Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus elastica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus elastica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 12:10
Izdanak je nova mladica.... dali iz zemlje ili koja izraste sa strane na matičnoj biljci.....
Onaj vrh koji se pretvori u list njega nikako otrgnuti i očekivati da od njega nastane nova biljka jer je jednostavno pre maleni....
Ako se namjerava kratiti vrh onda se ordeže nekih 20-ak centimetara sa barem 3-4 lista i to zabode u vlažnu zemlju... i ako mu paše napravit će korijenčiće....
Fikus, ako je ljen za bacanje bočnih izdanaka onda se odreže vrh... nakon nekog vremena biljka će sama bacati izboje po sebi....
Ako se misli drastično kratiti fikus i pokušat napraviti pomladak... više uspijeha za napraviti korijenčiće ima onaj zeleni, neodrvenjeni dio stabiljke...Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ficus10 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ficus10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 17:02
dobio sam ficus elasticu. moze li mi neko napisati sve o njemu (rast, zalijevanje, prihranjivanje)

hvala!!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:03
Prije svega, dobro došla i osjećaj se ugodno u našem društvu! Pročitaj prethodne stranice, nadam se da ćeš naći to što tražiš!



Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
ficus10 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ficus10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2011 u 11:25
danas kupio fikus u lidlu. 80cm velik, ali problem je što mu je posuda pre mala korijenje mu izlazi van kroz otvore i gore. smijem li ga sada presadivati

uskoro cu stavit slike
listovi su prekrasni i veliki :DDD
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 18:21
U Tučepima ispred hotela Afrodita raste fikus koji je visok oko 7 metara, ja sam ga slikala iz sobe na trećem katu. Žao mi je što nisam slikala cvijet i sjemenke koje su crvene boje.






život je more
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 22:08
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 22:13
da li je kod mene sitnolisna vrsta fikusa ovaj izdanak na vrhu je izbio prije 2 sedmice
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:44
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 09:11
prelijep je jeste li ga šišali pa je ovako formirao grm i ja bih voljela da moj bude ovakav ali se plašim da će se osušiti ako mu odsiječem vrh ,kada god to uradim sa bilo kojim cvijetom osuši mi se
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 22:15
Book!moj ima 4 grane pa tako bujno izgleda...nisam ga nikad sisala...mislim da bi ga trebala rasadit...mozda netko zna????
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 23:42
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

U Tučepima ispred hotela Afrodita raste fikus koji je visok oko 7 metara, ja sam ga slikala iz sobe na trećem katu. Žao mi je što nisam slikala cvijet i sjemenke koje su crvene boje.






@Lantana, nije to fikus, to je Magnolija grandiflora. Cvate ljeti ogromnim bijelim cvjetovima, opojnog mirisa, dok na jesen ima sjeme žarko crvene boje!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 15:03
 Pozdrav fikusoljubci!
Jako lijepi i zdravi fikusi su na vašim slikama, dok je moj u tako očajnom stanju da će slikanje pričekati neke bolje dane...
Našla sam ga u hodniku izbačenog i polumrtvog, pošto ga moja sestra više ne želi, presadila u veću teglu, dobro istuširala i stavila u stan...
Kad sam saznala da je to fikus još od moje pokojne bake, još sam ga više zavoljela... Nadam se samo da će se uspjeti oporaviti od ovog nemara...
Beba, hvala na korisnim savjetima!!!

Na vrh
danaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Veljača 2013
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 12:44
pozdrav svim korisnicima ovog foruma..verovatno se ne bi prijavila da mi se nije desio problem s mojim drgim fikusom.kod mene je 10 godina,u pitanju fikus elastica.naglo su mu počeli opadati svi listovi,ostalo samo na vrhovima ogranaka po nekoliko listova.neznam kako da ga spasem, htela bi da od svih ogranaka napravim pelcere..al neznam kako??? vlage je imao dovoljno,i svetlosti,živi na prozoru moje dnevne sobe na zapadnoj strani.to se desilo od kad se preselio iz kuninje u dnevnu,otprilike pre pola godine,pa me zanima da li je preseljenje razlog i zašto se još uvek ne oporavlja.dal da ga vratim u kuhinju??? il da ga iskomadam u pelcere????? ili.....???? emotivno sam vezana za njega..
možda sve odgovore mogu pročitat ovde al stvarno nemam vremena.unapred vam mnogo hvala svima.. u nadi da ću dobiti adekvatan savet.pozdrav
Na vrh
Lily89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2014
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lily89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 14:25
ozdrav svima Tongue ja sam nova ovdje pa da počnem sa svojim fikusom...naime ljeti je vani i pun je listova, stalno mu novi izbijaju, a sad po zimi žao mi ga je gledati kako se muči u zatvorenom prostoru, stalno mu listovi žute, bojim se šta će biti do ljeta ako ovako nastavi Unhappy 

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0576_zps23ae4eb8.jpg. -

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0580_zps5cfc8bae.jpg. -
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 18:54
evo i kod mene je isti slučaj,ako ne i gori kod mene su počeli opadati i novi listovi koji su maltene tek izlisalismile226
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 19:31
smile101
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 19:48
smile156Medy, draga, ja bi ti rado pomogla ali ne znam nista o fikusima niti ih nesto posebno volim. Evo, javice se valjda neko da ti da savjet... Mozda si puno zalivala pa lisce zuti? Da nije poceo korijen trunuti?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 20:34
Originalno poslano od člana Lily89 Lily89 napisao:

ozdrav svima Tongue ja sam nova ovdje pa da počnem sa svojim fikusom...naime ljeti je vani i pun je listova, stalno mu novi izbijaju, a sad po zimi žao mi ga je gledati kako se muči u zatvorenom prostoru, stalno mu listovi žute, bojim se šta će biti do ljeta ako ovako nastavi Unhappy 

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0576_zps23ae4eb8.jpg. -

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0580_zps5cfc8bae.jpg. -
nešto mu ne odgovara od uvijeta.
no kad dođe van i ljeto već se on oporavi.
Mozes ga malo i prihraniti da malo nadođe.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 20:35
Originalno poslano od člana medy medy napisao:

evo i kod mene je isti slučaj,ako ne i gori kod mene su počeli opadati i novi listovi koji su maltene tek izlisalismile226
Kakva je stvar sa zalijevanjem??? previše-premalo vode.
Možda se dogodi šok od toplo-hladnog zraka.
Presuhog zraka u kući ili možda nedostatak sunca.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 21:12
smješten je pored prozora,temperatura je uvijek ista,ljeti bude vani,jedino možda zaljevanje ne bi me iznenadilo da pliva u vodiLOL sutra ću provjeriti hvala na odgovoru
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.