Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 17:53
 
Evo našla sam staru sličicu. Kod nas ga zovu pitar, stupa, kamenica..., a ja ga zovem Kremenko jer je sav nakrivo.
Ovakve kao što ti imaš meni je vrla obitelj ispraznila iz moje djedovine, a sada bi mi i te kako dobro došlesmile232.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 18:05
Evo još par slika iz jučerasnjeg izleta u Postire

Veličanstvena cikas: da li će procvjetati?



Evo Hoya malo kamenica (u njima su Bračani prije držali maslinovo ulje)





Malo jezrce i u njemu zlatne ribice (na Braču ih ima puno, netko je jednom u Lokve kraj Nerežišća  bacio svoje i one su se namnožile i prilagodile)



I na kraju jedna ogromna česmina i ispod nje kameni stol



život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 12:23
E i takve su kamenice bile. Prekrasne su, a meni toplo oko srca kad ih vidimsmile186
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 12:27
Hoya one moje u stare 100 godina, Nekad su to ručno dubili, uzeli bi komad kamena i tuckaj, pa možeš zamisliti koliko je to rada za jednu takvu kamenicu. Ja ih jako volim jer su dekorativne, ali i vrijedne. Kad uslikam stavit ću još.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 17:04
Ovaj kamen sam dovukla iz Dalmacije. Nebi se smjelo, ali nisam mogla odoliti. Pssst !!! Nemoj nikome reći smile225 Samo tamo sam mogla naći grotu sa toliko rupa. A sad ćemo saditi !!!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 17:14
Ja sam ovo našla na Vidovoj gori, priroda je od kamena napravila ribe, koje sada krase moj vrt.






život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 17:21
Predivno, ma nema ga do našeg kamena, stvarno se i priroda voli s njim igrati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 18:28

Super !!

Ja ti MM kažem da mu auto prekrcam kamenjem jer "ne daj bože bure ispod Velebita    "smile58
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 19:10
Može kamen na 100 načina
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 21:27
Kad smo već kod kamena evo kamena sreće sa Zlatnog rata (stvara ga u svom oklopu jedna vrsta školjke i onda ga izbaci van, a more na žalo). Legenda kaže da će onaj tko ga u tom silnom žalu nađe biti sretan...
...ali to je ipak legenda



život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 22:33

Lantana, nemam riječi - slike su ti toliko lijepo da sam se zanjela i tu počela stavljati svoje. Ajde, ja ću stati. Tvoje je ljepote tu dovoljne - nastavi čekamo !!!!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 09:52
moj kum je jedno ljeto iz Zagreba išao u dalmaciju sa ekipom radit,imali su vremena i za kupanje pa je kum u moru našao veliki kamen i odlučio ga ponet kući i stavit ispred kuće,dobro su se namučili dok su ga izvadili a još više dok su ga doneli do kombija jer je bilo jako strmo.Dok su se vozili kamen im se usmrdio u gepeku i stali su i izbacili kamen.Kamena su se riješili ali smrada u kombiju nisu.Od tad ga stalno zezaju!smile96smile96smile96
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 17:41
Možda je u rupi bilo prstacaSmile
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 19:17
Već tri dana je prekrasno sunčano, a ja sam se prihvatila posla u vrtu, poštucala astere, orezala ruže i posadila neke nove cvjetiće u kamenjaru i na kraju sve slikala. Mala foto priča mog vrta koji se pruža na tri razine.

1. Ulaz u vrt kroz malu kaletu, Desno tecoma, lijevo jerula s cvijećem


2.Mali vrt sa živicom od ružmarina, lavanda, mimoza, pitosporum, dvije jerule s raznim cvijećem, pasiflora, sve u žuto-plavo-bijeloj kombinaciji


3. Pogled na drugu stranu, kameni zid, jerula sa cvijećem, bršljan koji prekriva visoki zid, kaktusi i stepenice koje vode u drugi dio vrta

život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 19:26


4. Drudi dio vrta, desno zid sa svim mogućim penjačicama, lijevo povrtnjak i staza do kamenjara


5. Strepenice za treći dio vrta i kamenjar


6. Detalji kamenjara


7. Treći dio. Masline, trava, jerula sa cvijećem i penjačicama


8. I za kraj ruže, bugenvila, ukrasno grmlje, juka i cikasice



život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 20:26
Lantana uvijek su me oduševljavali vrtovi u više nivoa, a tvoj je upravo takav i izgleda savršeno. Kombinacije bilja cvijeća, kamena, nemam riječi.smile120
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:28
Ajme lantana kad to stigneš održavati ????
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:36
Sve radim u proljeće i u jesen, evo sada guštam u vrtu. Ljeti je gužva puna kuća (znaš kako je to kad imaš rodbinu iz unutrašnjosti), pa gosti, posao i onda samo zalijevam i ako stignem nešto malo oštucat. MM kosi travu i šiša živicu.
život je more
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 22:16
Oprosti što prije nisam zalutala pogledati ovu ljepotu, prava Purgerica luda za morem i žutim cvijećem i što kazati osimsmile211smile211smile211smile211
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 22:20
I dalje nemam komentara samo svratim  da uživamsmile64smile94
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,540 sekundi.