Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 47>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 08:29

Adriana-seka, dobrodošlicu ti želim u ovo cvijetno društvosmile73

imaš prelijep vrt i cvijeće u njemu, nadam se da ćeš nastaviti stavljati slike i kad držislav ode. mogu ti reći da ti odlično pišeš hrvatski, samo nastavi! u nas ide zima pa se nadan da ćemo uživati u ljepoti tvoga cvijeća!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 08:31
Dobro nam došla Adriana-seka Heart
 
Drago mi je da si zako dobra i plemenita i da pamtiš lijepe stvari a znaš i uzvratiti.
Drago mi je da, iako nisi rođena ovdje znaš dobro pisati a vjerujem još bolje govoriti hrvatski.Clap
 
dr.žislav  ili Držislav zahvaljujem na prekrasnim slikama biljaka ali daj nam malo i slike Argentine, mjesta koja obilaziš.
To je  moja skromna želja Embarrassed
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 09:18
već danima zaobilazim ovu temu, ne zato jer je nisam htjela otvoriti nego jer nemam vremena pregledati više stranica odjedanput

evo dok mi luce još miruje, uspjela sam preletiti temu od početka i kao prvo da iskažem dobrodošlicu dr.žislavu i adriani Hug
a odmah zatim da iskažem oduševljenje ovom temom i slikama tj. javljanju s tvog putovanja smile141

jedva čekam nastavak smile188 ...

p.s. kolike su  minimalne temperature tamo?
pitam zbog jacarande... imam jednu malu, nedavno posađenu u vrt, bojim se da je ne odnese zima

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 10:50
Oduševljenje i pozdravi.Čekamo nastavak.
Nego,vi ljudi iz Liča,buduči da su vam Ličani oteli naziv,vi ste?..Ličci,Ličanci... ili??Ja sam zbunjena.Wacko
Natalija,ja sam svoju jakarandu zamotala pa što bude.U vrt ide tek kad duplo naraste,ali nekako nisam optimist da će preživjeti buru i minuse. 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 12:12

Kiki, idućih dan u temi Lič namjeravam pisati baš o tome što tebe zanima pa svrati....Wink

Link:
Lič
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 14:01
Pozdrav Seki Adriani i svaka čast.Govoriš i pišeš odlično hrvatski.Big%20smile
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 11:53

1. I ja bi, kao i MiraK, rado vidjela i slike grada, muzeja, okolnih mjesta... Znam da si u gužvi ali.....pleeaasee...


2. je li ti poznato ovo?



Anaidi nisam rekla naziv časopisa, ona je lumen pa je sama pogodila...


3. Btw, pozdravlja te predsjednik udruge i poručuje ti da mu se mail adresa nije promjenila...Wink

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 15:55
Anaida je dobro pogodila. To je to, samo jedna napomena, ovu prvu sliku (konji i djevojka) nisam ja slikao, već je uzeta iz arhive Višnjice.

Nataly ne mogu vjerovati da je predsjednik počeo čitati mailove. Javit ću mu se, a mogao bi se i on uključiti na forum. Dok mu se ne javim reci mu da je ovdje vrijedno skupljam “građu” za etnografsku zbirku.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:00
Miro, Nataly i ostali, poštujući vaše želje da pišem o Argentini i mjestima koje obilazim, donosim vam reportažu o parku ruža, ali pazite, kada se vratim u Hrvatsku imati ću i ja neke želje, a od vas očekujem da mi uzvratite istom mjerom ...


El Rosedal – Park ruža

Nedaleko samog centra Buenos Airesa nalazi se veliki “Park treći veljače” (Parque de Tres Febrero ) u čijem samom centru, ograđen visokom željeznom ogradom se nalazi park ruža (El Rosedal).

Ulaz u park. Ovo desno je Seka.



Tabla s planom parka.



Parque de Tres Febrero službeno je otvoren 11. Studenog 1875. godine. Radovi na El Rosedal-u započeti su 5. svibnja 1914. godine. Tada je na površini od 3,4 ha posađeno 14.650 grmova ruža, koje su predstavljale 1.189 raznih sorti.

Ograda dijeli El Rosedal od Parque de Tres Feb


Slike ruža












Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:08

1929. godine park je proširen Andaluzijskim vrtom, darom grada Seville.

Vodoskok u Andaluzijskom vrtu izrađen od majolike.


Sjenice (gloriete) u parku.



Most do otočića u jezeru koji djelomično okružuje El Rosedal.


Ceibo (nacionalno drvo argentine) našlo je svoje mjesto uz jezero.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:25
Godine 2008. zahvaljujući donaciji tvrtke Repsol YPF (Argentinska INA) izvršena je obnova El Rosedal-a. Posađeno je još 5.000 novih grmova ruža, uveden je suvremen sistem zalijevanja, postavljeni su novi vodoskoci i rasvjeta.

Osim ruža u parku je posađeno i drugo cvijeće



Ups, ovo nije cvijeće nego ćuvarica u parku. Njih nekoliko stalno hoda parkom i čim te vide da si se previše približio nekoj ruži ili da se recimo penješ po klupama odmah počnu zviždati u zviždaljke kao one koje koriste nogometni suci. Svi ljudi u parku te počnu gledati, a čuvarice trče prema onome kome su zviždale, vičući na tebe. Meni su samo jednom zviždali.

A evo sada i pravog cvijeća




Ove godine, točnije 14. travnja 2011., El Rosedal je proglašen kulturnom (povijesnom) baštinom što znači da mora ostati istovjetan, te da se svi budući radovi moraju odvijati prema originalnim planovima.

Osim mnoštva ruža park je pun neobičnih ptica, a neke od njih vole i pozirati.


Papige su velike štetočine, užasno su glasne, ali su i vrlo lijepe (na koga me samo podsjećaju?).





Na kraju vam predstavljam moju nećakinju Marianu i Nataliu, kćeri mog bratića Davora.


Mariana


Moju ljubimicu Natali slikao sam za njezin Kinse baš u El Rosedalu.



Što je to Kinse saznat ćete u idućem nastavku. Sada završavam i odlazim preko vikenda na more. U vikendici u koju idem nema internet, pa ću se ponovo javiti u utorak, kada se vratim.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:33
Oho cure su te izazvale da slikaš sva mjesta gdje odlaziš, kako bi i mi bile s tobom. Sve sam pomno pregledala, vraćala se nekoliko puta, a i još ću se koji puta vratiti dok te neme.
Dakle do utorka smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:34
Ah da i mi imamo našu ljubimicu Nataly!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:55
Ja se rastopila kad sam vidjela park ružasmile71
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 10:37
Tople slike, sunčane..
 
Ruže ljepotice, cvijeća napretek...
 
Divno!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 11:33
Ma hvla ti na ovoj prekrasnoj reportaži El Rosedal -a Clap
 Lijepo je a i jako romantično!!!! Jaoj kako bih se i mi tamo šetale...smile93
Da pohvalim tvoje slike, ljepše su nego ovdje (mogli bi te angažirati ..)  zato ćeš nam poslikati sve ove atrakcije, zar ne?LOL
 
 
Nećakinje su tako slatke a naročito tvoja ljubimica Natali  ( ali imamo i mi našu ljubimicu koja te je dovela na forum, naša Nataly! Heart)
 
Ma samo ti traži što god hoćeš, ispunit ćemo ti mi želje samo nam daj milion slika iz svakog kutka svih mjesta, neka ti ne bude teško Embarrassed
 
Vidiš da se cijeli forum, sve cure udružuju da ti udovoljimo kada dođeš Smile
smile140smile142smile121
 
 
Juhuuu... biti će zajedničkih!!!
 
smile126
 
I neka nemaš internet tamo da bi mogao puno slikati Wink
Rijeka

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 15:28
Kakva reportaza...puno ti hvala za ovako neiscrpna objasnjenja i divne slike....sve je tako nestvarno lepo.....nekakao su boje lepse i zivahnije,svaka cast smile186!
Na vrh
NivesZ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NivesZ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 22:03
Slike su prekrasne Drzislave,zavidim ti!
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 06:38

Ooooo, eto i tebe NivesZ.   Drago mi je .Thumbs%20Up
Prvi post ostavila si u Argentini, razveselit ćeš susjeda...


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 13:20
Vratio sam se s mora, dobro sam izgorio i upecao svoju prvu ribu ((zove se Corvina (Cynoscion reticulates)) iz Atlantskog oceana. Puno sam slikao, ali o ovom izletu na more biti će riječi kasnije, za danas sam pripremio jednu drugu priču, ali prije nego je ispričam pozdravljam NivesZ i želim joj dobrodošlicu.
Od nedavnih postova najviše me se dojmilo što se kaktus rastopio kada je vidio ruže.

MiroK, od onih atrakcija koje si mi poslala, skoro sam sve obišao, ali ja sam obišao i poslikao puno više. To što sam ja obišao su prave atrakcije i malo po malo ćete ih sve vidjeti.

Prije nego stavim iduću priču evo jedne fotografije zanimljive kombinacije cvijeća u vrtu kuće pokraj naše vikendice s mora.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.