Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 44>
Korisnik
Poruka
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 19:06






evo moje ljubimice bogunvile snimljene prije dvije godine, danas je velika
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 19:14


evo njen prekrasan cvit snimljen po noći
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:18

Dobila sam ljetos jednu bugenviliju i prekrasno je cvala. Na jesen sam je stavila u podrum jer sam se bojala da joj bura ne našteti. Otpali su joj svi listići i sad je to jedna poprilično neugledna grančica. Kako da je njegujem da opet onako krasno cvijeta?

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:39
 To je prirodno da joj ispadnu svi listovi pogotovu kad je u zatvorenom i tamnom. Samo je izvadi van na sunce (kad prođe ova bura), malo je zalij i ona će već sama krenuti.
život je more
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:41
primorka normalno je da joj svo lišće otpadne
čak i poželjno, negdje sam pročitaka da one što prezime na toplom i nastave listati i eventualno cvjetati kroz zimu, iduće ljeto slabo cvjetaju
one trabaju taj period "zimskog sna"

ne znam koju boju imaš, ali obično se orežu prije nego krenu s novim listićima

znači, sve si super napravila
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 09:37
Sad mi je lakše Smile
 
Ima krasne tamo roza brakteje i jedva čekam da me opet razveseli.
 
Idem je odmah malo ohrabriti Wink 
Na vrh
polygala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje polygala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 22:46
Bugenvila iz mog vrta:
 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 07:39
Polygala pa ovo je stvarno div od cvijeta.Ono što mene zanima je orezivanje.Naime ja sam bugenviliju u jesen orezala,svi listovi otpali i pošto je već neko vrijeme vani počela je pupati.Već se vide počeci malih listića.Sada me zanima  slijedeće:od dna postoje dvije osnovne grane debljine palca(možda malo deblje),njihova dužina je oko 1 metar,mogu li jednu odrezati i upiknuti o zemlju.Hoće li mi se ožiliti ta grana?Je li to netko probao sada u proljeće kada je "buga" krenula.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 23:19
Bugenvilea se orezuje u veljači ili čak kasnije, kad prođe opasnost od mrazeva.Zna izmrznuti pogotovo dok je mala.
Teško se ožiljava, barem meni.Ipak je to trebalo učiniti ranije, dok još nije krenula.Ja je pokrijem plastičnom bocom.
Sve što sam jesenas pobola nije mi se primilo.Ima 15-ak dana da sam opet pobola ali ne nadam se puno.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 07:56
Ma i ja ću probati pa šta bude i tako mi ta grana smeta.Ne mogu mi biti dvije osnovice jedna ide ravno gore druga gotovo pod okomicom na tu granu.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 08:02
Bugenvilija se jako teško ožiljava, treba biti jako uporan sa reznicama da bi poneka uspjela. Lakše ju je razmnožiti margotiranjem
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 18:18
Ja imam 4 velike bugenvilije, klasične ljubičaste boje koje uzgajam kao grm u velikim plastičnim teglama. Sve donedavno mislio sam da je to jedina boja. Na internetu sam našao fantastično stranicu gdje se mogu kupiti gotove svake boje. Naručio sam crvenu, narančastu, žutu i bijelu.
Stižu mi krajem drugog tjedna. Cijena 60 kuna po sadnici....a što se tiče oživljavanja meni se primi i reznica ali ja imam svoj sistem. Drevenastu granu širene do 1 cm a dužine 30-40 cm jednostavno slomim pri dnu ali tako da i dalje ostane spojena , stavim u hormon, posadim u tegle i stavim u sjenovito mjesto. Nabolje vrime je upravo sada po do početka lita. Obavezno otrgnuti sve listove a iznad zemlje ostaviti maksimalno 3 pupa.
Kada se primi ja ostavim 2 najbolja....
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:41
Moje 3 reznice koje mi je Lantana poslala su se primile,sve 3 tjeraju male listiće.Ja sam ih stavila pod plastičnu bocu,sad mene muči što s njima i kad da skinem bocu i smijem li odmah s njima van jer su bile u kući?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:55
Ma ne mogu vjerovati, ja sam ih isto zasadila, ali ništa od njih, dodouše ja sam to ubola u vrt, ali nijedna se nije primila, a htjela sam zakorijeniti crvenu.
E kad tebi ovako dobro ide ja šaljem reznice, a ti zakorjenjuješ, ma šalim se.

Mislim da je već dosta toplo i da mogu vani, izbaci jednu van na sunce i skini bocu, pa ćeš vidjeti kako će regirati za par dana.
život je more
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:02
Joj Lantana ja sam ih ko neka luda svaki dan gledala,kad se pojavio listić na jednoj nisam bila sigurna pa je i MM morao gledati da se uvjerim.Čudim se i ja da su se sve 3 primile,ja sam ih isti dan kad sam ih dobila zabola u vlažnu zemlju i stavila bocu na njih i ni jednom ih nisam zalila.Onu koja ima manje listića ću van na balkon a ostale 2 negdje u polusjenu da se polako priviknu pa što bude.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:03
Lantana nisam te pitala koja je boja bugenvile?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:16
Ove tvoje su one tamno roza-ljubičaste. Sljedeću godinu ću ti poslati crvenu, samo me sjeti, crvena mi je super, ali je puno osjetljivija, a ova tvoja i duže cvjeta.
život je more
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:20
Super,te roza-ljubičaste su mi nekako najljepše.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 11:29

Samo da javim da je moja bugica pustila mlade listiće.

Kad bude u punom sjaju slijedi i slikica.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 12:11
Primorka, drago mi je da ti se primila bugenvilija, držim ti fige za dalje Thumbs%20Up
a i nestrpljivo čekam slikice.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.