Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 15:14

S obzirom na to da nemam uvjeta za sijanje (probala sam prošlih godina) da li možda znate gdje ima za kupiti flanaca nekih finih starinskih sorti paradajza ?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 15:38
Za Zagreb ne znam, a kod mene na placu budu u ponudi flanci klasičnih vrsta paradajza: volovsko srce, jabučar... ja sam, pak, bila u potrazi za crnim vrstama i zahvaljujući cvjetnim prijateljicama, razmjenile smo sjeme. Npr. tih kod nas nema za kupiti niti u flancima niti u sjemenu. Nekako svi uzgajaju (za prodaju flanaca) jedne te iste vrste paradajza. 
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 18:58

Da, to sam i ja primjetila, zato sam i pitala.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 21:13
Upravo sam posijala svoje paradajziće - dani ploda su! Jedva sam dočekala. Tri dana su sjemenke bile zamotane u vlažni papirnati ubrus i zatvorene u vrećicu u koju sam upuhala zrak. To sam negdje pročitala i radila sam tako prošle godine i bilo je odlično. Sjemenke za tri dana već potjeraju klicu. Prošle godine sam već nakon tri tjedna pikirala biljčice.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 02:13
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Posijala sam dvije ture rajčica. Držim ih na balkonu u mini plasteniku. Prve su mi proklijale SAINT PIERRE. Ostale još nisu. Kontroliram ih svakodnevno i povremeno špricam da im ne bi bilo suho. Sutra je dan od ploda pa ću opet sijati...Smile


Super, imala sam saint pierre, bili su odlični i izdržljivi. Kod mene je još nekako hladno, pa se bojim staviti ih u plastenik na balkon. Vani je jutarnja temp. od 4-8, kako koji dan. U plasteniku bi bilo oko 6 stupnjeva više (ako se ne varam). Što misliš, da ih stavim?



Bugica ja ih stavim u razne posude, pokrijem i onda u mini plastenik na balkomu. Isto tako i ostalo povrće. Dosta toga je proklijalo ali rajčice i paprike trebaju više vremena i topline pa ide sporije. Možda je tako i bolje, biti će baš na vrijeme. Možda možeš i ti tako krenuti...WinkWinkWink

sutra je novi dan
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 07:49
A ništa, gužva mi je u "inkubatoru" i negrijanoj sobi na tavanu, ovih dana ih definitivno selim u plastenik na balkon, ionako su već odrasli.


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 07:50
Originalno poslano od člana jadranka4 jadranka4 napisao:

Upravo sam posijala svoje paradajziće - dani ploda su! Jedva sam dočekala. Tri dana su sjemenke bile zamotane u vlažni papirnati ubrus i zatvorene u vrećicu u koju sam upuhala zrak. To sam negdje pročitala i radila sam tako prošle godine i bilo je odlično. Sjemenke za tri dana već potjeraju klicu. Prošle godine sam već nakon tri tjedna pikirala biljčice.


Držim ti fige da uspješno proklijaju Hug
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 08:19
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Da, to sam i ja primjetila, zato sam i pitala.


Koje te vrste starinskih sorti interesiraju?


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 13:25

Embarrassed 
Svake godine imam u vrtu paradajze i uvijek su puno bolji nego oni "kupovni".
O sortama paradajza pojma nemam - znam samo da svi obožavamo paradajz.
MM kupi flance koje dobije na placu.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 15:17
Hvala Bugica, a onda idu k tebi u susjedstvo - pravac vrt uz Mrežnicu! Svo sjeme sam prvobitno dobila od prijatelja (među njima je Wizardica) i već nekoliko godina sama skupljam sjeme i sada imam "svoje domaće". Volovsko srce, jabučar, crni ruski šljivar, čeri, žute kruškice i neki od gospođe Marije s Dugareškog placa. Ako netko želi, mogu dati koju sjemenku. Npr. od Wiz sam dobila DVIJE sjemenke ruskog šljivara i sad ga imam više nego mi treba.
Na vrh
dikobraz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dikobraz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 15:38
Pozdrav svima,
preselio sam se iz kuće u stan s centralnim grijanjem. Posijao sam u petak u kontejnere od stiropora rajčicu, međutim nikle su vrlo tanke i dugačke stabiljke sa sitnim listićima na vrhu. Uglavnom više izgleda kao da sam posijao neki puzavac nego rajčicu. Imate li preporuku kako ih mogu spasiti, jer takve tanke stabiljke ne mogu nositi lišće i pitanje je kad će puknuti? Da li ih smijem staviti van na zatvoreni balkon ili im je to prehladno?  

Hvala na pomoći
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 17:09
dikobraz moj savjet ti je da ih presadiš kada razviju četiri prava listića i ponovno ih posadiš ali dublje nego što su sada. Tako ćeš omogućiti biljkama da razviju dodatno korjenje i sadnice će biti spašene, čvrste i sa dobro razvijenim korjenom. Ja sam sijala sve u istu posudu, također su izduženi ali ću ih kod pikiranja posaditi dublje i problem riješen. Na mojoj temi možeš vidjeti kako izgledaju.  Rajčice se ionako sade duboko, to će im kasnije dobro doći. Ne bih ti preporučila da ih stavljaš van, još nije dovoljno toplo. Stati će sa rastom. 
Nadam se da sam barem malo pomogla! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 14:36
Originalno poslano od člana dikobraz dikobraz napisao:

Pozdrav svima,
preselio sam se iz kuće u stan s centralnim grijanjem. Posijao sam u petak u kontejnere od stiropora rajčicu, međutim nikle su vrlo tanke i dugačke stabiljke sa sitnim listićima na vrhu. Uglavnom više izgleda kao da sam posijao neki puzavac nego rajčicu. Imate li preporuku kako ih mogu spasiti, jer takve tanke stabiljke ne mogu nositi lišće i pitanje je kad će puknuti? Da li ih smijem staviti van na zatvoreni balkon ili im je to prehladno?  

Hvala na pomoći


Imaju premalo svjetla (nije čudno, stalno je oblačno) i previše topline. Na balkonu im je još prehladno. Ja bih napravila kao i desert rose, prepikiraj ih svakog posebno u posudicu, kad razviju dva prava lista (znači to nisu ona dva s kojima nikne, oni otpadnu), što su manji to bolje to podnašaju. Ako ih ne trebaš sve, odaberi jače i bolje razvijene i posadi ih dovoljno duboko, bit će mali ali će brzo narasti i imati jači korijen. Jači korijen znači i jaču stabiljku. Tada više nije potrebno da budu iznad radijatora, ali je potrebno da su na svjetlom mjestu. Sada dok su tako tanki pazi kod zalijevanja, da ih voda ne potrga. 

Želiš li ih staviti već sada na balkon, ako imaš volje i mogućnosti, napravi mali priručni plastenik i pričekaj još par dana nakon prepikiravanja, dok vidiš da nisu više povenuti.  
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 14:50
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Embarrassed 
Svake godine imam u vrtu paradajze i uvijek su puno bolji nego oni "kupovni".
O sortama paradajza pojma nemam - znam samo da svi obožavamo paradajz.
MM kupi flance koje dobije na placu.



Da ne planiraš slućajno ići put Karlovca? Wink   Da li je tko kada slao flance paradajza poštom? Kakva su iskustva?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 16:30
Evo mojih "mališana"...

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 16:35
Malo su mutne slikice, oprostite, molim - kriv je mobitel!

Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 10:36
smile141Bugica za tvoje paradajziće! Moji su tek nikli, stari 6 dana. Nek ti i dalje tako napreduju!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 13:30

Jadranka, hvala ti puno! smile78

Moram reći da su flanci od subote u plasteniku na balkonu i jako im godi preseljenje. Naočigled su ojačali i stabiljka im više nije blijeda i tanka Smile. Čak su i oni najkasnije sijani dobili konačno svoja prva dva prava listića. Ubuduće slikam aparatom, mobi mi radi mutne slike Wacko

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:06
U plasteniku...

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:09
Plastenik izvana ...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.