Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik by xenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik by xenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 08:35
Svi ste nešto jako vrijednismile141
Xenia,mislim da ti  cvijeću koje si iznjela van ništa neće biti.Dapače,mislim da je bolje ovakvo vrijeme nego pretoplo i sunčano cijeli dan.Ovako će se bolje priviknuti na vanjske uvjete.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 12:55
Jučer uhvatila svoje dečke da mi probaju frezati gore na ranču. Znam da je bila nedjelja ali MM je teško uloviti preko tjedna ,a i vrijeme mi ove godine nikako ne ide na ruku. I tako pomalo uz miris roštilja i posao je glatko tekao . Samo u toj silnoj želji da što prije odemo gore zaboravila sam fotkalo. Ionako već treba i kositi travu pa kad to obavim i slike će biti ljepše.
 
U posudicama na prozoru niknuli krastavci, mahune se još ne pokazuju. Rajčice svaki dan iznosim van na balkon i navečer vraćam unutra jer je i sinoć bilo dosta hladno.
 
Danas sam mislila otići na ranč posaditi luk i posijati grašak ali opet se navlače neki oblaci i jako puše vjetar. Morat ću još malo pričekati. izrastao mi je grašak koji sam samo bacila na kraj gredice još kad je orano. niknuo je dobro ali na hrpi pa ću ga probati presaditi.
 
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:26

Baš si vrijedno šetala cvijeće, očito nema zločestu mačketinu kad možeš držati klijalište na prozoru.

Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:41
Imam mačka ali on za sada samo peca, tj, čim se maknem iz sobe skače na akvarij. Na svu sreću ima više vode nego što je dugačka njegova šapa pa ribe zbrišu na dno, a on samo napravi poplavu uokolo.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:32
Stvarno nemaš sreće s vremenom...Valjda bu se uskoro popravilo, da se može raspaliti po vrtusmile161
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 16:02
Jutro počelo s kišom i pokvarilo mi planove za sadnju i sijanje graška. Otišla zato u nabavku i saznala da u cijelom gradu i okolici više nema lučica za sadnju. A još prije dva dana bila ih je hrpa i to par kuća dalje od mene. Cry Bar da sam rekla da mi ostave,ali nisam.
Po tko zna koji puta pokazalo se da smo mi baš čudan narod. Toliko zemlje, toliko nezaposlenih koji kukaju ,a mi nemamo ni najobičnijeg luka nego ga uvozimo bogtepita otkud.Mislim da ću ga ove godine morati posijati tako da ne moram ludjeti ujesen. Danas sam
vozala didu po trgovinama i u Kauflandu naletjela na rasprodaju kadifica i portulaka. Gledala ih neki dan ali nisam znala kako portulac cvjeta. Imaju krupne listove i ne liče na obične prkose pa su me zbunili. Ipak sam uzela par komada jer kako SilveK kaže;nisam mogla gledati kako propadaju u trgovini.
Presadila sam i rajčice koje mi je ona poslala, sad imam već 4 gajbice. Ako se vrijeme imalo stabilizira moram nešto od toga probati staviti u vrt pod foliju.
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 18:10
Kaj portulak i prkos nisu jedno te isto?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 19:20
Ksenija i meni se dogodilo lanjske godine isto s lukom. Ove sam godine kupila ranije i stavila u trap (kanal za auto) u garaži u vikendici, pa se sada bojim da će sve isklijati dok ja odem gore.
Što se tiče kukanja i neobrađene zemlje, uvijek isto ja poludim kad mi netko reče da je gladan pored zdravih ruku, a toliko neobrađene zemlje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 22:24
Xenia, i ja danas spasila 3 poturlaka u  kauflandu...LOL Inače, prkos je iz porodice poturlaka, ali baš klasični poturlak je povrće koje se može jesti kao salata i kuhan u jelima, strašno je zdrav, cijenjen u doba rimskog carstva i sadrži omega-3-masne kiseline.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 09:50
Ovi iz Kauflanda će valjda ipak procvjetati, ne bih ih htjela pojesti.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 15:11

Jučer me vrijeme ipak poslužilo pa sam otišla na ranč posijati grašak. Uspjela sam od kume užicati i nešto lukovica pa i njih stavila na jednu gradicu.Obično sadim luk, a između njega sijem mrkvu ali jučer skužim da je uopće nisam ponijela sa sobom. Na jednoj gredici sa graškom stavila red cikle iako mi je prošle godine bila očajna, sva nekako gorka. Ja se tješim da je to bilo od suše, ova godina će valjda biti bolja.

 Dobro da ove godine nisam pravila plan sadnje unaprijed jer ga se ionako ne bi pridržavala.

Nisam odolila i ipak kupila pet komada ranih rajčica. Moja mama me ubija s tom rajčicom. Ona ima vrt iza kuće s dobrom zemljom i blizu joj je crijevo za zaljevanje, a ja se ubijem gore na brdu. Uz to kupi presadnice već sa cvijetom pa se hvali kako rano bere, plodove Zato sam sad posadila tih 5 komada da vidim hoće li doći rano kao njeni. Stavila sam i jednu gredicu svojih presadnica iako su još male. U gajbici im je već pretjesno, a ako ne bude mraza ionako će bolje napredovati u zemlji.  Nisam imala baš puno vremena pa sam samo u nekoliko rupa stavila par listova koprive. Ne znam gdje(možda i ovdje na forumu) pročitala da je dobro u rupe za sadnju rajčica staviti koprivu jer služi kao gnojivo..

U ponedjeljak sam ukrala u jednom dvorištu malu sadnicu bijelog jorgovana pa sam i nju posadila gore za moju cvjetnu živicu. To je trebalo vidjeti kako sam krala. Parkirali smo u dvorištu jedne od starih stambenih zgrada koje MM održava. Razišli  smo se pojedinačno obaviti neke posliće po gradu. Ja  sam prva bila gotova i čekam MM kod auta kad ugledam  krasan bijeli jorgovan u blizini. Ispod njega hrpa izraslih mladica. Bacim pogled okolo, nema nikog na vidiku pa čučnem između dva auta i polako čupam biljčicu. Odjednom neka bakica nosi veš na sušenje i s balkona baš vidi mene kako čučim. Dobro da nije digla uzbunu, možda je mislila da sam došla piškiti u njihovo dvorište. Joj, kako me je bilo stid. Rekla sam da neću više krasti pelcere.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 15:36
Dobro si to izvela, zamisli da sam to bila ja, ali bilo je situacija - završila bi na psihijatri - ziher.
Hej draga puno toga si obavila, tako sam tužna što u vikendicu jošp ne mogu pa nisam ništa počela. ali drugi tjedan odoh i ja.smile57
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 20:55
Bravo Xenia, dala si si truda. smile141

Inače, i ja bi čopila jorgovan da sam na tvom mjestu, nemoj se nikaj brinuti kaj bu tko mislil - možda bi ga netko podrezal ako bi mu smetal, a ovak buš ti imala malo drvce...
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 15:20
Ovih dan više radim ,a manje pišem. Usprkos svim nedaćama sa vremenom uspjela sam ponešto napraviti i u svom "šumskom" vrtu na ranču. Uglavnom,  posijala sam grašak u nekoliko tura, jednu gredicu cikle, malo peršina, luka koliko sam uspjela užicati okolo , mrkvu (napokon danas jer već nekoliko puta zaboravim vrećicu sa sjemenom ili kod kuće ili u autu). Posadila sam i par gredica rajčica. Još su male i hladno je ali vidim da se na tržnici masovno kupuje rasada pa ja kao u poslovici: kud svi Turci...
Danas sam posijala i niske mahune, ako zatopli dobro, ako ne sijat ću ponovo.
Grašak od jesenas procvjetao, šteta što ga ima samo malo.
Ništa ovih dana ne mogu uslikati jer mi je starija kćer otišla u Novigrad i odnijela fotić. A baš lijepo procvali tulipani.
Sad me još čeka košnja trave na ranču.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 16:35
Opa na ranču sve već posijano, a vidim i posađeno nešto. Ma biti će to sve ok, ja se spremam tek za 1.maj, pa računam da ću stići, a ti ćeš već imati pun vrt, barem će biti zeleno.
Daj slikaj sve, kad uspiješ doći do fotića, ha, ha, moja je situacija obrnuta, kćeri se pokvario pa ona žica moj.
Ako jednom bude moguće preporučam se za pelcerić crvenog i bijelog božura, voljela bi ih imati u vikendici.
smile158
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:03
Crveni može kad god hoćeš, imam par komada, prošle godine se susjeda rješavala pa dospio do mene, a bijeli tek ujesen,sad je još malen.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:41
Pošaljem ti adresu na pp pa kad možeš, možda tek kad ocvate, da  se ne bi glavni  oštetio.
Vidi, kad možeš pošalji, pa i ovaj je bio sasvim malecki pred tri godine - brzo oni napreduju.
Hvala tismile86tvoje je veliko.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 19:25
vrijedna xenia :)

ajd šta se sramiš...ubrani pelcer se bolje prima LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 21:07
Kad se kćer vrati najljepše će sve niknuti pa da se malo divimo i slikovnom djelu a ne samo riječima.Mogu ja to zamisliti no ljepše je slikicu vidjetiTongue
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 22:29
Već sam se pitala gdje si tako dugo...ajd dobro, na vrtu....Bravo, odradila si velik dio posla smile141
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.