Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranunkula, žabnjak - Ranunculus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 14:03
Pripazite na zile i nece bit problema
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Spark View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Spark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 20:41
Prije tri dana kupila sam na tržnici dva cvijeta ranunkule. Danas sam primijetila da se s jednim dogodilo isto što i Milicinim cvjetovima. Drugi je opustio listiće i cvat je mekan - očito mu slijedi ista sudbina.
Ako se to dogodilo uslijed prevelike vlage, hoće li spasiti gomolj da ga izvadim iz zemlje i posušim?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 01:38
Ove sam godine i ja kupila jedan roza ranunculus...odnijela sam ga u razred da nam uljepša učionicu..stajao je na prozoru ispod kojeg je grijao radijator...zalijevan redovito i nakon tjedan dana objesio listove preko teglice i sav kao da je "skuhan"...odnijela sam ga doma, presadila u zardinjeru na balkonu i oporavio se i još dugo cvjetao...sad je bez cvjetova, ali lisna masa je još uvijek ok....hoću reći - definitivno cvijet za vani....
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 21:15
Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 21:52
Pozdrav svima. nemam iskustva sa ranunkulusima. posadila sam gomolje nikli su,sad cekam da ojaca i naravno da cvjeta...zanima me sta se desava na jesen,da li se unosi u kucu,ili se skloni u prostoriju neku bez grijanje,ili jednostavno ne uspjeva prezimiti?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 11:07
naranđasti crveni šatirani roza
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 07:41
Kupila tri ranunkule oneko u teglicama na placu za presaditi u vrt, niti jedna se nije primila, zanima me ukoliko ocvate tih par cvjetova na žbuniću, kako je moguće da cvate cijelo ljeto, a lisna masa se smanjuje (neki listići nakon cvatnje požute). Da li ih mora biti više pa imate dojam da stalno cvate ili .......  hvala svima na pomoći.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 23:25
Lukovice ranunculusa sam u rano proljeće posadila u vrt i evo ih, nikli su raznobojni ranunculusi:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ove ranunculuse sam kupila kao male formirane biljčice. dugo su mi cvjetali, gotovo dok mi nisu procvjetali ovi koje sam sama posadila u vrtu. Evo par njihovih sličica:
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 09:13
Posadila sam u posudu ranunkule , lijepo nikli, narasli i sada kad treba da počnu cvjetati , jedan po jedan odoše. Lijepi su mi ali više neću kupovati jer sve mi ugine pa se onda samo žalostim.UnhappyCry
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 22:44
Još su se dva pupoljka rastvorila
 
Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 23:57
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Posadila sam u posudu ranunkule , lijepo nikli, narasli i sada kad treba da počnu cvjetati , jedan po jedan odoše. Lijepi su mi ali više neću kupovati jer sve mi ugine pa se onda samo žalostim.UnhappyCry


isto je i kod mene.bili su lijepi,cvrsti..dva pupoljka se otvorila,al nekako slabo,i rijetke su im bile latice.....bas sam se razocarala,jos malo pa ce mi stabljika nestatCryCry
bilo me sramota same sebe da ih slikam,a ne jos da vam pokazem(da nije tuzno bilo bi smijesno)
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 20:08
Evo mojih krasotica



Baška Voda
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 09:37
jel ima netko iskustva sa sjemenom?
Na vrh
samira View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 18:37
predivna je ja bas zutu boju nevolim ali ova je zaista divna..

Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Po prvi put je imam i bas sam joj se obradovala kada sam
 je dobila (nesto mi je ta zuta boja sve draza )samo ne znam da li je treba prebaciti u vrt   
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 08:22
Evo i ja sam svoju nabavila na trznici i predivna je isto žute boje, držim ju vani na balkonu i nadam se da ce dugo cvjetat jer puna je pupova. Njezini cvjetovi su mi prekrasni i mogla bi ju stalno gledat, htjela sam ju unijeti u stan al bojim se da ne bi to prezivila, pa cu je gladati kako uziva vani.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 12:07
jučer sam ih kupila,crvenu i žutu.Za sada se dobro drže.Znači treba na balkon,ali da joj ne bude prevruće kad pripekne sunce
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 12:45
danas sam čula prodavačicu koja ih sama uzgaja, baš je govorila jednoj ženi upute - niske su bolje u tegli, a visoke mogu i u vrt
samo kad se lejti zalijeva treba pripaziti, tj. izvaditi ih iz zemlje, valjda da ne bi istrunile od viška vode do jeseni
na jesen ih vratiti natrag u zemlju da bi na proljeće opet iznikli i cvjetali
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 20:21
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:

jel ima netko iskustva sa sjemenom?
 
imam ja ...
 
i dosta negativna... naime iako smo kupili skupo hibridno sjeme jako mala klijavost i ne baš zadovoljavajuća kvaliteta biljaka tako da smo se vratili na kupovinu gotovih sadnica... koje sadimo i uzgajam za prodaju.
 
ako se može treba probati zbog vlastitog iskustva i stjecanja znanja ali moje je iskustvo da bas i ne obecavaWink
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 20:35
a koji je postupak sijanja? nigdje ne nalazim taj podatak ili su proturijecni Confused
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 21:11
evo novih
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.