Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Horti-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Horti-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 17:37
Što se novog radi, da li si što posijala? Slabo se piše, pa ja "neuka" neznam što raditi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 18:08
Ma draga Tija ništa zanimljivo ne radim. Samo održavam to malo cvijeća po kući, zalijevam i tuširam. Naručila sam sjeme iz KPR-a pa sad svaki dan zagledam jel mi stigao mail sa predračunom i nema ga pa nema. A valjda će doć. Sve što sam rano posijala i što je niklo uništilo se. Nemam više ni travica koje su se bar do sad nekako držale.
Imam još nešto posijanog sjemena vani. Sad je već 5 tjedana na hlađenju, sve razmišljam da bi to unijela unutra pa da vidim hoće li što isklijati ali opet me strah kad je takvo šugavo vrijeme i nema sunca ako i nikne da će klonut. Prognoza za idući tjedan isto groza.
Već sam napravila spisak za nabavku od Decore. Do proljeća ću ga još tko zna koliko puta prekrojiti. Čekam i da Baka Bea objavi popis.
Bila sam poslijepodne u šetnji tvojim vrtom, i oduševljena sam preobrazbom. Super prikaz nastanka prekrasne oaze ljepote i sklada. U ljeto te moram opomenut da skupljaš sjeme bucmastog pakujca jer takvog nemam...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 19:37
Što se naše Decore tiče ja ih za sad izbjegavam jer dok počnem raditi spisak neće biti dobro, znaš kako je postaviš si limit pa onda ga jednom pomakneš pa drugi i tako unedogled a onda se vratiš na početak. I ja čekam Baku Beu, ti si iz Ka pa bi se mogle u proljeće naći kod nje pa da se upoznamo.
Hvala na šetnji vrtom, a za sjeme nema problema.Staviti ću fotke vrta pa da vidiš koliko još treba da se sredi sve ali planovi za ovo proljeće/ljeto su "opasni".
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 19:52
Opasne planove radite vas dvije, pa pridružujemo se i ima, a kod bake bee ćemo izgleda čoporativno, čekajte i nas iz Rijeke i okolice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 20:33
A što ćemo, sad nam po tom vremenu ostaje samo planiranje. Jednom kad se nad Karlovcem pojavi malo sunca i ja ću poslikati svoje zemljište pa da vidite kakav mene posao čeka. Ali to me veseli, bar imam dosta mjesta za sve što želim posaditi. A lista je vjerujte pooovelika. 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 00:16
Drage moje, vidim da me svako malo netko spomene, što mi je velika čast. Nije da sam se oglušila, nego tek navačer uspjela doći do kompa kad sam moje 'cvjetiće' otpratila s njihovim mamama. Napravila popis, samo jedan dio biljaka, ali još nemam slike, no za to trebam pomoć MM. Iz nove pošiljke sjemena svaki dan nikne nešto novo, ne moram ni napominjati koliko me to veseli u ovo tmurno vrijeme. Jako mi se sviđa ideja da dođete svi k meni da upriličimo upoznavanje i razmjenu iskustava konkretno, na licu mjesta. Pozz..
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 10:07
Joj Baka Bea ne morate se mučiti sa slikama. Vi imate toliko toga pa tko bi sve poslikao. Samo Vi dajte popis a tko voli i želi začas će naći slike.

Što se tiče dolaska na zagrebačku kavicu to mi je za sad "račun bez krčmara" jer nisam ni obavijestila šofera o namjerama ( MM ). Al kad je takvo društvo u pitanju doć ću makar pješke...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 19:53
Stigao danas mail od KPR-a. Imaju sve što sam naručila. Super!

Nisam izdržala, ipak sam malo bila u sjetvi. Posijala sam nešto Rudbeckia, Heleniuma i Digitalisa. Premjestila sam i one s hlađenja na nicanje. I sad živim u nadi da ću imat cvijeća za izvoz LOL.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 20:04
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

Joj Baka Bea ne morate se mučiti sa slikama. Vi imate toliko toga pa tko bi sve poslikao. Samo Vi dajte popis a tko voli i želi začas će naći slike.

Što se tiče dolaska na zagrebačku kavicu to mi je za sad "račun bez krčmara" jer nisam ni obavijestila šofera o namjerama ( MM ). Al kad je takvo društvo u pitanju doć ću makar pješke...


Zašto se ti brineš za prijevoz, pa kad dolazimo mi iz Rijeke, lako te skupimo u Karlovcu, samo nek ti obitelj da "slobodan dan", za drugo ne brini.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 20:38
Ma kaj u nadi...sigurno buš imala biljaka za izvoz kak si se već primila sjetveLOL
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 10:16
smile96 u mom kućanstvu bi nekog srce trefilo da ja uzmem slobodan dan.
To se nije dogodilo u posljednjh 20 godina.

Silvek ako bude izvoza znaš u kom će pravcu najprije krenuti Wink.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 11:11
Horti,onda je stvarno vrijeme da uzmeš slobodan danGledam,sve vi nešto sadite,naručujete,planirate,a ja ko medo još u zimskom snu.Čekam da zatopli.Planiram ja svake zime šta ću u proljeće i na kraju nešto sasvim deseto ispada pa sam odustala....za sad,kad vas tako svaki dan čitam još bum i ja krenula u planiranjeTongue
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 20:23
Shasha s obzirom na prognozu izgleda da ćemo svi natrag u zimski san. Ovo nas je zatopljenje malo prerano pokrenulo.

Danas u teglici s digitalisima jedna biljčica niknula. Zar je moguće, za dva dana? Stvarno sam zbunjena.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 21:08
Moguće je moguće meni nikle vučike i ostići  - lantane ništa. Sutra ću posijati digitalis, a možda i još ponešto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 21:29
Horti kažeš da si premjestila s hladnoga na klijanje, daj mi to objasni ja sam zbilja  neznalica, a danas sam nešto posijala pa me zanima.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 09:30
cure blago vama,vec vam nice sjeme...
horti nisam te zaboravila,posiljka uskoro krece
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 17:40
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moguće je moguće meni nikle vučike i ostići  - lantane ništa. Sutra ću posijati digitalis, a možda i još ponešto.


Super da si vučike rano sijala. Cvjetat će ti već ove godine, tako su moje lani. Digitalisi su stvarno rekorderi; tu brzinu još nisam vidjela.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 17:52
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Horti kažeš da si premjestila s hladnoga na klijanje, daj mi to objasni ja sam zbilja  neznalica, a danas sam nešto posijala pa me zanima.


Tija, nekom sjemenu da bi proklijalo treba tzv. hladna stratifikacija. Znači treba ga 4-12 tjedana držati u hladnjaku ( što opet ovisi o vrsti ). Ja sam si  upute za trajnice našla na netu. Stavila sam adresu pod kada i kako sijati. Jesu li te informacije točne tek istražujem. Uglavnom pošto sam rano naručila sjeme umjesto u hladnjak stavila sam posijane teglice van pa sam ih sad unijela u kuću. Do sad sam uglavnom sijala sjeme vrsta koje je lako razmnožiti iz sjemena: makove, monarde, pakujce... tako da i ja ovo prvi put pokušavam. Redovito ću izvještavat o napretku ili greškama tako da zajedno učimo.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 17:56
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

cure blago vama,vec vam nice sjeme...
horti nisam te zaboravila,posiljka uskoro krece


Hvala Gioiaa što misliš na mene Smile.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 18:47
Horti ti si zlato, ako mi bude lupinus cvjetao ove godine, vozit ću te na kraj svijeta, a ne samo u Zagreb, a što se tiče slobodnog dana, vrijeme ti ide na ruku, jer imaš još nekoliko mjeseci da ih svih pripremiš, ili jednostavno povedeš sobom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.