Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje pomoć-spojene teme
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje pomoć-spojene teme

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 22:34
je to je ok jednom tjednom a kasnije kad miruje svaki drugi tjedan :)

a ovo folijarno i fertirigacija nemam pojma sta znaci pretpostavljam razdoblje rasta i mirovanja?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 17:49
 Folijarno znači preko lista (npr. folijarna ishrana znači da biljka usvaja hranjiva putem lista nakon što škropivom poprskate listove)
Fertirigacija je dodavanje gnojiva navodnjavanjem (npr. kada razrjedimo tekuće gnojivo sa vodom pa zalijemo biljčice )
 
Nadam se da sam pomogla...
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
deki86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deki86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 18:50
:) hvala na objasnjenju :)
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 21:28
deki nema na čemu :)
 
Ja sam svoju orhideju najprije po listovima prskala sa odstajalom vodom iz slavine ali sam onda primjetila da na listovima ostaju fleke od kamenca valjda jer je voda očito pretvrda i sad prskam sa Janom što se pkazalo bolje ali me muče te fleke , ako netko možda zna kako bi ih se mogla riješit bila bih zahvalna, ja a sigurno i moj phal...
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 22:20
pa obrisi listove sa vlaznom krpicom ili vatom pa ce otici...

ja svojim orhidejama dajem samo u vodu gnojivo ne dajem preko lista
Per aspera ad astra.



Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 17:16
pokušala sam već sa brisanjem ali nije išlo. To su fleke od čiste vode, bez gnojiva Unhappy
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 20:21
hm neznam meni to ode od brisanja ako je od vode... prije sam znala spricat sa obicno kad bi mi nestalo destilirane... sad nemam tog problema spricam sa onom iz susilice pa ju imam stalno...
Per aspera ad astra.



Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 22:06
Hellou, evo i mene sa pitanjcem - dali vam se događa da je druga cvanja oskudnija, tj kad orhideju donesete doma cvijetovi su manji za 20 % od onih kakvi su bili u dućanu? I cvate dok je još pupoljak zelen?
Tena 28.3.2010
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 13:46
a normalno da je manji cvat kad ih oni tamo napumpaju sa svim zivim :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 12:40
to sam i ja mislila dok nisam vidla od šogice orhideje. ima 2 keikija na jednoj, i još jedan keiki na drugoj pa ju pitam kaj radi da joj stalno cvatu i imaju milijun zračnih korjenčića zelenih. ona me blijedo gleda i veli - niš! odkad ih je dobila zaljeva ih svake prijestupne, s tim da im natoči i ostavi vodu, a pognoji par puta godišnje, tj kad se sjeti. Shocked i ima 3 male !!!!!!!!!!!!!
a ja radim skoro sve po propisu i dobim male cvjetiće smile43
Tena 28.3.2010
Na vrh
zadar3000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zadar3000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 22:01
Bok, zamolila bih za pomoć ako neko ima ideju...ove orhideje ostatak su čopora od 4 komada kupljenih prije oko godinu dana na apsolutnoj rasprodaji, za valjda 5 kuna, bilo mi ih je žao. I živjele su veselo dostadugo, onda su iz čista mira počele, jedna po jedna polako žutjeti. sve do sad bile su u staklenoj posudi, ni natopljene ni suhe, redovno špricane... uvijek su smežurane, bez obzira koliko ih zaljevali, nikad se nisu napunile. Evo sad se i posljednja polako predaje, pa me zanima znate li možda zašto je to tako, jer sad imam još neke nove pa da ne napravim istu grešku dvaput...
hvala puno





Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 13:47
hm neznam stvarno nemogu bas ni skuziti koja je to orhideja pretpostavljam neki oncidium ili neki njegov hibrid?
Per aspera ad astra.



Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 18:12
evo i ja bih trebala jedan sajvet o orhidejama...kupila sam jednu phalaenopsis koja je bila na sniženju, ima jednu stabljiku na kojoj ima i cvjetova i pupova, ali su joj listovi malo uvenuli, ima samo jedan mali list koji je dobar. Korjenje koje je u teglici zdravo je, ali ima jako puno korjenja koje je izašlo van i strši na sve strane. Nekako mi se čini kao da će lišće svakog trena pasti iz tegle, jer se previše nagelo, uopće ne stoji ravno kao kod druge orhideje koje imam. I sada ja neznam da li bi ju trebala ostaviti tako kako je, znači da ništa ne diram, ili bi ju trebala presaditi, odstraniti korjenje ili nešta drugo...
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 19:21
ako cvjeta ja je nebi dirala, jer češ presađivanjem uništiti cvatnju. korjenje koje strši van je ok ako je bijelkasto a na kraju zeleno. nisam te skužila, dal je lišće žuto, uvelo, ima fleke, smežurano??? možeš stavit slikicu?
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 19:24
možda joj fali vode? potrebno joj je dosta dok cvate. naime ja sam svoje zalijevala umetanjem u vodu i vađenjem kako se preporuča, ali nije bilo dovoljno. sad nalijem u ukrasnu teglu u kojoj stoji prozirna 1 cm do 2 odstajale vode i ostavim i to mi se pokazalo super. dio korjena istruli ali meni napreduju ko lude
Tena 28.3.2010
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 13:37
pokušala sam staviti slikice i sinoć i danas i ne mogu nikako, stano mi se pojavljuju neki erori, bit će da je do mog kompa, malo je u banani, ali evo ja ću pokušati opisati što je bolje moguće.
Listovi su uveli, skroz su tanki i smežurani, krajevi su smećkasti, neki imaju velike bijele fleke, samo je jedan list mesnat i lijepe zelene boje.
A korjenja ima svakavog, ima i koje je skroz suho, a ima ga i bjelkasto zelene boje, samo što su vrhovi svima osušeni, a neki izgledaju kao da su presavijeni. Korjenje koje je u posudi zdravo je.
Orhideja je kod mene 5 dana i za sada sam je samo jednom zalila umetanje u vodu i vađenjem.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 17:58
ma slike su ti do foruma, ja sam nakon mnogo muke odustala, sad idem na slike.com ili photobucket.
iz svog iskustva ti mogu reći da se meni isto dogodi sa većinom kad ih dofuram doma po hladnom vremenu (smeta im promjena temp, čak pupovi znaju otpast)
a fleke bi mogle biti od kamenca iz vode, ti če ti vjerojatno listovi otpast.
najbolje nabavi glinopor, stavi ispod ukrasne posude i nalij vodu, tako korjenje neće biti direkt u vodi a imat če vlage (to sam i ja trebala napravit, nebi mi istrulilo) jer ako su vrhovi korjenja sasušeni po meni fali vlage. privremeno je stavi u kupaonu, da se oporavi.
za ovo umetanje u vodu ja nisam kvalificirana govorit jer kod mene nije funkcioniralo
eto, nadam se da sam bar malo pomogla. možeš je i špricat vodom, al ujutro i ne po cvjetovima, jer navečer postoji šansa da voda ne ispari pa potakne truljenje.
Tena 28.3.2010
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 17:04

pokušat ćemo sa glinoporom, nadam se da će se oporaviti. A da li ju možda treba nadohranjivati??? Sa čime je najbolje i kada???

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 18:25
pravilo koje vrijedi za svako gnojivo je manje je više. ja stavljam tekuće, kap u vodu i podlijem, i to radim stalno. time sam potakla rast cvijetnih grana ubrzo nakon sušenja postojećih (za neka cca 4mj.) pa mislim da je to ok. jedino nakon presađivanja neko vrijeme netreba dohranjivati. gnojivo je obično za orhideje, ništa specijalno, ima ga svugdje, dok mi se gnojivo za dohranu preko listova (špricanjem) nije pokazalo dobro, tj phalovi nisu dobro reagirali pa to ne radim više. dapače, čak ih ne špricam jer stalno imaju vode.
prolistaj malo unazad stranice, mislim da čak ima sličnih pitanja i odgovora...
Tena 28.3.2010
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 14:31

d.i.n.a. hvala na savjetima, puno si mi pomogla.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.