Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 13:52
Mediteranci najbolje osjete kolko zima jos nije stigla.Tu na kontinentu ima hladnijih dana al hvala Bogu da ima i sunca.Vrijeme stvarno zna sve poremetiti..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:22
Ja imam samo ovakve i kliko ja znam posadeni su u vrtu prije 10-ak a mozda i vise godina. Nisam bila ovdje.. Ostaju vani tokom cijele godine. Neke sam povadila i stavila u posudu al isu tako uspješni kao ovi u zemlji. Pustili su i mlade al cvijeta nema.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:13
maslačak Clap 
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:16
meni žao što nisam uzela u lidlu bijeli i crveni dupli bilo po 35 kn i ja glupača uzmem u ruku i vratim...

ništa do druge godine...

maslačak lijepi je taj crveni
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:31
I ja sam to propustilaConfusedBolje da nisi spomenula taj bijeli dupli.Čisto bijeli si još želim,a o duplom da ne govorimsmile70Baš me treba dobro smile42
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 21:48
Jedne sam godine naletjela na bijeli u jednom centru. Nemogu vam opisati kako je cvao. 5 cvijetova na stabljiki. Mislila sam da ce puknuti. Nemam slike i nevjerojatno mi je zao. Plakala sam ko kisa kad su mi ga u selidbi sredili.
Sad mi je ostao samo ovaj crveni al nabavit cu ih ja jos smile71
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 22:37
Danas mi muž uspio uloviti taj čisto bijeli ,dupli i još jedan crveni u Kauflandu,bili su dosta jeftini i htjela sam da mi uzme još koji ,no nije uspio,kaže da su ih doslovno razgrabili,bio je jedan slomljeni,kaže čak je i taj otišao.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 13:29
Ja sam uzela u lidlu u petak bio na akciji 25 kn zajedno s kreamickom ukrasnom teglom, posaden je i nadam se da ce me do ljeta obradovat predivnim cvijetom, pogledajte mozda jos negdje ima.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 07:39
Bebolina,Lijepi su ti tvoji amarilisi
,ja sam još na početku,imam samo 3 lukovice od Lorice 10,tako da još neznam ni koje je boje,ali rastu listići.[/QUOTE]
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 01:22
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Bebolina,Lijepi su ti tvoji amarilisi
,ja sam još na početku,imam samo 3 lukovice od Lorice 10,tako da još neznam ni koje je boje,ali rastu listići.
[/QUOTE]
Draga @Belina, ovog amarilisa više nema, ukraden mi je preko noćiCry kao i masa drugog cvijeća iz vrta.Thumbs%20Down Toplo se nadam da je neki njegov potomak ostao, ali ako i nijeCry Lorica10 mi je jednog velikodušno poklonila, na čemu sam joj zahvalna do neba! 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 08:13
Stvarno, ukradeno, pa za nepovjerovat,neki susjed je sigurno bio ljubomoran na ove divote, bas mi je zao.

@Tea, jos jednom veliko hvala na sijancima, lijepo se drze. Samo e zanima koja je boja?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 09:31
keeka,to su sijanci crvenog amarilisa a kakve je boje vidjet ćeš kad procvatu pošto su sijanci biljke dobivene iz sjemena rijetko kad isti kao roditelji jer su kombinacije oca i majke.
bebač,sramota ali uvijek ima takvih ljudiAngry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 12:41
Bebi,takvi ljudi nemaju ni srama ,a još manje pameti! Vjeruj mi to ne bi netko pošten učinio,pošten čovjek bi te lijepo pitao imaš li možda koju lukovicu viška ako mu se već toliko sviđa! Beštija i lopov će šutjeti i ukrasti,Sramota! Ako je kadar to raditi sa malim sitnicama ,kasnije će prijeći na mnogo veće i vrijednije stvari!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 08:58
ovo je moj amarilis, nakon odmaranja u hladnjaku, stavila sam ga na toplo, prvo su izašla dva lista, evo sada tjera cvjetnu stapku...moje pitanje je kada vi počinjete sa prihranom?



Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 09:29
Prihrana mu najviše treba nakon cvatnje jer onda skuplja hranu za iduću ali ja ti savjetujem pošto je već sad razvo listove da počneš odmah.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 15:09
...danas

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 12:29


Uploaded with ImageShack.us

Ovo je slika mog lanjskog amarilisa, lukovice su stare 32 godine, znam da je to bio cvijet koji je M budući M kupio mojoj mami za 8. mart 1980. godine!!  Sada je svaka stara  lukovica veličine otvorenog dlana, ma ima 80 deka garant!!  A u ovih 32 godine razmnožilo se barem 20 lukovica. Nikada mi nije palo na pamet sijati ih!!  Iovako ih je dosta bilo!! A sada ću probati, ostavit ću berem jednu čahuru da sjeme dozrije!!

Pošto su amarilisi zasađeni u tegli koja ima oko 40 kila i prevelika je, ja je kasno ujesen odnesem u podrum, a sada su još tamo!! Prekrijem je jutenom vrečom i ne zalijevam cijele zime!!  Kada vidim da se vreća uzdiže, znači da su pupoljci izvirili, tek je onda iznesem u zimski vrt i počnem zalijevati!! Još ću malo pričekati, da izađe još koji pupoljak, za sada ima  samo dvije cvijetne stapke!!



Uploaded with ImageShack.us

Svaka lukovica ima po jednu ili dvije cvjetne stapke sa po 4 cvijeta obavezno!! 

Jesu li ovi moji amarilisi najstariji na CIF-u ili ima netko starije???

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 16:46
Krasni su Free!
Ja svoje imam 25 g., dobila sam ih od svoje mame, a ona od svoje... znači da su sigurno stari bar 30g.
Ali mi nisu baš lukovice gigantske ( obični bijeli s malo crvenih niti, dok je crveni puno mlađi ).
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:08
Vidim, da se tu  i amarilisi dosta često siju...
Kolko godina treba da bi iz takvog amarilisa dobili da cvate???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:25
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

Vidim, da se tu  i amarilisi dosta često siju...
Kolko godina treba da bi iz takvog amarilisa dobili da cvate???
Meni su cvali četvrtu godinuWink Prve su cvjetovi bili mali, ali već iduće godine bili su snašni
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.