Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Opuncija - Opuntia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Opuncija - Opuntia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
Korisnik
Poruka
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 20:08
vidio sma ovu losinjsku opunciju ljetos stvarno je prekrasna :) a i tvoja je otok :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 16:43
Dali su ove moje dvije opuncije, slične su kao ona od Otok, ali čini mi se da nisu ove moje baš potpuno isti.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
chalatea77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chalatea77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 19:29
Pitanjce za znalce ....da li bi ovaj kaktua spada pod Opuncije...s obzirom na veličinu imam taj kaktus kojih 11 godina bio je 10 cm velik sad je div
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 19:40
Za to ne treba biti preveliki znalac. To je Opuncia.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 19:42
To se odnosi i na moje, vjerujem jer je isti kao moj lijevi, e sad pitanje dali podnosi minuse i kolike, to jest može li u Rijeci biti zimi vani.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 19:45
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 19:46
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 19:47
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 19:48
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 20:18
Sve su to opuncije, bodljikave, ponosne, prekrasne, a tek cvjet - što reći više!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 10:47

Muhlenbergija, imas li imena ovih Opuntia? smile94

Gospod e GOLEM!
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 23:41
Astrophytum

1. ?
2.Opuntia Ficus Indica Cristata
3.Opuntia Variegata - dolazi iz Brazila,ime vrste ne znam
4.Opuntia Stenopetala - Mexico
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 00:00
Gospod e GOLEM!
Na vrh
zujalikus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zujalikus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 12:44
Tragedija
Selio sam se i prije više od tjedan dana zajedno sa stvarima sam dovezo i svoje kaktuse. I stara je nešto radila po toj novoj kući i iznjela moj najnajnajdraži kaktus na balko i zaboravila ga tamo te je ostao tjedan dana i smrzo se srce mi je puklo kad sam ga vidio.

[/IMG]

ali sinoć sam čeprko malo i našao dvije "mladice". Prva je bila totalno odvojena od starog kaktusa te sam ju zakopao odmah do 1/3 u zemlju. Slika:



a druga je spojena sa njegovim korijenom i to iznad zemlje pa sam samo malo zatrpao taj zajednički im dio korijena:



Sad me zanima šta da radim???
Dali da ih presadim odmah?
Ako da kako da presadim ovog drugog, da otkinem taj zajednički korjen zajedno sa vidljivom stabljikom i piknem u zelju ili???
http://www.cvijet.info/forum/smileys/a108[1].gif
http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot27.gif


Na vrh
zujalikus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zujalikus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 12:45
Ispričavam se na veličini slika ali neznam kako da ih smanjim!!
Na vrh
zujalikus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zujalikus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 10:29

šta da radim?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 12:07
zujalikus dobrodošao,
dok se ne javi netko stručniji, evo mog mišljenja
 
bilo bi najbolje da ta 2 zdrava komada odvojiš od biljke koja je pozebla i kojoj nadzemni dio propada
 stavi ih u neku puno manju posudu jer su to još malecke biljke koje tek trebaju stvoriti korijen, njima ne treba puno mjesta u početku dok se ne uhvate

taj drugi dio prstima odvoji od korijena, ako ima bilo kakvog znaka propadanja/truleži očisti tj. odreži oštrim nožem i pusti da se rana zasuši pa tek onda posadi

pretpostavljam da ga imaš duže vremena - kad je već bio toliko velik, pa da znaš da zemlja mora biti propusna i da treba jako paziti na zalijevanje, da ne bi istrulio

želim puno sreće tebi i biljkama s novim početkom
nemoj se puno sekirati, što je tu je

za neko vrijeme ćeš opet imati lijepu veliku biljku koju ćeš možda i više voljeti jer si je sam uzgojio

pa svi smo bili mali, a vidi nas sad Wink
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 12:09
a za slike - njihovu veličinu namještaš u postavkama svog računa - na adresi preko koje ih stavljaš na internet
kakve dimenzije odrediš tamo, takve će ti biti i kad ih prebacuješ na forum
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 15:15
.....divovska  Opuntia, malo  sam  slikala  okolo i  po  tudjim  vrtovima....
....visoka  oko  3m....
 
 
 
 
 
.....ova  raste  iz  zida...
 
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 15:22
Tri metara veliš????
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,264 sekundi.