo nabrzaka........Dadeku sam jučer pokazala fotke i oduševljen je salašom ali i tvojim fotkama
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 16:43
Mali Gogo, majstore!ClapClapClap
A slikice snijega su krasne!Thumbs%20Up
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 21:24
kako si se toga samo sjetio ,ptičice če ti biti jako zahvalne....smile55smile168
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 00:18
Ptice će ti se sigurno svojim pjevom odužiti, lijepe zimske slike salaša
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 01:15
Na tvome salašu prava zimska idila!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 07:34
Hvala svima!
Tija hvala tebi i tvom Dadeku na pohvalama.
 
Evo svima poklanjam jednu pjesmu, onako salašarsku, sniježnu:
 
Zdravko Čolić
 
         KRISTINA
 
Jedne hladne vojvodjanske zime,

na salašu prijatelja mog.

Malo društvo se skupilo iz grada,

sve mladići, iz dugih školskih dana.

A na vratima doma, uz plamen petrolejke,

se smješilo lice na nas.

 

Jedne hladne vojvodjanske zime,

na salašu prijatelja mog.

Dok su ruke, jos promrzle od puta,

dugo stresale pahulje s kaputa,

ti si prišla i od srca mi pružila,

času crnog vina, KRISTINA,KRISTINA.

 

Dobra vam noć prijatelji,

dobra vam noć, dobro nam došli.

dobra vam noć prijatelji,

sjedite tu i zapjevajmo svi.

 

Jedne proste vojvodjanske zime,

na salašu prijatelja mog.

Dok su ruke, jos promrzle od puta,

tiho stresale pahulje s kaputa,

ti si prišla i od srca mi pružila,

času crnog vina, KRISTINA,KRISTINA.

 

onda smo izasli na dvorište, ja i Kristina.

Škripao je snijeg pod nogama, ljubio sam te, ljubio.

Da li se sjećas KRISTINA?
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 07:47
e baš me nađe u ovim jutarnjim satima moja omiljena pjesma gogo hvala tismile79
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 09:39
Ljubice, ti znaš da se nas dvoje još u ovom životu moramo sresti? Ima li još što "zajedničko"?
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 17:36
mali gogo zaista krasne slikice,pjesma i ideja za hranilice,pravi si majstor  za mnogo štoštasmile113
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2010 u 07:04
Gogo baš si me oborio s nogu ovim hranilicama! Od svih prelijepih dekoracija koje sam vidjela ova je najviše u pravom božićnom duhu!



Sretan ti i blagoslovljen Božić!
Time is something you can never get back..
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 18:27
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

lijepe slike jeseni iz dvorišta pred zalazak suncaClap
a prijatelje ne trebaš ni pokušavati zainteresirat za ono što ih ne zanima, to govorim iz vlastitog iskustva, zato smo mi ovdje na forumu


gOGO, DUGO TI NISAM BILA U POSJETI ALI OVO ME PONUKALO KAD MI SE VEĆ UKAZALA PRILIKA, a Mari je to jako lijepo rekla, ali može i drugačije: imam prijateljice za kavu-čista kava i priča se o selu, imam prijateljice-pričam o svemu i svačemu, ali imam i cvjetnih prijateljica ali uopšte ne uspijemo razgovarat o cvijeći!!!!

Ali ako se radi feštica, planiraš o čemu će se pričati ali nikada ne krene priča u pravom smjeru, ali......   neplanirani razgovori samo sa srodnim zelenim prijateljima događaju se posve spontano!!!

Ali.....ako radiš zelenu feštu s dreskodom-vrečica u ruci, e onda će se pričati samo o cvijeću, garantirano!!!!

Veliki pozdrav
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 19:08
Sretan ti Božić!


Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 19:17
svaka čast za hranilice,sretan Božić smile154
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.