Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus benjamina - Fikus benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus benjamina - Fikus benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 16>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 10:05
Shasha recept je jednostavan za sve (za decu,biljke,zivotinje,kuvanje,hobije...) samo puuuuuuuno ljubavi (toga nikad,nikome nije viska,ostalo ce vec dobiti u zivotu,hteli to ili ne).
Ovaj je bio "citavih" 20cm kada sam ga dobila,sada se u rastu takmici sa mojim sinom (koji je imao nesto vise Smile) i mali ce ga uskoro smile53 ismile42
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 11:13
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

 Hele,nikada nije gotovo... nijednu biljku ne treba baciti dok se sve ne pokusa. Izbaci ga napolje kada otopli ( na neko senovito mesto),ne zalivaj previse ali redovno orosavaj, mozda se i povrati. I ovo je nekada bio jadnicak a pogledaj mi ga sada (pravi kapitalac) od 2 i kusur metara...

                    Ma fikus se drži , nije on za bacanje. Očekujem oporavak. Samo je bilo pitanje prve pomoči. Nego je gledam tvoju teglu pa mi se čini da moj več ima veču. Možda griješim.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 12:55

Veca je nego sto izgleda,mada jos uvek nije od onih najvecih. Mislim da ova nije prevelika za tvoju biljku,mozda ce samo malo vise ici na rast korena,ali je vazno da ga redovno orosavas,ostavis na svetlom (sklonices ga sa prozora ako bude imao direktno sunce,kada ono bude jako ?) ili jos bolje kada otopli izneses na otvoreno i ...pokazaces nam negde u oktobru jednu lepu,lisnatu biljku Wink

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 13:52
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Veca je nego sto izgleda,mada jos uvek nije od onih najvecih. Mislim da ova nije prevelika za tvoju biljku,mozda ce samo malo vise ici na rast korena,ali je vazno da ga redovno orosavas,ostavis na svetlom (sklonices ga sa prozora ako bude imao direktno sunce,kada ono bude jako ?) ili jos bolje kada otopli izneses na otvoreno i ...pokazaces nam negde u oktobru jednu lepu,lisnatu biljku Wink


           Što se prozora tiče , on je do - ovo su prizme za koje se još nismo usaglasili da li su direktno ili indirektno svjetlo - morat ću sačekat pa vidit.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 20:35
Mimar prekrasan kapitalac...smile93
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:54
i ja se nadam da ću uskoro udomit jedan primjerak, tražim po cvjećarama ali ih trenutno u mom gradu nema, uzela sam jednu grančicu od majke i stavila je u vodu pa ćemo vidjeti šta će biti i od toga
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:00
Lana,pogledaj tu,Monk je lijepo objasnila način razmnožavanja.Možda ti pomogne
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:04
hvala puno, kupio mi muž za valentinovo knjige od uzgoju cvijeća shvatio da nisam baš stručnjak
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:08
Malo pogledaj tu savjete i puno ćeš naučiti.Ja sam strašno puno naučila odavde.Prednost je što možeš sve pitati,i najmanju sitnicu,ako negdje "zašteka"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:13
budem i ja više vjerujem u ljude nego u papir, ipak vi imate iskustva koja ste spremni podijeliti sa menom neznalicom i zato vam ljudi puno hvala...a i muž će vam biti zahvalan jer sad imam gdje pričati sa ljudima koji vole biljke kao ja, pa misli da ću prestat njega gnjavit
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 02:19
sasha, hvala na lepim rechima
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 09:41
Monk,hvala tebi što svoje znanje djeliš sa namaHug
Lana,znam kako je tvom mužu,a najbolje to moj znaLOL.Samo što ga i sad "gnjavim"i u svezi cvijeća a i forumaLOLLOL
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:15
Bok svima, gledam i iduševljavam se slikama.Meni je muž prošle godine kupio ovaj šareni i sav se sasušio.Uopće mi nije jasno zašto!!!Baš sam ga posebno pazila, zaljevala svakih desetak dana to jest kada je zemlja bila suha, ali je samo počeo opadati i na kraju je ostao sasvim bez listova.Išla sam ga presaditi i uopće ne kužim da li se osušio ili je istrunio???Gdje griješim kod ovoga divnoga cvijeta?
Jučer sam u Baumaxu uzela samo je zeleni a ne šareni.Molim pomoć da mi ovaj ne ugine!!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:23
pogledaj pod temom bolesti bilja- moj post gdje ima slika bendje moje mame koji se isto tako sasušio i opali mu listovi, jel tvoj izgleda tako? ja ne znam šta se majkinom dogodilo al jedino šta ga je moglo uništit jest ako je slučajno osjetio promaju, čitala sam da ju ne podnosi.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:43

Lana nije mi bio na propuhu,baš sam ga pazila jer znam da je osjetljiv, a tvoj post ću odmah potražiti.

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 11:28
jutros sam u cvjećari vidjela mali primjerak ficus ginsenga
pa me zanima koliko se on razlikuje od ficusa benjamina (koji mi da kucnem u drvo za sad super izgleda) koji mu uvijeti pogoduju, jel mora biti na svijetlu i da li mu smeta promaja ko bendji...naravno po karakteristikama bi vidila da li imam mogućnosti da ga udomim
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 16:41
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

jutros sam u cvjećari vidjela mali primjerak ficus ginsenga
pa me zanima koliko se on razlikuje od ficusa benjamina (koji mi da kucnem u drvo za sad super izgleda) koji mu uvijeti pogoduju, jel mora biti na svijetlu i da li mu smeta promaja ko bendji...naravno po karakteristikama bi vidila da li imam mogućnosti da ga udomim


Lana ja imam 6-7 vrsta bendzamina , par "obicnih " elestica i giseng...u biti sve je to porodica FICUS.. malo tu ima razlike..mozda samo u kolicjini svetlosti ( ako je prosharana vrsta  ) ...."princip je isti ..sve ostalo su nijanse.."
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 17:08
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:


Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

jutros sam u cvjećari vidjela mali primjerak ficus ginsenga
pa me zanima koliko se on razlikuje od ficusa benjamina (koji mi da kucnem u drvo za sad super izgleda) koji mu uvijeti pogoduju, jel mora biti na svijetlu i da li mu smeta promaja ko bendji...naravno po karakteristikama bi vidila da li imam mogućnosti da ga udomim
Lana ja imam 6-7 vrsta bendzamina , par "obicnih " elestica i giseng...u biti sve je to porodica FICUS.. malo tu ima razlike..mozda samo u kolicjini svetlosti ( ako je prosharana vrsta ) ...."princip je isti ..sve ostalo su nijanse.."

monk jel ovome gisengu treba manje ili više svjetlosti u odnosu na bendju jer mi je to najvažnija činjenica, budući da mi stan ima stvarno malo svijetlosti prirodne
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 17:12
Lana  moji stoje na istochnom prozoru , leti na terasi... samo Benu sa belim ili onoj vrsi sa prosharanim listovima "dam " vishe svetlosti...trebalo bi da ( kao i svifikusi) stoji na svetlijem mestu, uz prskanje i sobnu temperaturu bez promaje...nije UOPSHTE zahtevan od srca ti ga preporuchujem...( naravno uz minimalno iskustvo o Ben-ovima)
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 10:12
Na brzinu sam pročitala i mislim da o ovome još nema rasprave.Naime moj fiku je jako visok i ima deblo koje je debelo oko dva dobra prsta ali nije sav u listu.Lišća ima na jednoj trećini a ostale dvije trećine je gol.Visok je sigurno 1,60cm.Ja sam ga mislila magrotirati.To je onaj postupak kada se oguli kora,zavije se sa mahovinom i čekaju korjeničići.Htjela bih ga tako "skratiti" pa onda tako posaditi.Ima li tko iskustva u tomke?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.