Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 22:08
Hvala!
I moji su odbacili hrpu pupova, izgleda da moramo čekati proljeće da opet krenu Unhappy
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 10:01
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Hvala!
I moji su odbacili hrpu pupova, izgleda da moramo čekati proljeće da opet krenu Unhappy
Ne žalosti se, oni što dulje pauziraju, ljepši su kad se probudeEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 12:39
dva pupa smile213možda bude još Emillysmile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 13:53
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

dva pupa smile213možda bude još Emillysmile78
Draga, mislim da bi im bolje bilo da čaše zamjeniš prozirnom folijom, koju izbušiš čačkalicom na nekoliko mjesta, tako da imaju zraka i dovoljno vlage za klijanje.
Ovo je samo moje skromno iskustvoEmbarrassed
Bilo kako bilo, sretno s bebaćima Clap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 14:19
ja ih svako jutro i veče pošpricam sa malo vode , probat ću na jednu staviti vrečicu hvala na savjetu 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 14:59

U obe sam čaše istog dana sijala. Prva je bila pokrivena prozirnom folijom, dok je druga ostala otkrivena.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 21:53
I ja ih prekrijem folijom. U roku od 3-5 dana su svi bili vani Wink
Treba im velika vlaga dok ne niknu.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 14:55
Andina, ma zasto svaki mjesec po dvije!! Mislim da to nije dobro, jer adenium sjeme najbolje klija kad je svjeze. Moj ti je savjet da prvo posadis nekoliko, pa ako ne niknu za desetak dana, onda opet nekoliko, malo promijenivsi nacin sijanja,  dok ti ne pocnu dobro nicati, a onda posij sve...i onako treba dugo cekati da procvatu, zasto da gubis vrijeme?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 13:03
evo danas mojih nikle mi tri
i treći, ja zadovoljna samo da mi uspiju dalje
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 16:32
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Andina, ma zasto svaki mjesec po dvije!! Mislim da to nije dobro, jer adenium sjeme najbolje klija kad je svjeze. Moj ti je savjet da prvo posadis nekoliko, pa ako ne niknu za desetak dana, onda opet nekoliko, malo promijenivsi nacin sijanja,  dok ti ne pocnu dobro nicati, a onda posij sve...i onako treba dugo cekati da procvatu, zasto da gubis vrijeme?

Mislila sam to učiniti zbog slabog svjetla zimi. Bojim se prosinca i siječnja, dugo je mrak i dani su tmurni. Htjela sam uspoređivati brzinu napredovanja biljčica posijanih u različito vrijeme. Dvije sam sjemenke već posijala, ali u razredu gdje je toplije i svjetlije nego kod mene doma, pa ne znam jesu li niknule. Vidjet ću sutra. No, sad kad vidim da je u pitanju klijavost, odoh odmah još pet staviti u vodu da ih sutra posijem.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 17:23
enrikova nona, baš su preslatki,ja imam jednostavno nemrem odoljeti,baš su Heart
Andina,pokušaj rađe sa svima jer se i ja malo bojim da bi stajanje moglo odigrati neku ulogu..držim fige i sretnoClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 17:32


Ovaj bijeli je malo veći pa cvate ovih dana. Sunca nema dovoljno pa ne cvate obilno. Slikano danas, sunce se pokazalo samo na par minuta.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 18:01
Ne samo da cvjeta, ljepotan razvija i nove granćiceThumbs%20Up
I moji su se veliki počeli buditi Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 18:15
Pinus prekrasan ti je taj bijeli smile86
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:07
Slažem se, stvarno je prekrasan. Pinus, pratim tvoje adeniume od početka i mogu reći da si me ti inspirirao za uzgoj ove biljčice.  
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:43
Uh, super je. Kod mene su svi pupovi otpali, šta je cvalo, cvalo je. Čekam ljeto smile61
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 22:52
Kod mene je slična situacija, nešto je otpalo, nekoliko pupova i cvijetića još ima ali su sve manji.....Očito i moj se sprema na mirovanje. Bojim se jedino da mi ne zaspi zauvijek kao onaj lanjski. Savjetujte me gdje ga je zimi najbolje držati WinkWinkWink...
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 06:28
Pinus, bijeli ima divan cvijet.
Ja cekam da pocnem grijati, pa da posijem svoje prinove kojima me obradovala Bebolina. Kod mene ima sunca zimi napretek, uz juzni prozor, vec sam sijala u ovo doba i pokazalo se super.
Matorci su u plasteniku, isto imaju sunca koliko hoces, ali i hladnoce, pa su poceli pomalo pokazivati da osjecaju da ide zima. Jako sam nestrpljiva da vidim sta je sa cahurom, moram je zavezati u neku gazicu, jer se sjecam da se sva rascvjeta kad je zrela, a sjemenke imaju padobrancice, pa se sve to lijepo razleti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 08:09
Posijala sam svih deset sjemenki, jedna je jučer niknula. Smile
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 10:33
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Posijala sam svih deset sjemenki, jedna je jučer niknula. Smile

smile141Sad čekamo ostatak.Puno sreće želim AndinaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.