Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ceanotus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ceanotus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:06
Vidim nikome bas ne ide. Ni meni...naisla sam na divan grm u jednom dvoristu, i jako ljubaznu gospodju koja mi je dala reznice...drzale su se dugo, dugo, i nista.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 06:40
Ni meni neide, kao što sam već pisala... bilo bi zgodno čuti nekog tko je uspio. Kod mene ima reznica ko u priči, jer ja svojeg nemilosrdno oštrigam, ali se više ni ne trudim zakorijenjivati ih.
belica,zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 06:37
Belice,  kad vec imas nepresusan izvor, i kad mozes odmah po kidanju pikati,  probaj sa mekim reznicama. Neke biljke idu samo sa mekim reznicama.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 19:48
probala nbjelovu, a sad pričam s susjedom.. i kaže ona meni da joj dam koju reznicu, ja kažem- reži draga do mile volje... Kaže da je uspjela već reznicom zapelcati prije, ali da joj je pas uništio. Uglavnom, ja njoj narezala, a onda mi vrag nije dao mira... pa sam i ja popikala koju poludrvenastu sad... u nadi je spas LOL
belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 21:03
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Znači, ostaje mi jedina destinacija na kojoj sam ga vidjela !!  Sad samo moram držati fige da je zakorjenjivanje prošlo super !! Vrtlarija Kalići, Dado, jel uspjelo ??  


na kojeg mislis? visoki ili puzavi (tek sam sad vidio poruku) - vjerojatno ciljas na puzavog :) - tek sam stavio reznice na oziljavanje tako da do proljeca vj nista :) a i na proljece ce sadnice biti malene.





Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 21:46
Niti ja se ne mogu pohvaliti sa uzgojem Ceanotusa. Kupila sam maleni grmcic, ali godinama se nije mical s mjesta. Istina, cval mi je, preko zime mu je poneka grancica smrznula, a onda sam jednog dana nehotice nagazila na njega i to je bil njegov kraj. Inace mi se strasno svida, vjerojatno sam se previse trudila oko njega.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 05:49
onda je moj neki poseban... ili sam mu mjesto pogodila. Jer raste i buja kao blesav, a ja ga stalno režem jer neću da mi bude prevelik.. baš sam zločesta.

belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 08:43
ceanotus i jest bujna biljka jednom kad krene. Moj ga susjed ima u dvoristu i toliko je velik da se preljeva u moj vrt preko zida visokog vise od metra i pol. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 14:02
uh.. neki bi odmah rekli super!! a ja sam mu jadnom u glavi namijenila prostor po mom planu... nema veze nek buja kad mu je tak dobro kod mene.
Nikako da nam odaš tajnu Dado... kako si ga uspio zakorijeniti.
belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 21:05
heheh belica a sto bi ja radio da svi znaju sve tajne oko razmnozavanja biljaka :) ? tajna je u tajmingu kada se stavljaju reznice i polozaj unutar grma od kud se reznice uzimaju.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 05:31
Ha ha... probala, pa ide, ide. Šalim se , nema veze... čuvaj ti svoju tajnu LOL, ali ovaj me grmić nadišpetio pa sam ja tvrdoglavo ponovo popikala par reznica. Nije skup za kupiti, ali imam jednu jako dragu osobu koju bih voljela razveseliti..
belica,zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 12:11
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

onda je moj neki poseban... ili sam mu mjesto pogodila. Jer raste i buja kao blesav, a ja ga stalno režem jer neću da mi bude prevelik.. baš sam zločesta.



Belice, nemoj biti zločesta, samo pelcaj !!  Ili ga samo reži, ja mjesta imam za njega !!




Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:53
već jesam... ali svaki moj pokušaj do sad je bio i više nego neslavan LOL
belica,zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 18:54
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

ceanotus i jest bujna biljka jednom kad krene. Moj ga susjed ima u dvoristu i toliko je velik da se preljeva u moj vrt preko zida visokog vise od metra i pol. :)


Dado, a zakaj nisi meni pokazao taj koji se prelijeva preko zidića !!  Nikaj zato, treća sreća, Wink!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 22:56
@free zato sto bi trebala putovati dodatnih 10 km :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 11:22
Pa kad sam tamo nebi mi bio problem još i tih 10km, veći problem mi je vrijeme jer mi uvijek fali 1 dan ili barem jedno prijepodne fraj pred povratak !!  Vidiš kak ja jurim odande ! Ili me potjera bura i kiša ili put putujem poslije 21h !!

Pa probaj nam barem na slici pokazati kako se taj susjedov ceanotus prelijeva preko zidića !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 13:46
Smijem li ga sada presaditi u vrt?
Rijeka

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 06:08
Miro ja sam svoj sadila na jesen ali znatno ranije, mislim da je sada ipak malo prekasno( za kontinent ), ali s obzirom da si ti na moru kod tebe možda još i nije, samo ga zaštiti od bure, jer ga bura umlati jače od snijega ili hladnoće.
belica,zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 09:38
Belica hvala na odgovoru Smile
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 10:12
Čitam opet stranice sa plavim divotama !Embarrassed I zaključujem, ako sam slučajno naletjela u VŽ na ceriopteris i sretna uletjela s njime u svoj vrt, dragi božek ako je vidio to veselje, odvest će me u proljeće i do ceanotusa !!
 smile41Pa kaj ak košta 2 kile mesa !! Meso pojedeš odma i nema ga  više, a plavcu ću se ipak diviti duže !!

Ali ako, uprkos mojem zaključku, Belice opet u proljeće naletiš na njega po ovoj "divnoj" cjeni od 10-15kn, ma kako malecki bio, hočeš li se sjetiti moje potrage za njim ? Plačam unaprijed !

 Ja sam za te plave divote koje trebaju padajući smještaj napravila i posebnu uzdignutu gredicu, na zaštičenom mjestu   ! Čekaju ga prijateljice caryopteris, lespedeze i polygala, ceratostigma plumbagoides !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.