Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 52>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 05:48
Zna li netko sta je ovo, nadjeno je na jednom otoku, narodno ime je sempervia (valjda od semper vivum), ali ne lici bas na sempervivume. Na slici je pupoljak, kad se otvori cvijet je limun zuti,moze se lijepo susiti.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with [URL=http://imageshack
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 13:35
Ima li možda netko ideju što je ovo? Nisam sigurna ni da je kaktus.
Dobila sam ga prošle godine od svekrve, ima prekrasne cvjetiće sa uzorkom leoparda, mislim trenutno ne cvjeta. Nažalost nemam nijednu sliku u cvatu.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 21:49
Stapelia  cvijet inače ima neugodan miris, to je sukulent.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 02:22
Originalno poslano od člana Lavinija Lavinija napisao:

Bravo za temu, bas je super, ali zasto nema imena cveca od 341 do 344, 345 ? A bas 344 lici na jedan koji ja imam. 
 
Slažem se, tema je doista odlična. Zahvaljujući Božikovinama,koji su je pokrenuli, uspjela sam imenovati većinu mojih kaktusića.
A evo i naziva koji nedostaju, pa ako jedno od Božikovina navrati, može izeditirati odgovarajući post.
 
341 Crassula obliqua
342 Opuntia tuna monstruosa
343 Euphorbia aeruginosa
344 Huernia schneideriana
345 Aloe peglerae
 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 18:05
Hvala Miss M. Proguglala sam malo, ovaj ima malo drugačiji cvijet, više kao mini trubice i ne sjećam se da je nešto smrdio :D A niš, nadam se da će procvjetati ove godine, taman i smrdio :D
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 19:28
Pa ova je tema odlična za imena kaktusa, nemojte sada tu svaštarit - ima puno tema drugdje za stavljati slikice, koje su predivne, ali mislim da je ova tema super i neka tu budu samo imena kaktusa i možda sukulenata koje znamo i imamo doma napr.
 
Schwartz kopf -aeonium arborescens
 
 
Pachyphytum oviferum (mjesečevo kamenje)
 
 
Molim ako nisu točni nazivi da me onaj tko zna ispravi.
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 17:50
Ako nije stapelia onda je orbea jako su slične ali cvjetovi ne mirišu bajno ja sam dobila istu takvu od kolegice s posla još je mlada i nije cvala. Lani sam posijala niklo par ostale su dvije pa sam jednu poklonila a jedna eno fino napreduje. One više vole polu sjenu bar koliko sam ja primjetila.
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2010 u 14:26
Evo i moj kaktus procvao,ali neznam kako se zove

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2010 u 23:23
Originalno poslano od člana Nana Nana napisao:

Originalno poslano od člana Lavinija Lavinija napisao:

Bravo za temu, bas je super, ali zasto nema imena cveca od 341 do 344, 345 ? A bas 344 lici na jedan koji ja imam. 








 

Slažem se, tema je doista odlična. Zahvaljujući Božikovinama,koji su je pokrenuli, uspjela sam imenovati većinu mojih kaktusića.

A evo i naziva koji nedostaju, pa ako jedno od Božikovina navrati, može izeditirati odgovarajući post.

 

341 Crassula obliqua 342 Opuntia tuna monstruosa 343 Euphorbia aeruginosa 344 Huernia schneideriana 345 Aloe peglerae

 



Odrađeno. Hvala za dopunu kaktusarnika.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 20:40

 chamacereus silvestri je tvoj kaktus alad

Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 17:01
hvala Miss M.
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 22:23
Z na li ko koji je ovo kaktus

Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 22:24
kaktus je ali neznam dali je pravi kaktus
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 22:31
možda neki aeonium - sukulent
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 15:23
=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/kaktus/13538.aspx][/URL]  Ovo je poklon za Golden Leo !!!smile160
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 19:21
=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/rascvjetani_kaktusi/13542.aspx][/URL]  Zovu ihsmile141 Pustinjska kraljica ! Dali je baš pustinjska neznam ali kraljica sigurno jest obzirom na ljepotu. 
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 13:36
DUGO MI JE TREBALO DA NAĐEM SVE KAKTUSE NA JEDNOM MJESTU! HVALA SVIM KOJI SU SE POTRUDILI DA IH PREZENTIRAJU. JA SAM ODUŠEVLJENA! KAKTUSI SU ODUVIJEK BILI MOJA STRAST I SAD NAPOKON ZAHVALJUJUĆI VAMA IMAM TO S KIM PODIJELITI,
 OD SRCA HVALA!
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 14:52
DOBRO NAM DOŠLA "VILMAČ" !
smile183
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 09:14
=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/moj_maleni_bodljic/13641.aspx][/URL] Ovo je jedan od mojih ljepotana.
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 09:41

mirjam,kaktus ti je pravo čudo majo!Tongue

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.